Ja polecam de volaille ze szpinakiem i mozzarellą

Potrzebujemy:
*mięso z piersi kurczaka
*ser mozzarella
*szpinak baby
*czosnek
*sól
*pieprz
*masło
*mąka
*jajko
*bułka tarta
*olej do smażenia
Piersi z kurczaka rozbijamy, dosyć cienko (należy uważać, żeby mięso się nie podziurawiło) i przyprawiamy z obu stron solą i pieprzem. Szpinak smażymy na maśle z 2 ząbkami czosnku, doprawiamy solą i pieprzem. Na rozbite mięso układamy plaster sera mozzarella, następnie szpinak i zawijamy (można też dodać plaster masła). Przygotowane roladki obtaczamy w mące, następnie w rozmąconym jajku i w bułce tartej. Smażymy na złoty kolor ok. 10 min.
SMACZNEGO!!!

Jako, że jestem fanką szpinaku na deser polecam również ciasto ze szpinakiem na słodko. Może dla niektórych brzmi nieco kontrowersyjnie, ale zapewniam, że jest bardzo smaczne

Ciasto:
*450 g mrożonego rozdrobnionego szpinaku
*2 szklanki mąki krupczatki
*3 całe jajka
*1 szklanka oleju
*1 szklanka cukru, w tym cukier wanilinowy
*3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
Masa śmietanowa:
*400 g śmietany kremówki 30 lub 36 %
*2 łyżki cukru pudru
*2 pełne łyżeczki żelatyny
Do dekoracji:
*owoce leśne lub owoc granatu
Szpinak rozmrozić i dobrze odsączyć z wody. Jajka ubić z cukrami na puszystą masę, dodać powoli olej, mąkę z proszkiem i wszystko połączyć miksując. Na koniec dodać szpinak , wymieszać łyżką. Tortownicę 26 cm wyłożyć papierem do pieczenia i wlać ciasto. Piec 1 godzinę w 180 C. Ciasto wyjąć i ostudzić. Wierzch ciasta skroić i pokruszyć w ręce lub widelcem wydłubać kawałeczki- odłożyć. Masa śmietanowa: Żelatynę rozpuścić w 1/4 szklanki gorącej wody, ostudzić. Bardzo zimną śmietanę ubić mikserem na średnich obrotach pod koniec wsypując cukier puder. Wlać powoli żelatynę i połączyć. Ciasto posmarować ubitą śmietaną, posypać pokruszonym ciastem i lekko docisnąć. Na koniec udekorować owocami leśnymi lub pestkami granatu.
SMACZNEGO!!!
