Artykuły powiązane

Istnieją różne szkoły i różne przekonania dotyczące dobierania stroju na poprawiny dla panów. Jakie zestawy będą uniwersalne, kiedy można wprowadzić więcej swobody i czego nie powinien ubierać żaden zaproszony na poprawiny mężczyzna?

Pan młody
Podobnie, jak podczas wesela, w trakcie poprawin pan młody powinien wyróżniać się strojem. Dobrze skrojony garnitur w odpowiednio dobranym kolorze będzie w sam raz.

W zależności od okoliczności
Męski strój powinien być dobrany w zależności od miejsca i charakteru poprawin. Inne stylizacje będą odpowiednie na spotkanie w restauracji (formalne), inne na przyjęcie w ogrodzie czy domu (półformalne) czy pubie (najwięcej luzu).

Kolorystyka
Postawienie na klasykę i uniwersalizm zawsze będzie dobrym wyborem. Odcienie grafitu i granatu bez wątpienia zaliczają się do grupy kolorów modnych zawsze. Mało tego - są niezwykle twarzowe, więc można polecić je w zasadzie każdemu mężczyźnie. Znawcy mody polecają jaśniejsze odcienie wiosną i latem, ciemniejsze jesienią i zimą. To elementarne zasady, które mogą okazać się niezwykle pomocne.

Dobrze zestawione
Podstawowymi elementami garderoby powinny być materiałowe, eleganckie spodnie, koszula z długim rękawem (biała będzie najbardziej formalna) oraz opcjonalnie marynarka i oczywiście skórzane buty. Dopełnieniem bardziej formalnego stroju będzie krawat, opcjonalnie poszetka. Wszelkie wzory, faktura na tkaninach sprawią, że strój będzie mniej formalny, ale nadal elegancki. Więcej luzu w stylizacji wprowadzą także np. kolorowe dodatki - guziki, mankiety i wstawki w kołnierzyku.

Krawat i marynarka
Krawat jest jak najbardziej polecany, ale nie obowiązkowy. Wybierając go stylizacja nieco bardziej podkreśli formalny charakter imprezy. Podobnie będzie z marynarką. Mężczyźni mogą ją założyć, ale mogą z niej śmiało zrezygnować.

Czarna lista
Są pewne modowe zasady, których przekroczenie będzie co najmniej nie na miejscu. Biorąc pod uwagę nawet bardzo nieformalny charakter poprawin, uczestnicy powinni raczej zrezygnować
ze jeansu, t-shirtów, spodni a’la bojówki i sportowego looku. Złoty środek, także w ubiorze, jest zawsze najbezpieczniejszy i sprawdzi się w każdych warunkach.