Artykuły powiązane

Jedną z niezwykle istotnych dat jest data ślubu. Tak ważny dzień warto w odpowiedni sposób celebrować. Przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów, które mam nadzieję będą dla was inspiracją i dzięki którym łatwiej będzie wam podjąć decyzję odnośnie prezentu rocznicowego dla swojej drugiej połowy.

 

Jak zawsze pomysłów może być wiele. Przy wyborze upominku naczelnym celem powinno być zadowolenie drugiej strony, zaskoczenie, spełnienie marzenia, nawet małego. Często nawet drobiazg potrafi wywołać szczery uśmiech na twarzy ukochanej osoby. I o to w tym wszystkim chodzi.

Papierowe niespodzianki
Poszczególne rocznice ślubu mają przyporządkowane konkretne nazwy. Sięgając do tego źródła można się dowiedzieć, że pierwsza rocznica ślubu to innymi słowy papierowe gody. W oparciu o nazwę można pomyśleć o prezencie. Zacznijmy od tego, co bardzo, bardzo polecam, czyli od książek. Być może rozmawialiście ostatnio o konkretnym tytule, a jeżeli nie, to sięgnijcie po wydawnictwa z gatunku, który wasi partnerzy preferują.

Innym „papierowym pomysłem” mogą być bilety na wystawę, do teatru, filharmonii czy na koncert ulubionego wykonawcy. Wszystko w zależności od tego co lubicie i co w danym momencie dzieje się w waszej okolicy.
Jeżeli macie zdolności manualne, możecie przygotować pocztówkę rocznicową. Malowaną, wyklejaną, z wierszem lub specjalnymi życzeniami. Może to być większy format (mini książeczka), który np. przedstawi w ilustracjach pierwszy rok waszego wspólnego życia.

Przed obiektywem
Specjalna sesja zdjęciowa, na której zostaniecie uwiecznieni jako małżonkowie z rocznym stażem będzie z pewnością świetną zabawą.

Jeżeli macie swoje stroje ślubne, możecie je wykorzystać do sesji. Wybraną fotografię (lub kilka) możecie wysłać (w formie elektronicznej lub tradycyjnej) waszym gościom weselnym z przypomnieniem najważniejszego dnia w waszym życiu. Dzięki temu będziecie świętować ten ważny moment w nieco szerszym gronie. Co prawda zdalnie, ale zawsze ;)

Przez żołądek do serca
Wspólna kolacja to ponadczasowy pomysł, który zawsze się sprawdza i zawsze jest na miejscu.

Do wyboru pozostaje kwestia czy zjecie na mieście w ulubionej restauracji lub nowej, w której jeszcze nie byliście czy też zorganizujecie romantyczny wieczór we dwoje w domowym zaciszu.

Wspólny wyjazd
Na przykład na weekend. Jeżeli macie możliwość skorzystania z takiego scenariusza będzie to z pewnością wspaniały czas.

Wybór miejsca zależy od tego co preferujecie. Góry, morze, jezioro czy uroczy, zaciszny kompleks spa w głębi lasu. Wszystko zależy od was. A może lubicie miejskie życie, wspólne wypady do tętniących życiem klubów tanecznych? Jeżeli to wam w duszy gra, wybierzcie miejsce, gdzie świetnie będziecie się bawić.

Nieszablonowo
Lubicie adrenalinę i mocne wrażenia? Jeżeli tak, pierwsza rocznica ślubu będzie świetnym momentem, aby spełnić jedno z takich marzeń. Skok ze spadochronem, skok na bungee, nurkowanie głębinowe, wspinaczka górska, a może przejażdżka samochodem sportowym z kierowcą rajdowym? Do wyboru, do koloru.

Powrót do przeszłości
Wieczór z najbliższymi w spokojnej atmosferze może być także niezwykle atrakcyjny. Zaproście rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i powróćcie do tego co działo się rok wcześniej. Włączcie film ze ślubu i wesela, sięgnijcie po zdjęcia, powspominajcie. Z pewnością będzie mnóstwo śmiechu i radości :)

Plan minimum
Być może nie będziecie mieli możliwości świętowania w taki sposób, w jaki byście chcieli (praca, obowiązki, brak czasu). W takiej sytuacji ważne, aby mino wszystko w minimalnym zakresie zaakcentować tak ważne wydarzenie, jakim jest pierwsza rocznica ślubu.

Bukiet kwiatów, mini torcik, wspólny wieczór nawet przy filiżance herbaty lub lampce wina, świecach i ulubionej muzyce sączącej się z głośników może być równie pięknym czasem i romantycznym przeżyciem dla obojga. Ważne, żebyście byli razem.