Artykuły powiązane

Ślub to niezwykła uroczystość, pełna miłości, piękna, a często także bajkowej scenerii. Szczególnie, gdy narzeczeni decydują się na ślub niezwykły lub w określonym klimacie.

Nie każdemu słowo "ślub" kojarzy się z tym samym. Niektórzy widzą oczami wyobraźni skromną ceremonię w zacisznym, małym, wiejskim kościele, inni ogromne wesele z wieloma atrakcjami, suto zastawionymi stołami i zabawą do rana. Dla niektórych osób ślub sprowadza się do dopełnienia formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego. Niezwykłość uroczystości może polegać na skrzętnym jej zaplanowaniu, unikatowym miejscu, konkretnym temacie przewodnim, zaskakujących atrakcjach czy oryginalnych strojach państwa młodych.

Wiejskie wesele
Historie o polskich weselach i gościnności obrosły w legendę. Polacy zdobywają sobie sympatię serdecznym witaniem gości, nieprzeciętnym zastawianiem stołu, który aż ugina się od smakołyków, a także chęcią do zabawy i tańców. Ceremonia w wydaniu tradycyjnym powinna odbywać się w kościele, w sobotę, w obecności całej rodziny. A zabawa? Na pewno każdy z was miał okazję nie raz być na weselu, gdzie ciężko było nawet przywitać się ze wszystkimi, a muzyka i tańce trwały jeszcze długo po tym, jak wzeszło słońce.

Stylowo
Ślub jak z bajki? Czemu nie! Potrzebny będzie jedynie pałac, dworek lub inne stylowe miejsce z tajemniczym ogrodem, w którym goście poczują się jak na królewskich godach. Jak zorganizować królewski ślub? Potrzebne mogą być spore fundusze, nie tylko na wynajęcie odpowiedniego miejsca, ale także na dekoracje i dodatki, które wprowadzą odpowiedni nastrój i atmosferę. Patery pełne owoców morza, pieczone pasztety z dziczyzny czy wykwintne ryby wędzone to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Alkohol - tylko z wysokiej półki - wina podawane w kielichach i wieloletnia whisky czy koniak w kryształowych szklanicach. Wśród dekoracji najważniejsze muszą być świece ustawione w wielkich lichtarzach, a także kompozycje kwiatowe, skrzętnie dobrane do wnętrza.

Na dwóch kółkach
Kto powiedział, że do ślubu trzeba jechać samochodem, bryczką czy limuzyną? Coraz popularniejsze stają się śluby osób ściśle związanych z jakąś społecznością - np. rowerzystów czy motocyklistów. Nie ma mowy, żeby za kawalkadą przejeżdżających pojazdów dwukołowych ktoś się nie obejrzał. Oczywiście pojazd trzeba odpowiednio przystroić, choć należy pamiętać o sile wiatru, a w konsekwencji o właściwym przymocowaniu ślubnej dekoracji. Jeśli już jesteśmy w posiadaniu takiego pojazdu, to koniecznie trzeba uwiecznić go na zdjęciu.

W plenerze
Ślub w ogrodzie to marzenie wielu osób, które często rezygnują z niego ze względu na niepewną pogodę. Dlatego coraz więcej firm, zajmujących się organizowaniem uroczystości, podkreśla w swojej ofercie możliwość wynajęcia eleganckich namiotów - co ze względu na bardzo różną aurę w Polsce może uratować wesele w plenerze i to dosłownie. Namioty można oczywiście pięknie udekorować, podobnie jak salę weselną. Kwiaty, szarfy, kompozycje z owoców, rzeźby lodowe czy światło delikatnie sączące się z papierowych kloszy podkreśli piękno tej uroczystości w plenerze.

Parostatkiem w wielki rejs
Czy pamiętacie jeszcze serial "Statek miłości"? Jeśli lubiliście przygody wesołej załogi, to może to być pomysł na ślub właśnie dla was. Wystarczy znaleźć przychylnego armatora, który udostępnia swoją jednostkę pływającą na imprezy okolicznościowe, a następnie ustalić z nim wszystkie warunki. Na statku można zainaugurować weselną zabawę, a po zakończonym rejsie zabrać zaproszonych gości do sali weselnej.

KM