Artykuły powiązane

Kiedyś były obowiązkowe i potrafiły trwać równie długo co samo wesele. Dzisiaj bywa różnie. Jakby nie było poprawiny pozwalają na ponowne spotkanie i spędzenie wspólnych chwil z najbliższymi oraz powspominanie wydarzeń z poprzedniego dnia. To jaki poprawiny będą miały charakter zależy przede wszystkim od pary młodej, ich temperamentu i wizji na ten dzień. Na jednym biegunie będzie się plasował spokojny obiad, na drugim powtórka z wesela z szalonymi tańcami i zabawami do późnych godzin.

Lokal
Jeżeli tylko budżet na to pozwala najwygodniej jest zorganizować poprawiny w tym samym miejscu, w którym odbyło się wesele. Wszystko będzie na was czekało, niczym nie będziecie musieli się przejmować. Lokal daje także możliwość zaproszenia szerszego grona gości, a sprawna obsługa zadba o wszystko.

Dom
Przyjęcie w domu lub w ogrodzie to druga opcja. W tym przypadku gospodarze będą ograniczeni dostępną przestrzenią oraz będą musieli zająć się wszystkim sami. Aby nie mieć na głowie przyrządzania posiłków, sprzątania i mycia po gościach można wynająć firmę cateringową z obsługą.

Start
Sami wybierzecie optymalną godzinę. Według mnie nie ma sensu startować z poprawinami wcześniej niż przed 11:00. Osoby, które będzie czekał długi powrót do domu, będą mogły zjeść późne śniadanie i coś ciepłego przed podróżą. Goście miejscowi najpewniej posiedzą dłużej. Będzie czas na spokojne rozmowy i cieszenie się swoim towarzystwem.

Catering
W trakcie poprawin warto podać ciepły posiłek (przynajmniej jeden) oraz zimne przekąski, ciasta i owoce, które w większości pozostaną po weselu i bezpiecznie będzie można je zaserwować. Napoje bezalkoholowe i lekkie alkohole najpewniej będą się cieszyły największym zainteresowaniem. Do wody mineralnej dorzućcie plasterki cytryny, świeże listki mięty, a w upalne dni kostki lodu. Można także dodać sezonowe owoce (truskawki, maliny, borówki).

Muzyka w tle
Lub na pierwszym planie. Jeżeli planujecie poprawiny z tańcami i mocnym przytupem warto rozważyć wynajęcie dj, który poprowadzi i rozbawi towarzystwo. Z kolei w sytuacji, gdy poprawiny mają być po prostu spotkaniem z najbliższymi, aby nie towarzyszyła wam głucha cisza w tle warto postarać się o sprzęt grający. Możecie przygotować zestaw ulubionych utworów lub wybrać playliste (np. na Spotify), która stworzy miły klimat.

Strój
Mniej formalny, ale elegancki. Zdecydowanie zrezygnowałabym z jeansów, t-shirtów i wszelkich strojów sportowych. To nie czas ani miejsce na taką stylizacyjną odsłonę. Zachowanie choć minimum elegancji będzie wskazane.