Oczywiście, że nie ma reguły. Ja też mam koleżankę, której córcia nie chciała ssać piersi, i która utrzymała laktację przez 3 miesiące, ściągając swoje mleko i dając je z butli. Regularnie, co 3 godziny, nie dokarmiając mm! Przeszła na mm po ponad 3 miesiącach, bo po prostu miała dość ściągania i ciągłego wiszenia pod kabelkami, jak to mówiła

. Ja ją i tak podziwiam, że tak długo wytrzymała.
Na jej przykładzie widzę więc, że też nie do końca prawdą jest kolejna informacja, jaką ja słyszałam w szkole rodzenia i w szpitalu, że samym laktatorem nie da się utrzymać laktacji przez dłuższy okres.
Oczywiście rozumiem, że wszystkie te rady mają jeden cel: aby kobiety karmiły piersią, jednak przez nie ja też bałam się podawać butlę z moim mlekiem, bo może już nie będzie chciał piersi, bo tak mi nagadali.