Artykuły powiązane

 Wyspy, dzięki swojej lokalizacji zawsze miały istotny wpływ na komunikację między Europą, Azją i Ameryką. To tutaj zatrzymały się statki Krzysztofa Kolumba w drodze do Nowego Lądu, a Rzymianie określali te wyspy mianem Wysp Szczęśliwych.

 Teneryfa to mozaika różnorodnych krajobrazów. W dużym uproszczeniu dokonuje się podziału wyspy na zieloną wilgotną północ z bujną roślinnością, którą wyspa zawdzięcza żyznym glebom powulkanicznym oraz suche południe, którego krajobrazy zdominowały rozległe plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem i kaktusy w pełnym słońcu. Wszystkie te krajobrazy, pięknie uzupełnia łańcuch gór z majestatycznym najwyższym szczytem Wysp oraz Hiszpanii, wulkanem Teide ze starym kraterem wulkanicznym Canadas del Teide- o średnicy 20 km.

 "Kraj wiecznej wiosny" jak też zwana jest Teneryfa, szczyci się łagodnym klimatem, w którym doskonale czują się osoby w różnym wieku. Nigdy nie jest tu za gorąco i nigdy za zimno.Roczna średnia temperatur na południu wyspy waha się od 23oC do 27oC, a na północy od 18oC do 24oC, a ciepłe prądy Atlantyku gwarantują możliwość kąpieli przez cały rok.

 Teneryfa i Wyspy Kanaryjskie to istny raj botaniczny. Rosną tutaj banany, owoce awokado, cytrusy, papaja, mango, a także winna latorośl. Roślinność tej wyspy urzeka różnorodnością kolorów i zapachów, a kwitnące kwiaty i drzewa zachwycą każdego.

 Warto również wspomnieć o specjałach kuchni kanaryjskiej - oferta jest tak bogata, że zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Papas arugadas con mojo są to specjalnie gotowane ziemniaki w mundurkach ze smacznym sosem mojo, w którym maczamy ziemniaki. Wyspa jest również rajem dla smakoszy ryb i frutti di mare, restauracji rybnych jest tutaj bez liku.

 Stolicą Teneryfy jest Santa Cruz de Tenerife, zaś Puerto de la Cruz jest niekwestionowanym centrum międzynarodowej turystyki. Teneryfa słynie z rozległych plaż z czarnym wulkanicznym piaskiem, można tu znaleźć romantyczne, ciche zatoczki, a nawet skalne urwiska.

 Najbardziej popularną, i najczęściej odwiedzaną plażą jest Playa de las Americas. Plaża gwarantuje możliwość uprawiania licznych sportów wodnych oraz długie wieczorne spacery.

 Najdoskonalsze warunki do surfingu i windsurfingu panują przy plaży El Medano.

 Teneryfa jest również rajem dla osób grających w golfa. Miejscowości Golf del Sur i Costa Adeje zapraszają swoimi 18-to dołkowymi zielonymi polami. Osoby poszukujące spokoju odnajdą go na licznych trasach turystyki pieszej i rowerowej.

 Koniec lutego to czas najbardziej spontanicznej i bajecznie kolorowej imprezy jaką jest trwający trzy tygodnie karnawał w Santa Cruz. Jest to ogromne wydarzenie folklorystyczno-kulturalne.

 Zachęcamy Państwa do odwiedzenia tego niewielkiego, pełnego słońca, wulkanicznego lądu, nieustannie tulonego delikatnym wiatrem.