Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 460959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1680 dnia: 11 Sierpnia 2010, 18:38 »
refluksu w USG nie widać...ale faktycznie to też może być powód...

Chlebosia a ja wy stoicie na siatkach centylowych?? wrzućcie siebie na siatkę dla 18-latków. Dziecko zazwyczaj nie odbiega od rodziców. My z mężem plasujemy się na 3 i 10-tym centylu i podobnie nasze dziecko.
No i jak z waszym apetytem?? Dużo jecie czy raczej mało...to się też dziedziczy...

...i jeszcze jedno - przegryza coś słodycze? ciastka? chrupki?

"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline chlebosia

  • Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2664
  • Płeć: Kobieta
  • SZCZĘŚLIWI JAK NIGDY
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1681 dnia: 11 Sierpnia 2010, 20:57 »
A gdzie takie siatki znaleźć?
A refluks to jak się objawia?
my jemy tak normalnie,mąż je dużo, ja tak przeciętnie, ale jak byłam w jej wieku to podobno jadłam wszystko.
A co do słodyczy to raczej nie,czasem jak gdzieś dojrzy to dostanie biszkopta lub paluszka i tyle.

Właśnie odmówiła kolacji. jadła dziś rano mleko o 8, potem o12 zjadła rosołu i o 16 troszkę jogurtu. ::)



Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1682 dnia: 11 Sierpnia 2010, 21:13 »
siatki można znaleźć w necie...trzeba poszukać...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1683 dnia: 11 Sierpnia 2010, 22:23 »
chlebosiu, a ile to już trwa? Bo jak dla mnie, coś takiego to może być przez kilka dni, jak np. zęby idą, lecz jeśli trwa dłużej, to ja bym zgłosiła to lekarzowi. Ciekawe, co na szczepieniu powie Wasz pediatra.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1684 dnia: 11 Sierpnia 2010, 23:17 »
Bez przesady, ja całe dzieciństow niewiele jadłam, np spędziłam 2 tygodnie urlopu z babcią na chlebie z pomidorem/ogórkiem  jako 2 latka i przeżyłam..

Offline madziq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6009
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.04.2008
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1685 dnia: 12 Sierpnia 2010, 09:15 »
mało jeść a prawie nic nie jeść to przynajmniej dla mnie jest różnica ... Zuzia baaardzo malutko je z tego co Ewciu piszesz, pamiętam że pisałaś wcześniej że ona nie chciała jeść obiadków itp ale teraz 3 posiłki dziennie to chyba za mało... nie wiem, nie znam się - jak to krótkotrwałe to może ma focha na jedzenie, ale tak na dłuższą metę?
ja na szczęście z Tysiakiem nie mam problemów z jedzeniem - wręcz przeciwnie jadła by wszystko co jej dam - śniadanie, drugie śniadanie, obiad,  na deser za owoce da się pokroić i muffinki mamy  ;) i kolacja

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1686 dnia: 12 Sierpnia 2010, 09:19 »
Naprawdę jest odsetek małych dzieci jedzących bardzo mało i zupełnie zdrowych....
Wiem, że to jest niepokojące dla rodziców, ale mam taki przykład w najbliższej rodzinie...
Chłopiec je minimalnie....rośnie, jest bardzo szczupły, ale wesoły i zdrowy...dziwnie to wygląda jak moje dziecko na działce plądruje owoce, a on ze wstrętem się odwraca...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gemini
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1687 dnia: 16 Sierpnia 2010, 10:10 »
Ja mam taki typ w domu ;) Może niektóre z was pamiętają jak niedawno pisałam, ze Daria prawie nic nie je. ZJadała mleko jakieś 120 rano, później gryz chleba, dwie łyżki zupy, czasami banana i koniec, nie przybierała na wadze, ale rosła, wyniki miała dobre, więc w końcu po długich bojach odpuściłam. Później zaczęłam się stosowac do zasady, ze je to co lubi i tak z miesiąc była na babanach i parówkach :-[ nic innego nie chciała. A teraz przeszło samo, zjada ranoi kanapki, później je obiad( ale musi to byc zupa, mięso, ziemniaki, surówka odpadają) zjada jogurty, serki homogenizowane, lubi owoce. Nie jest tego dużo, je raczej mało, ale w porównianiu z tym co było, to niebo a ziemia

Chociaż miewa powroty niejedzienia, przez kilka dni i wtedy od rana do wieczora je tylko pomidory ;)


Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1688 dnia: 16 Sierpnia 2010, 21:29 »
Jejku to moj by mógł tylko mleko -kaszki jesc reszta to nie bardzo, musze go czyms zajmowac zeby mi zjadł, mleka co prawda zjada 180 ml wiec to jest ok, ale jezeli chodzi o zupke to juz duzo mniej.
Choc dzis byl bardzo glodny i pomidorówki wciągnąl troszkę  ;)
Z waga tez jestesmy ponizej siatki

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1689 dnia: 17 Sierpnia 2010, 20:19 »
Moja Mała też najbardziej lubi mleczne jedzenie - cycek, kaszki, jogurty lub owoce. Z warzywami i męskiem gorzej, ale co nieco już wsuwa.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1690 dnia: 17 Sierpnia 2010, 20:58 »
Moje dziecko nielubi mlecznego jedzenia,jedynie jogurty toleruje a to tez nie każdy.Najbardziej to miecho i owoce.



Offline Lemmy
  • No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6707
  • Karolina i Patysia
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1691 dnia: 17 Sierpnia 2010, 21:27 »
U nas powoli też zaczyna się wybrzydzanie. Ale to, co ja mam na talerzu chętnie zjada. Także mamcia musi zadbać o swoją dietę. W sumie to mam sajgon - mężu na Dukanie, dziecku coś innago ugotować, a mi samej już nic się nie chce. Mięsa praktycznie nie jem, a małej trzeba dać.
Dzisiaj posmakowała jej zupka z zielonego groszku, przynajmniej tyle dobrze, bo ja też bardzo lubię. Osobno ugotowałam królika i wrzuciłam jej do zupki.

Offline chlebosia

  • Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2664
  • Płeć: Kobieta
  • SZCZĘŚLIWI JAK NIGDY
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1692 dnia: 17 Sierpnia 2010, 21:48 »
Moja pediatra stwierdziła,że widocznie mała tak ma, ale na wyniki pójdziemy. teraz zaczęła jeść więcej, t
zn 2x mleko - rano i na noc, a w dzień 3 łyżeczki obiadu ,czasem jogurt. ale i tak cieszę się,  że chociaż mleko

wróciło do łask. rośnie i wszystko z nią ok.  Wagowo 9200, trochę nad 3 centylem.



Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1693 dnia: 18 Sierpnia 2010, 08:21 »
Jesooo moja już 10kg waży. ale się leniuch ruszac za bardzo nie chce to i nie ma jak spalić...

Offline Lemmy
  • No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6707
  • Karolina i Patysia
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1694 dnia: 18 Sierpnia 2010, 08:46 »
10?
My jeszcze nie dobiłyśmy 10.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1695 dnia: 18 Sierpnia 2010, 21:12 »
No, pulpet jest.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1696 dnia: 1 Października 2010, 21:08 »
dziewczyny podpowiedzcie....

w niedzielę zaczełam młodej rozszerzać dietę. Zaczełam od przecieruy w marchwi i jakos tak poszło prawie pół słoika. Przedwczoraj i wczoraj dostała 3/4 słoika. Dziś zjadła cały słoik marchewki z ziemniakami. Z apetytem.
do tego wczorajsza nocka była koszmarna- nie wiem ile razy do niej wstawałam. dziś rano kupa i to taka jakby od przecieru od parować wodę i umiecić go w pampku. Wczorajszy dzięń był koszmarny, nic spokoju, prawie zero snu w dzień.
Przedwczorajsza nocka też była nie lepsza....
I tak się zastanawiam czy te nocki + marudzenie to efekt ząbkowania (dziś na noc dałam jej paracetamol) czy może dokucza jej brzuszek w zwiazku z rozszerzaniem diety. Może za dużo jej dałam tej marcheki ?
Kiedy mogę dać jej cały słoik ?

Pamietam, że jak Zuzia po raz pierszy dostała coś innego niż moje mleko, a był to soczek jabłkowy, to brzuszek jej dokuczał. Aż mi szkoda dziecka było jak płakała tuż przed zrobieniem kupy...



Offline madziq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6009
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.04.2008
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1697 dnia: 1 Października 2010, 22:24 »
może faktycznie to od marchewki. moja na pierwszy raz dostała tylko 2 łyżeczki marchewki, potem ok 5 łyżeczek, 1/2 słoiczka, 3/4 i cały. tyle że ja byłam nader ostrożna w rozszerzaniu diety. a że nie było żadnych reakcji to z następnymi składnikami się już tak nie babrałam

Offline Kasia-Wrocław

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1698 dnia: 2 Października 2010, 21:20 »
Być może za dużo było nowego składnika w przeciągu tych kilku dni. A skoro Zuzia też miała przeboje, to może mają to dziewczyny we krwi. Spróbuj może mniejsze porcje i może niecodziennie. Przynajmniej na początek.

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1699 dnia: 3 Października 2010, 00:06 »
może faktycznie to od marchewki. moja na pierwszy raz dostała tylko 2 łyżeczki marchewki, potem ok 5 łyżeczek, 1/2 słoiczka, 3/4 i cały.
Ja robiłam podobnie, tyle że Łucja nigdy nie zjadła na raz całego słoiczka (nawet jak jadła te małe). Do tej pory jada 3/4 tego większego, czasem na dwa razy ::) Może faktycznie to za duża rewolucja jak dla Agatki? No a jeżeli to od zębów to na pewno niedługo się przekonasz ;)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1700 dnia: 3 Października 2010, 20:42 »
wczoraj i dziś dostała pół słoika...
wczoraj po południu dostała paracetamol bo okrótnie płakała. Ale to raczej ząbki. dziś dopatrzyłam się dwóch kreseczek na dziasłach- chyba...być może widze to co chcę zobaczyć  ;) 
wczoraj i dziś kupy brak aczkolwiek jakiś mały zaczątek kupy się pojawił.
nocka- jak ostatnio do bani, zwłaszcza, że ze starsza też są sensacje, ale o 6 pobudka i ani jeść ani spać nie chciała.
dziś po południu była ąż tak głodna, ze zjadła pół słoika z hippa marchewki z ziemniakiem i poprawiła pełnym cycem... ::) poczym przy nim zasnęła.



Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1701 dnia: 22 Lutego 2011, 16:03 »
temat juz tak długi że hoho a na dodatek , niektóre posty dawno temu i nie wiem co podawałyście dzieciom ile miały mieś :) więc zadam kilka pytań tak dla przypomnienia :D

1. od kiedy chrupki kukurydziane??
2. kiedy rosołek mozna podać??
3. jak wprowadzacie gluten??
4. kiedy jajecznica?
5. kiedy paróweczki?

no jak mi sie przypomni jeszcze to napisze :)

póki co szymko wcina słoiki nawet jakis słoik z glutenem z bobovity tez jadł cos z brokułami .... do innych zupek nie dodawałam glutenu bo nie wiem jakie proporcje stosowac, na jabłko reaguje dośc intensywnie wiec poki co jabłko odpuszczamy , ale śliwki, brzoskwinie i banan są ok :) kaszki też mu nie za bardzo wchodzą więc go nie napycham bo i tak ładnie przybiera :) oczywiście póki co  na słoikach jestesmy :)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1702 dnia: 22 Lutego 2011, 18:56 »

5. kiedy paróweczki?

Najlepiej wcale ;)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1703 dnia: 22 Lutego 2011, 20:03 »
a od kiedy można podawać acitimelki?

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1704 dnia: 22 Lutego 2011, 20:18 »
Mój Oskar ma problemy brzuszkowe po actimelu więc mu nie daję, ale pamiętam, że Lila daje swojej Ewci już od dawna i nic jej nie jest.



Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1705 dnia: 22 Lutego 2011, 20:31 »
aniu pewnie tak jak nabiał. m,yslę, że Pawełkowi to już możesz dac.

Cytuj
1. od kiedy chrupki kukurydziane??
2. kiedy rosołek mozna podać??
3. jak wprowadzacie gluten??
4. kiedy jajecznica?
5. kiedy paróweczki?

1. Agatka pierwszy chrupek dostała jak miała 7,5 miesiaca. Ale, że ona dzieć tytlko cycowy to pierwszą łyżeczkę czegoś innego niż mój pokarm dostała jak miała 5,5 miecha...przy czym w miedzy czasie były problemy z podaniem owoców. I tak mnie  i męża te jej odruchy zniecheciły.
2. nie mam pojęcia....ja całkeim niedawno zaczełam gotować jej zuppke na miesie
3. ja zaczełam wprowadzac gluten jak sie do słoików troche przyzwyczaiła. Ale potem, po pewnym razie gluten odstawiłam. Generalnie temat wprowadzania glutenu i "babrania się" z kasza manna mnie wnerwia. Ale sa bezmleczne kaszki pszenne, wiec mozesz je dodawać do słoiczka.
4. całe jajo to chyba dopiero po 9-10 miesiacu mozna wprowadzić
5. najlepiej w cale aczkolwiek ja chyba tego nie uniknę. z parówką się zderzy jak juz z nami będzie jadła śniadanie. IU nie bedzie dała się omamić czyms innym.



Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1706 dnia: 22 Lutego 2011, 20:56 »
wiadomo parówki śliski temat...
z racji zawodu jeżeli już nie ma wyjścia to mogę polecić parówki LIDLowe o nazwie PIKOK i takie w granatowym opakowaniu z Żabki (po 2,99 5szt), one mają 83% mięsa a nie jak inne po 50-60% i reszta MOMu

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1707 dnia: 22 Lutego 2011, 21:39 »
mnie koleżanka tez z racji zawodu polecała berlinki. I rzeczywiście, choć nie wiem co jest w składzie, to po nich nic mi nie dolega i mi smakują.



Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1708 dnia: 22 Lutego 2011, 21:48 »
jeżeli chodzi o Berlinki to maja mniej "prawdziwego" mięsa a więcej MOMu w porównaniu z tamtymi (chyba coś kole 60% mięsa)

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #1709 dnia: 23 Lutego 2011, 10:42 »
Agnieszko berlinki mają 78% mięsa i nie są oddzielane mechanicznie , tak bynajmniej wynika z tego co napisane jest na opakowaniu , my właśńie dla Kuby je kupujemy .....

tak tak wiem że parówki śliski temat ale spójrzmy prawdzie w oczy chemia i syf jest teraz wszędzie, tak naprawde nie wiemy co jemy... co pijemy, nie unikniemy zderzenia tak jak napisalaś Gosiaczku bo nawet po jakimś czasie dzieci chcą jeść to co my :)
a pomidory kiedy??
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2011, 13:51 wysłana przez rybkawiedenka »
Kuba 2007
Szymon 2010