Artykuły powiązane

 Wyspa Dominikana należy do archipelagu Wielkich Antyli, od północy oblewają ją wody Atlantyku od południa Morze Karaibskie. Wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa: wschodnia jej część to Republika Dominikany a zachodnia to Republika Haiti.

 Republika Dominikany leży w strefie klimatu tropikalnego. W styczniu i sierpniu jest tam najcieplej. Podczas pozostałych miesięcy temperatury są trochę niższe. Jest to najlepsza pora na zwiedzanie wyspy oraz przyjemny wypoczynek i rozkoszowanie się słońcem i plażą.

 Centralna część Wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnym lasem-stąd też idealna dla pieszych wycieczek i górskiej wspinaczki. Część wschodnia i zachodnia to przede wszystkim piaszczyste plaże i ciepłe okalające wyspę morze. W największych ośrodkach turystycznych zlokalizowanych w Punta Cana, Playa Dorada, Santo Domingo czy Cabarete wybudowano szereg luksusowych hoteli, ogromną liczbę restauracji, barów i dyskotek.

Cudownie białe, długie, piaszczyste, zapierające dech w piersiach plaże zachęcają do wylegiwania się na słońcu i spacerów, a ciepłe szmaragdowe morze do kąpieli i do uprawiania niemalże wszystkich sportów wodnych.

 Ze względu na dość silnie wiejący wiatr Dominikana jest idealnym miejscem do szaleństw na desce windsurfingowej i kite'owej, przystanie jachtowe proponują rejsy żaglówkami i luksusowymi jachtami. Wielbiciele nurkowania, snorkelingu oraz wędkowania na otwartym morzu również zaspokoją swoje potrzeby. Dla miłośników golfa Dominikana proponuje kilka 18 - dołkowych pól zlokalizowanych przy największych resortach hotelowych.

 Punta Cana to jedno z najbardziej charakterystycznych i odzwierciedlających czar Karaibów miejsce. To dzika nieokiełznana przyroda, bogata rafa koralowa, biała piaszczysta plaża i gaje palmowe. Cabarete, które leży nad dużą zatoką, jest uważane powszechnie za jedno z najlepszych na świecie miejsc do uprawiania windsurfingu. Znajdują się tu hotele najwyższej światowej klasy, a przepiękne piaszczyste plaże same w sobie są warte zobaczenia.

 Playa Dorada to turystyczna oaza, w której hotele skupione są wokół jezior i pola golfowego. Jest to doskonałe miejsce dla osób pragnących aktywnie spędzić czas w przepięknej okolicy.

 Stolicą Republiki jest San Domingo, założone w 1496 roku przez Krzysztofa Kolumba. Właśnie tu wzniesiono pierwszą katedrę, klasztor i mennicę. Obecnie Santo Domingo wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 Dominikańczycy, to nadzwyczaj przyjazny, żywego usposobienia naród. Radość życia mają wypisaną na twarzy, uwielbiają świętować przy głośnej muzyce, tańcach, jedzeniu i piciu.

 Muzyka i taniec są tu wszechobecne zarówno przy pracy jak i prywatnie w domu.

 Wszędzie, gdzie się znajdziemy usłyszymy merengue - muzykę, która przynosi radość i wesołość. Motto brzmi: "im głośniej, tym lepiej".

 Krzysztof Kolumb, odkrywca tego zakątka świata, nazwał Dominikanę rajem na ziemi. Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu na tej tętniącej życiem wyspie, gdzie szczyty górskie, poprzecinane rzekami i wodospadami, słone jeziora pełne egzotycznych zwierząt są tylko częścią bogactwa tego kraju. Niezależnie czy nastawiamy się na relaks na plaży, zabawę, czy też zgłębianie niedostępnych miejsc, Dominikana ma wiele do zaoferowania.