Artykuły powiązane

Obecnie przyszli nowożeńcy szukają nowych rozwiązań i pomysłów na wyrażenie szacunku i wdzięczności za wychowanie i miłość rodzicielską. Z jednej strony chcą zaskoczyć swoich rodziców, z drugiej - chcą wręczyć pamiątkę, która będzie unikatowa i będzie przypominała o tych ważnych chwilach przez długie lata.

 

 

Od czego zacząć?
Zastanówcie się co sprawi największą przyjemność waszym rodzicom. Wypiszcie na kartce ich pasje, zainteresowania. Niech to będzie punkt wyjścia. Druga sprawa to budżet, który będziecie w stanie przeznaczyć na ten cel. Te dwie kwestie zweryfikują ostatecznie wybór prezentów.

Wellness&Spa
Jeżeli wasi rodzice mają dużo obowiązków na co dzień, z pewnością przyda im się chwila wytchnienia i odpoczynku. Karnety na weekendowe pobyty w ośrodku SPA lub w miłym pensjonacie nad morzem czy w górach z pewnością ich zachwycą. Nie dość, że będą mieli chwile dla siebie, dużo spokoju i relaksu, to oderwanie się od codziennego zgiełku z pewnością wpłynie na ich nastrój kojąco i wrócą do was odmienieni niczym po dwutygodniowym urlopie. Tańszą opcją będzie wykupienie pakietów w salonach SPA w waszym mieście.

Film z dedykacją
Czyli podziękowania w wersji video. Będzie potrzebny dobry scenariusz, który i rozbawi i wzruszy; zawodowi aktorzy (czyli wy) oraz profesjonalna realizacja materiału. Zgromadźcie archiwalne zdjęcia rodziców oraz wasze, w ścieżce muzycznej wykorzystajcie utwory, które są ważne dla waszych najbliższych. Przydadzą się również archiwalne materiały video. Potem wystarczy ułożyć z całości kilkuminutową historię, której premiera odbędzie się podczas waszego wesela.

Fotografia
Tutaj są dwie możliwości - wasze zdjęcie np. z sesji przedślubnej lub odrestaurowana fotografia waszych rodziców z czasu ich młodości. Formy także mogą być różne. Modne są fotografie drukowane na płótnie, które zazwyczaj mają większy format. Innym, bardziej klasycznym pomysłem będzie zdjęcie w ozdobnej ramie. Bez względu na ostateczny wybór do zdjęcia dołączcie dedykację.

Opera, film, teatr
Jeżeli wasi rodzice są miłośnikami kultury i sztuki, trafionym pomysłem będą bilety na unikatowe przedstawienie w teatrze lub koncert w filharmonii, operze czy operetce.

Z dedykacją
W przypadku, gdy rodzice kochają muzykę czy literaturę rozważcie zakupienie ulubionej książki lub płyty i postarajcie się o autograf artysty z imienną dedykacją. To będzie coś! Oczywiście najbardziej prawdopodobna będzie realizacja tego pomysłu w oparciu o rodzimych artystów.

Na sportowo
Jeżeli pasją waszych rodziców jest sport podarujcie im odpowiedni sprzęt lub akcesoria, o których zawsze marzyli lub zaproszenie za zawody czy zgrupowanie dla amatorów konkretnej dyscypliny.

Biżuteria
Zawsze jest modna. Najtrudniejszą sprawą będzie odpowiedni dobór drobiazgów. Mamom można podarować elegancką bransoletkę, broszkę czy zawieszkę. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie produkty stworzone na konkretne okazje z dedykacjami dla mam, dla najcudowniejszych rodziców, etc. Pomysłem dla ojców mogą być spinki do koszuli czy krawata lub zegarki. Ostatni pomysł będzie zdecydowanie najkosztowniejszym.

Akcesoria
Rodzice, którzy cenią elegancję w ubiorze docenią dobre jakościowo akcesoria i dodatki. Jedwabne szale czy chusty dla mam, bardzo modne i szykowne poszetki dla ojców będą świetnym pomysłem na prezent.

Drewniana szkatułka
Zrobiona na zamówienie, z waszymi imionami na wieczku. Kolorystyka i wielkość do wyboru. Ładny dla oka i praktyczny prezent, w którym wasi rodzice będą mogli gromadzić drobiazgi i pamiątki związane choćby z waszym ślubem.

Album ze zdjęciami
Myślę o albumie w klimacie vintage, robionym na zamówienie, z papierowymi stronami wewnętrznymi, na których nakleja się zdjęcia. Fotografie będą opowiadały historię od okresu, gdy wasi rodzice się poznali, poprzez czas narzeczeństwa, ślubu, waszego dzieciństwa, dorastania, aż po okres waszego narzeczeństwa. Pełen wzruszeń prezent, do którego rodzice będą wracać nie raz.

Drzewo genealogiczne
Jeżeli interesujecie się historią waszych rodzin, macie zgromadzone informacje na ten temat, pomyślcie o stworzeniu drzew genealogicznych z pozostawieniem miejsca na kolejne pokolenia.

Wspólna kolacja
Dla tych, którzy nie przepadają za publicznymi wystąpieniami i chcieliby podziękować rodzicom na osobności idealnym rozwiązaniem będzie zaproszenie ich do eleganckiej restauracji na uroczystą kolację, podczas której wręczycie upominki i przekażecie słowa wdzięczności. Jeżeli obawiacie się swojej reakcji i wzruszeń, możecie zorganizować przyjęcie w zaciszu domowym.