Słysząc hasło „podróż poślubna” jakie są Wasze pierwsze skojarzenia? Zapewne większość odpowie na to pytanie jednogłośnie - piękna pogoda, szeroka plaża z białym piaskiem, drinki w cieniu kokosowych palm podczas kąpieli słonecznych, jednym słowem totalny relaks. Ale jak się okazuje nie dla wszystkich.

  Włochy od wieków przyciągają artystów, uczonych, świętych oraz rzesze ciekawych świata turystów.

 

Kreta to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych naszych klientów. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które wciąż rośnie. Co sprawia, że wyspa z roku na rok przyciąga niezliczoną rzeszę turystów? Czy Kreta nie jest przereklamowana? Postanowiłam sprawdzić to sama.

Kto szuka słońca i egzotyki nie powinien ominąć Hiszpanii. Począwszy od granicy z Francją, aż po plaże przy granicy z Portugalią, hiszpańskie wybrzeże to prawdziwy raj dla osób spragnionych wypoczynku na obfitujących w słoneczne atrakcje gorących plażach.

 

Myślisz - podróż poślubna i co sobie wyobrażasz? Pejzaże jak z pocztówki, pudrowy biały piasek, krystalicznie czysta woda, wspaniałe rafy koralowe i luksusowe hotele. Tak, to właśnie Malediwy!

 

Słoneczne plaże, skaliste nadmorskie wzgórza, zbocza pokryte winnicami, oliwne gaje i cytrusowe sady. Urokliwe i ciche zatoki, z portami jachtowymi rozsianymi w labiryncie setek wysp.


Tajlandia to fascynujący kraj położony w dalekiej południowo-wschodniej Azji, oblewany przez wody Zatoki Syjamskiej, Morza Południowochińskiego oraz Morza Andamańskiego.

 Wyspa Dominikana należy do archipelagu Wielkich Antyli, od północy oblewają ją wody Atlantyku od południa Morze Karaibskie. Wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa: wschodnia jej część to Republika Dominikany a zachodnia to Republika Haiti.


Ponad 300 słonecznych dni w roku, łagodny śródziemnomorski klimat, piękna wakacyjna pogoda, sezon trwający od kwietnia do listopada, błękitna krystaliczna woda - tak właśnie Rodos kusi przybyszów.

 Ten urokliwy kraj położony jest po obu stronach równika we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Graniczy z Etiopią, Somalią, Tanzanią, Ugandą i Sudanem.

Egipt - państwo o powierzchni 1002 tys. km2 położone w Afryce Północnej. Kraj ten z dwóch stron otoczony jest morzami. Częścią granicy wschodniej są wody Morza Czerwonego, zaś granica północna to Morze Śródziemne.

Tunezja to niewielki kraj położony w północnej Afryce, w środku basenu Morza Śródziemnego. Na zachodzie graniczy z Algierią, na południu z Libią.

Turcja jest krajem położonym na dwóch kontynentach w strefie klimatu podzwrotnikowego. Część azjatycką dzieli od części europejskiej Morze Marmara oraz cieśnina Bosfor i Dardanele.

Podróż poślubna jest jedynym i niepowtarzalnym czasem, zarezerwowanym na wyłączność dla świeżo upieczonych małżonków. Przybiera różne formy, ale zawsze pozostaje w pamięci na całe życie.

Delikatny szum morza, rajskie palmy i dwoje zakochanych. Podróż poślubna to niesamowity czas przeznaczony tylko dla dwojga ludzi, którzy kilka godzin lub kilka dni wcześniej ślubowali sobie miłość do końca życia.

 Odwiedzana niegdyś tylko przez archeologów, badaczy i naukowców już od wielu pokoleń przyciąga i fascynuje niemal wszystkich. Dziś przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, którzy chcą spędzić pełne spokoju i relaksu wakacje, pochodzić po górach lub wziąć udział w wycieczce krajoznawczej.