Artykuły powiązane


Aby wieczór panieński dobrze wypadł, powinien być zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Organizowanie takiej imprezy na ostatnią chwilę nie wróży nic dobrego i finalnie może się okazać klapą.

Stworzenie listy, obdzwonienie wszystkich zaproszonych, zweryfikowanie obecności gości, „spięcie” budżetu, sprawdzenie, wyszukanie i kupienie odpowiednich gadżetów, zarezerwowanie fotografa, limuzyny, loży w klubie – to wszystko zajmuje dużo czasu i wbrew pozorom wymaga sporego zaangażowania od osoby organizującej imprezę.

Plan to podstawa
Jednym z błędów, który może wszystko zniweczyć to brak pomysłu organizatorki na spędzenie tego wieczoru. To impreza jak żadna inna – niepowtarzalna i wyjątkowa. Powinna mieć przemyślany plan, przebieg dopasowany do upodobań przyszłej panny młodej oraz niespodzianki, dzięki którym główna bohaterka wieczoru poczuje się niczym gwiazda.

Dystans i poczucie humoru mile widziane
Czego warto się jeszcze wystrzegać? Zbyt poważnego podejścia do tematu. Kurczowe trzymanie się ustalonego scenariusza i wystrzeganie się improwizacji nie będzie dobrym wyjściem. Przebieg imprezy należy dostosować do zaistniałych okoliczności. Nieprzewidziane sytuacje potrafią wytrącić z równowagi i nie sprzyjają dobrej zabawie. Dlatego tak ważne są umiejętności organizacyjne osoby, która wszystkim się zajmuje. Szybkie reagowanie w podbramkowych momentach to połowa sukcesu.

Panowanie nad sytuacją
Ostatnią kwestią, której absolutnie trzeba dopilnować są wszelkie rezerwacje. Niezależnie od tego czy będzie wam towarzyszył fotograf podczas pobytu w domu czy wypadu na miasto, czy też wybierzecie się do klubu lub zorganizowana będzie impreza w spa czy specjalnie zaaranżowana sesja zdjęciowa w studio fotograficznym, czy też spędzicie ten czas w restauracji – w każdym przypadku osoba, która organizuje imprezę musi wcześniej dokonać rezerwacji i (jeżeli jest to wymagane) wpłacić zaliczki. Niewyobrażalna jest sytuacja, w której wybierzecie się do klubu i okaże się, że nie macie gdzie siedzieć lub nie zostaniecie wpuszczone z powodu zbyt dużej ilości uczestników imprezy.