Artykuły powiązane

W polskich realiach wieczór panieński odbywa się zwykle na tydzień przed datą ślubu.Organizatorką przeważnie jest świadkowa.

Co zrobić, aby wieczór panieński był niezapomnianą przygodą dla głównej bohaterki, ale też dla reszty uczestniczek? Jakie są zasady organizacji takiej imprezy? Na co należy zwrócić uwagę, co przedyskutować z przyszłą panną młodą, a o czym jej nie informować?

Od czego zacząć?
Od wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za organizację całości. Zwykle jest to świadkowa, jednak czasami zupełnie kto inny – siostra, kuzynka lub przyjaciółka. Najważniejsze, aby była to osoba zorganizowana i z pomysłami.

Zapraszamy
Kolejny krok to stworzenie listy gości. Powinna ona uwzględniać dziewczyny z otoczenia panny młodej. Warto przedyskutować gotową listę z bohaterką wieczoru. Może się okazać, że zabrakło kogoś lub wprost przeciwnie – jest
osoba, której obecność nie będzie pożądana przez pannę młodą.

Finanse
Organizatorka powinna ustalić budżet  imprezy.  Należy  uwzględnić w nim prezent dla panny młodej, koszty gadżetów dla uczestniczek, napojów, cateringu, dekoracji, rezerwacji loży w klubie, innych atrakcji. Zasada jest taka, że panna młoda nie płaci za nic. Osoby uczestniczące w imprezie pokrywają wszelkie koszty po równo.

Obdarowana
Panna młoda powinna otrzymać prezent z okazji ostatniego wieczoru wolności. Najczęściej jest to seksowna bielizna, erotyczne gadżety, koszulka nocna czy tematyczny t-shirt. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze prezentu, koniecznie należy pamiętać o tym, że upominek ma wywołać na twarzy osoby obdarowanej uśmiech i zadowolenie.

Foto wieczór
Świetną pamiątką będzie studyjna sesja zdjęciowa. Przed uwiecznieniemwszystkich na zdjęciach panna młoda oddana jest w ręce makijażystki i fryzjerki. Na miejscu jest także catering i kolorowe drinki, a wszystkie dziewczyny mają dodatki nawiązujące do charakteru imprezy. Jako pamiątkę panna młoda otrzymuje jedno wybrane przez siebie zdjęcie, powiększone i oprawione w ramkę oraz pozostałe ujęcia w formie elektronicznej. Studio wynajmowane
jest zwykle na dwie, trzy godziny.

Z odrobiną szaleństwa
Wieczór panieński to czas prawdziwego szaleństwa. Uczestniczki przebierają się w zabawne stroje oraz dodatki – diabelski rogi, kolorowe boa z piór, hawajskie naszyjniki, królicze uszy, które można kupić w specjalnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Organizatorka powinna wziąć pod uwagę fakt, że panna młoda musi się wyróżniać na tle innych dziewcząt. Ozdobą, która nie pozostawi żadnych wątpliwości będzie welon czy szarfa z nadrukiem „Przyszła panna młoda”.

Tematyczny wieczór panieński
Najlepiej, aby temat przewodni był skojarzony z zainteresowaniami przyszłej panny młodej. W zależności od wyboru tematu, organizatorka powinna zaopatrzyć wszystkie uczestniczki w odpowiednie akcesoria podkreślające ową
tematyczność.