Artykuły powiązane

 

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie dla każdego z panów. Nie dość, że same zaręczyny są stresującą sytuacją, to jeszcze dochodzi niepewność dotycząca czy wybrany pierścionek przypadnie do gustu ukochanej kobiecie.
Postaramy się podpowiedzieć jak zniwelować niebezpieczeństwo nietrafnego wyboru oraz na co zwracać uwagę przed zakupem zaręczynowego pierścionka.

Wywiad środowiskowy
Jeżeli mężczyzna ma wątpliwości dotyczące wyboru pierścionka, może zdać się na podpowiedzi najbliższych swojej wybranki. Siostra, mama lub najlepsza przyjaciółka mogą okazać się bardzo pomocne. Jeżeli same nie będą w stanie podpowiedzieć kierunku stylistycznego, który w stu procentach zadowoliłby przyszłą narzeczoną, to jest jeszcze jedno wyjście z sytuacji. Jakie? Bliska osoba (siostra, przyjaciółka) umawia się na zakupy i przy okazji namawia nieświadomą niczego znajomą na odwiedzenie salonu jubilerskiego. Parę pytań dotyczących wskazania wymarzonego pierścionka, przymierzenie tego, który wpadł w oko - to wystarczy. Oprócz samego modelu mężczyzna będzie miał jeszcze jedną ważną informacją - rozmiar.

 

 

Bez ogródek
W obecnych czasach zdarza się i tak, że para wybiera się razem do salonu jubilerskiego. Kobieta sama wybiera pierścionek, za który płaci partner. Część oficjalna odbywa się w domowym zaciszu lub w restauracji podczas uroczystej kolacji. Może jest to nieco mniej romantyczny sposób na zaręczyny, jednak nie każda kobieta oczekuje absolutnego zaskoczenia.

Na topie
Pierścionek zaręczynowy w klasycznym wydaniu to brylant w towarzystwie żółtego lub białego złota. Tego typu zestawienia od lat są najbardziej popularnymi modelami wybieranymi na tą szczególną okazję. Oprócz brylantów można wybierać spośród innych kamieni. Odpowiednie będą szmaragdy, szafiry, rubiny.

 

 

Symbolika
Według wierzeń kamienie mają przypisaną dodatkową moc. I tak np. brylant stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, z kolei szmaragd symbolizuje siłę i szczęście wewnętrzne. Wybierając rubin warto wiedzieć, że odnosi się on do namiętności miłości i rozkoszy, ma chronić od zdrady, natomiast szafir symbolizuje nieśmiertelność i czystość.

Tradycyjnie
Być może w rodzinie mężczyzny istnieje tradycja związana z zaręczynami, podczas których wybranka otrzymuje pierścionek po mamie / babci? Jeżeli tak, to warto tą tradycję podtrzymać. Biżuteria, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie posiada wyjątkową wartość.