Artykuły powiązane

Jeżeli jesteście zaproszone na wesele z poprawinami, przy wybieraniu kreacji rozejrzyjcie się także za strojem na kolejny dzień świętowania. Wcześniejsze zaplanowanie poprawinowej garderoby zagwarantuje wam spokój i dzięki temu unikniecie niepotrzebnej nerwówki i paniki, gdy wyznaczony termin będzie się nieubłaganie zbliżał.

Co wybrać?
Panie będą miały sporo możliwości. Sukienki mini, midi, spódnice z bluzką, kombinezony, spodnie lub spodenki z odpowiednio dobraną górą. W zasadzie wszystko się sprawdzi. A co będzie najlepsze? To zależy od pory roku, pogody, charakteru przyjęcia poprawinowego i indywidualnych upodobań stylizacyjnych.

Sukienki
Były, są i zawsze będą modne. Są uniwersalnym strojem, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Jedyne co trzeba zrobić, to odpowiednio dobrać fason i długość sukni. Inne będą dedykowane młodym kobietom, jeszcze inne dojrzałym paniom. Na poprawinach świetnie sprawdzą się krótsze długości w tym mini, przed kolano oraz midi. Proste modele, fasony a'la bombka, zwiewne i lekkie sukienki - wszystko będzie dozwolone.

Kombinezony
To pomysł, na który panie decydują się dość rzadko. Jednak warto o pokusę, ponieważ kombinezon  jest wygodny i wygląda oryginalnie. Okraszony odpowiednimi dodatkami (biżuteria, oryginalne buty, kapelusz, kontrastowy pasek, torebka) stworzy fantastyczną stylizację dla nowoczesnej kobiety.

Spodenki plus bluzka
Propozycja dla kobiet, które chcą się pochwalić zgrabnymi i zadbanymi nogami. Opcjonalnie zamiast bluzki – top. Do tego marynarka lub inna narzutka oraz odpowiednio dobrane buty. Jeżeli poprawiny będą w restauracji sprawdzą się wysokie obcasy. W przypadku przyjęcia w ogrodzie załóżcie płaskie i wygodne buty.

Spódnica i bluzka
Spokojne zestawienie, które może być bardziej lub mniej formalne w zależności od poszczególnych składowych. Ten pomysł sprawdzi się w przypadku zarówno młodych pań, jak i bardziej dojrzałych kobiet. Te pierwsze mogą podkreślić swój młody wiek bardziej szalonymi formami. Dla starszych pań spokojniejsze kroje będą lepszym rozwiązaniem. Postawienie na kolor lub oryginalny wzór ożywi wizerunek i sprawi, że całość będzie świeża i przyciągająca wzrok.