Artykuły powiązane

Konfetti najczęściej kojarzymy z imprezą sylwestrową lub karnawałem, czyli z szampańską zabawą. Dlaczego więc nie wykorzystać go na weselu? Warto spróbować, aby przekonać się, że te kolorowe drobinki mogą ubarwić niejeden moment przyjęcia.

Po pierwsze, są świetną alternatywą dla tradycyjnego ryżu podczas obsypywania młodej pary po wyjściu z kościoła. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej subtelne i efektowne, dlatego warto zaryzykować modyfikację tego zwyczaju i zaopatrzyć gości w pudełeczka z konfetti zamiast woreczków z ryżem.

Po drugie, nic tak nie dodaje romantyzmu i uroku pierwszemu tańcu, jak sypiący się na głowy wpatrzonych w siebie nowożeńców, iskrzący deszcz konfetti. Nie ważne czy będzie on sypany przez gości, czy z pękających balonów - w każdym przypadku efekt będzie zniewalający.

Poza tym, obsypywanie się konfetti to świetna zabawa, z której zadowolone będą nie tylko dzieci. W końcu wesele jest po to, aby się bawić i radośnie świętować zawarcie małżeństwa, a im więcej okazji, aby tę radość wyrazić, tym lepiej. Obsypywanie się konfetti podczas weselnych tańców będzie stanowić jeszcze jeden powód, dla którego wesele pozostanie na długo w pamięci gości.

Konfetti można wykorzystać także jako doskonały element dekoracyjny. Rozsypane gdzieniegdzie na weselnym stole wygląda niezwykle efektownie i co najważniejsze jest to dekoracja bardzo prosta w wykonaniu, niewymagająca żadnych umiejętności. Gdy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, wykorzystując konfetti możemy zrezygnować z ozdobnych obrusów czy innych dekoracji, gdyż wypełniając nim przestrzeń na stole wprowadzimy wrażenie przepychu.

Gdy myślimy o konfetti widzimy najczęściej okrągłe, małe drobinki papieru. Otóż niekoniecznie - w ofercie sklepu www.slubnezakupy.pl znajdziemy połyskujące konfetti w kształcie serc, co doskonale pasuje do charakteru ślubnych uroczystości. Sklep oferuje także pudełeczka na konfetti dla gości, aby każdy mógł wziąć udział w kolorowym szaleństwie.

Jak więc widać, konfetti może być wykorzystane w wielu sytuacjach podczas weselnego przyjęcia. Jest to zarówno sposób świetnej, wspólnej zabawy oraz oryginalna i niedroga dekoracja, dlatego warto z pomocą konfetti urozmaicić rodzime tradycje.

Konfetti wystrzałowe dostępne jest w internetowym sklepie ślubnym www.slubnezakupy.pl