Artykuły powiązane

Życzenia, kwiaty, pamiątki ślubne, prezenty, zdjęcia, film... To wszystko będzie przypominało o tym jedynym dniu w życiu. Ale nic nie opowie historii waszej miłości i wszystkich przygotowań lepiej, niż wy sami.

Sposobów na dokumentację tego jedynego dnia jest wiele. Możecie prowadzić wspólny blog, dzielić się swoimi wrażeniami na forum ślubnym, założyć własną stronę www, czy wykorzystać konto na portalu społecznościowym. Jeśli chcecie zachować wasze przeżycia w sekrecie - idealny będzie sekretny dziennik, czy pamiętnik. Wszystko zależy od was samych.

Prywatnie
Doskonałą pamiątką z przygotowań do ślubu będzie wypełniony po brzegi organizer. Można do niego doklejać wizytówki różnych firm, z którymi ustalamy szczegóły, a także robić na bieżąco zapiski - słowem wszystko, co tylko jest związane z planowaną uroczystością. Warto także wklejać zdjęcia z bieżących przymiarek strojów ślubnych, aby na końcu ujrzeć zachwycający efekt. Inną, bardziej emocjonalną formą zapisywania bieżących wydarzeń będzie ślubny pamiętnik lub dziennik. Może być on wspólny dla obojga narzeczonych lub przeciwnie - można prowadzić samodzielnie, a po ślubie wymienić się zapiskami.

Interaktywnie
Fani Internetu mogą do woli wybierać wśród dostępnych form publikacji. Dla mniej zaawansowanych odpowiednie będzie forum ślubne lub blog. Na forum wystarczy się zarejestrować, utworzyć nowy wątek i już można zdawać relacje z przygotowań do ślubu. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać zasad korzystania, czyli nie wysyłać spamu (treści reklamowych, których nie życzą sobie inni), a także unikać postów o charakterze reklamowym, które promują dany lokal, czy zespół. Na początek warto więc dokładnie przestudiować regulamin, aby uniknąć upomnień od moderatorów (użytkowników, którzy pilnują porządku na forum). Osoby, które nieco śmielej poruszają się w wirtualnym świecie zachęcamy do prowadzenia bloga (internetowego dziennika lub pamiętnika). Nie trzeba posiadać szczególnego talentu pisarskiego, aby na bieżąco relacjonować przygotowania do ślubu. Możliwość udostępnienia komentowania innym użytkownikom może nam się przydać, gdy będziemy chcieli poznać opinie postronnych osób. Ale uwaga - komentarze nie zawsze mogą być przychylne (zarówno na forum, jak i na blogu). Trzeba mieć tego świadomość, dając możliwość głosu innym użytkownikom. Własna strona internetowa to już dużo wyższy stopień trudności. Poza miejscem na naszą stronę (czyli hostingiem), potrzebna będzie również domena (czyli adres w Internecie, pod którym strona będzie widoczna w sieci). Serwis może zawierać opisy przygotowań ślubnych, galerie ze zdjęciami, a także bloga. Można również dodać możliwość komentowania, a nawet założyć własne ankiety. Te ostatnie mogą być bardzo przydatne, kiedy zastanawiamy się jakie kwiaty wybrać, czy które danie podać jako główne.

Społecznościowo
Jeżeli chcemy podzielić się naszymi relacjami tylko ze znajomymi, to wystarczy założyć konto na portalu społecznościowym. Do wyboru mamy między innymi Facebooka, czy Naszą-Klasę. Choć jeśli chodzi o relacje z działań dużo lepszy będzie ten pierwszy portal. Na koncie możemy umieszczać zdjęcia, czy grafiki związane ze ślubem.

Ile to kosztuje?
Konto na serwisie społecznościowym czy forum jest zazwyczaj całkowicie bezpłatne. Jeśli chodzi o blogi, to tutaj bywa różnie, choć znajdziemy również bezpłatne serwisy, które oferują darmowe konta. Strona wraz z domeną to już niestety koszty, ale też znacznie większe możliwości opowiedzenia naszej historii.