Artykuły powiązane

Tradycyjnie po zakończonej ceremonii ślubnej, gdy młodzi wychodzą przed kościół lub Urząd Stanu Cywilnego, goście obsypują ich na szczęście.

Czym? No właśnie - możliwości jest kilka.

Na wstępie, warto zaznaczyć (dla przyszłych gości), że obsypywanie młodych ma wymiar symboliczny. Nie powinno się ono przerodzić w istny deszcz spadający na głowy nowo poślubionych.

Ryżem na szczęście
W Polsce obsypywanie nowożeńców ryżem było i jest najbardziej popularne. Ma on zapewnić parze młodej pomyślność i szczęście małżeńskie. W niektórych regionach kraju, według tamtejszej tradycji, zamiast ryżu młodzi mogą się spodziewać na swoich głowach owsa lub pszenicy. Jakby nie było, każde ziarno zanim zostanie rzucone w kierunku pary młodej, powinno być wcześniej przepłukane pod wodą i wysuszone. Dzięki temu na ubraniu nowożeńców (głównie pana młodego) nie zostaną białe ślady.

Drobniaki
Rzucanie w młodych drobnymi monetami, najczęściej miedziakami, miało przynieść małżeństwu finansowy dobrobyt. Przesądy mówiły, że tylko zebranie wszystkich rzuconych monet gwarantuje spełnienie życzenia. Dodatkowo - to z małżonków, które zbierze ich więcej, będzie zarządzało finansami w małżeństwie.

Przezroczyste bańki
To stosunkowo nowy pomysł, ale z pewnością niezwykle atrakcyjny. Widok kilkuset baniek mydlanych mieniących się w promieniach słońca z pewnością będzie bajkowym widokiem, który zachwyci i młodych i zgromadzonych gości. Pokaz baniek ma kilka istotnych zalet - nie robią bałaganu i nie brudzą ubrań!

Płatki kwiatów
Nadają powitaniu nuty romantyzmu oraz efektownie prezentują się na zdjęciach. Należy pamiętać o tym, żeby płatki, którymi rzucamy, były całkowicie osuszone. W przeciwnym wypadku mogą zostawiać ślady na sukni panny młodej, co z pewnością nie byłoby powodem do radości. Warto wiedzieć, że w sprzedaży są także sztuczne płatki róż w różnych kolorach.

Kolorowy deszcz konfetti
Konfetti z pewnością będzie bezpieczne dla kreacji państwa młodych. Podobnie jak płatki - zagwarantuje efektowne kadry dla fotografa. W sprzedaży są różnego rodzaju tuby, gotowe do wystrzelenia z wielo lub jednokolorowym wsadem. Można wybierać pomiędzy przynajmniej kilkoma rodzajami wzorów - od serduszek, przez gwiazdki na klasycznych krążkach kończąc.

Kolorowy pęk balonów
Można i tak. Jedno lub wielokolorowe balony napełnione helem, rozdane gościom i na sygnał wypuszczone pofruną prosto w kierunku chmur. Widok obłędny.