Artykuły powiązane

 Dziś taniec ten wchodzi w skład pięciu tańców standardowych obowiązujących na turniejach tanecznych.

W pradawnych czasach ludzie tańczyli, by uprosić swoje bóstwa o bogate plony lub deszcze. W obecnych czasach tańczymy, ponieważ sprawia nam to przyjemność. Oczywiście nie tylko, bowiem raz w życiu każdy, kto staje na ślubnym kobiercu powinien zatańczyć dla ładnej oprawy własnego wesela.

Takim tańcem jest walc wiedeński. Piękny, dostojny i oddający atmosferę tej uroczystości. Para Młoda rozpoczyna przyjęcie weselne tym właśnie tańcem.

Pan Młody powinien w piękny sposób wprowadzić swoją żonę na parkiet.

Można rzec, że jest to odzwierciedleniem szacunku okazanego swojej wybrance. Na parkiecie Nowożeńcy powinni prezentować się elegancko i doniośle. Smutny to widok, gdy orkiestra zagra walca, a para nie wiedząc, o co chodzi przestępuje z nogi na nogę nie bardzo nawet łapiąc rytm. Oczywiście można uniknąć tego dyskomfortu wirując w rytmie walca tak jak być powinno. Należy po prostu zajrzeć do szkoły tańca, gdzie profesjonaliści nauczą Was jak zaprezentować się w tym najważniejszym tańcu w życiu.

Pamiętajcie o tym, że jak zatańczycie, tak zostaniecie odebrani przez Waszych gości, a gromkie brawa oraz słowa zachwytu będą podziękowaniem za Wasz udany taniec.

Zatańczcie walca wiedeńskiego a zobaczycie jak życie Wasze tańcem i miłością będzie usłane.

Opracowanie Katarzyna Urbańska
(dyplomowana nauczycielka tańca towarzyskiego)