Artykuły powiązane

 

 

tekst: Marika Rinas, konsultantka ds. turystyki, pasjonatka podróży, z pracą w turystyce związana od kilkunastu lat.
zdjęcia: materiały prasowe Itaka Kaszubska, Salon Firmowy Itaka Szczecin, CH Turzyn

 

Kreta to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych naszych klientów. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które wciąż rośnie. Co sprawia, że wyspa z roku na rok przyciąga niezliczoną rzeszę turystów? Czy Kreta nie jest przereklamowana? Postanowiłam sprawdzić to sama.


Leciałam na Kretę z przeświadczeniem, że nie będzie to wyjazd życia. Kreta nie wydawała mi się wyjątkowym kierunkiem i nie widniała na liście moich „ must have”, ale coś mnie tam ciągnęło.
Jednym z głównych powodów dla których postanowiłam tam pojechać był wylot ze Szczecina. To bardzo duże udogodnienie. Loty odbywają się w każdą środę i są realizowane do końca września. Lot trwa zaledwie 2,5 godziny, co jest również zaletą.

Kreta zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Tak jak na początku miałam wrażenie, że nie znajdę tam nic oprócz tłumów turystów i wszechobecnej suszy, to odnalazłam tu wszystko o czym marzyłam - piękne i urokliwe zatoczki, dzikie plaże, niespotykaną florę i faunę, drzewa oliwne i gaje cytrusowe. Widziałam też pejzaże jak w Toskanii, karaibskie plaże i laguny w Balos, plaże z różowym piaskiem w Elafonisii czy wietrzne w Falasarnie, a na zachodnim wybrzeżu Krety niepowtarzalne górskie widoki, które zapierają dech w piersiach.
Przede wszystkim poczułam klimat greckich wiosek, gdzie staruszkowie siedząc w kawiarniach, popijając kawę przekładali w rękach koraliki, a koty leniwie wygrzewały się na słońcu. Poznałam niezwykłą życzliwość i gościnność mieszkańców, jadłam prawdziwą grecką sałatkę w tawernie przy drodze prowadzącej na niezwykłą palmową plażę Vai.

W Matali znalazłam szerokie, piaszczyste plaże rodem z Hiszpanii, gdzie w restauracji na klifie jadłam przepyszne owoce morza i podziwiałam południowe wybrzeże Krety.
Kreta to nie tylko przyroda, ale również zabytki i piękne miasta. Szukałam perełek i wyjątkowych miejsc. I to znalazłam w Chanii – jednej z najpiękniejszych miejscowości na wyspie - wąskie, brukowane uliczki, niska wenecka zabudowa, wszechobecne kwiaty, muzyka rozbrzmiewająca zza każdego zakrętu.
Wieczorem warto zgubić się w tej plątaninie uliczek oświetlanych tak romantycznie światłem latarni. Idealne miejsce na podróż poślubną czy wyjazd dla zakochanych. Chania ma swój niepowtarzalny urok i tą iskierkę, która zagościła w moim sercu już na zawsze.


Mogę z całym przekonaniem polecić Kretę jako miejsce na wymarzone podróże poślubne. ITAKA przygotowała odpowiednio wyselekcjonowane hotele, spełniające wymagania każdego klienta. Hotele są odpowiednio dostosowane na przyjęcie nowożeńców. Niezależnie czy Państwo wybiorą błogie lenistwo na jednej z pięknych plaż czy wyruszą z mapą w ręku razem odkrywać bezdroża Krety, będzie to z pewnością niezapomniana, jedyna w swoim rodzaju podroż życia – podróż poślubna.

Zapraszam Państwa do naszego biura. Z przyjemnością pomogę dobrać odpowiedni hotel, wskazać miejsca warte uwagi, dobrać odpowiedni moment na wyjazd czy po prostu opowiedzieć kilka ciekawostek z Krety.

Podróżowanie we dwoje ma to do siebie, ze trudy dzieli się na dwa, natomiast szczęście mnożny się razy dwa.

 

SALON FIRMOWY ITAKA GH TURZYN
al. Bohaterów Warszawy 42, tel. 516 917 288, e-mal: Szczecin.turzyn@fc.itaka.pl


SALON FIRMOWY ITAKA przy CH KASKADA - NOWE BIURO
ul. Kaszubska 71/2A tel. 510 914 089, e-mail: szczecin.kaszubska@fc.itaka.pl