Autor Wątek: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)  (Przeczytany 377987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2370 dnia: 30 Czerwca 2022, 13:44 »
Extra Anusia!
Pokazuj kuchnię :) i łazienkę i wiadro na ścianie ;)
U nas dziś w końcu potwierdzili koniec papierologii itp.. dom kupiony. Możemy odebrać klucze  :D :D :D
Tylko w Polsce jesteśmy jeszcze przez parę tygodni ;D więc.. czas na doszlifowania projektów/ pomysłów i listy życzeń i zakupów

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2371 dnia: 8 Lipca 2022, 09:23 »
Moja mała łazienka :) Nie ma jeszcze ozdób i innych pierdół ale jest! Można tu już sikać ;) i wziąć prysznic.

Ps. Nie umiem tych zdjęć obrócić....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23885
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2372 dnia: 8 Lipca 2022, 14:09 »
Bardzo ładna łazienka :)

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2373 dnia: 9 Lipca 2022, 09:13 »
I jaki fajny obrazek nad kibelkiem
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2374 dnia: 9 Lipca 2022, 17:24 »
Ciekawa łazienka :) jasna i prosta.
wiadro na ścianie zniknęło ale za to pojawił się na ścianie parkiet ;)  :D

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2375 dnia: 11 Lipca 2022, 13:40 »
Kasia, plakat z serii Ryszarda Kaji. Cała seria "Polska" jest przefajna!

Lusi - wiadro stoi nadal w pralni ;) Ale jeszcze przez chwilę, meble się robią.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2376 dnia: 23 Lipca 2022, 12:14 »
Dla osób, którym mech i inne zielsko wyłażące spomiędzy spoin na polbruku czy kostce.
Nasze odkrycie. Mistrzostwo świata !!! Cud techniki po prostu.

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/porzadki-w-ogrodzie/urzadzenia-do-czyszczenia-kostki-brukowej-i-tarasow/urzadzenie-do-czyszczenia-ryobi-ry18pca-0?gclid=EAIaIQobChMIlvX8wuOO-QIVC9-yCh3aGwu9EAQYASABEgLoAvD_BwE


Link pierwszy z brzegu. Można znaleźć taniej.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2022, 12:15 wysłana przez loona »

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2377 dnia: 25 Lipca 2022, 14:56 »
U nas powoli startujemy z demolką i remontem. Mąż demontuje stare szafki w kuchni, kupiliśmy panele na podłogi na dole, kuchnia z ikei zamówiona, będzie drugiego sierpnia. A w międzyczasie będzie trzeba pozrywać płyty ze ścian w zewnętrznych pokojach żeby przygotować do ocieplenia wełną ..

Plus czytamy jak pozbyć się zapachu kota.. jak ktoś ma sprawdzony patent proszę podzielcie się. Czuć kotem na dole. Mężu ma nadzieję że po zbiciu starej podłogi w kuchni będzie już ok, ale ja bym to wszystko jeszcze czymś potraktowała przed położeniem nowych podłóg. Google podpowiada coś o wodzie utlenionej póki co

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2378 dnia: 26 Lipca 2022, 20:59 »
Lusi ale skąd ten zapach? Waszego kota czy jakiegoś kota który mieszkał przed wami wcześniej. Teraz czuć kotem a wcześnie nie było czuć? Trochę mało danych.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2379 dnia: 26 Lipca 2022, 22:10 »
W tym domu mieszkali ludzie z 5 (pięcioma) kotami. Wcześniej mąż był sam oglądać dom i go pytałam czy nie czuć tam kotem.. oczywiście nie czuł  ::) ale tuż przed weszła ekipa świeżo odmalowała, dała w korytarzu wykładzinę (to dopiero było podejrzane).. plus był bodajże luty więc chłodno.. może i nie wyczuł.
Teraz po miesiącach zamknięcia i paru słonecznych dniach nie da się nie czuć.
A przy wyrzucaniu kuchni to nawet na górnych szafkach były plamy po odchodach.. idę zaraz pomyc podłogi porządnie.. i tak je zerwiemy ale będzie może lepiej już

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2380 dnia: 27 Lipca 2022, 00:57 »
Tak wyglądała kuchnia z szafkami i tak jest dziś bez.. o ile dodawanie załączników mi wyjdzie

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2381 dnia: 27 Lipca 2022, 08:25 »
Wygląda bardzo „sympatycznie”. Fajne wnętrza. A gdzie ten dom kupiliście przypomnisz?

A zapach to poczekaj. Wprowadzicie się, wprowadzicie swój zapach, pomyjesz wsyztsko dokładnie, przyjdą nowe meble, życie się będzie w domu toczyć to i zapach się zmieni. Tak mi się wydaje.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2382 dnia: 27 Lipca 2022, 08:47 »
Lusi - super!

Moja druga azienka równie skoczona.



Dziś kończą schody!

Jeszcze malowanie klatki schodowej + parę innych szczegółów i koniec! Już nie chce tych budowlańców w domu!
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2383 dnia: 27 Lipca 2022, 15:39 »
Loona, dom kupiony w Irlandii, w Limerick. Wczoraj wieczorem pomylam wszystko na dole, dziś po pracy znów pójdę sprawdzić i może poprawie. Będzie lepiej. Musi być;)

Anusia pięknie! I kawał łazienki! A przypomnij czy na podłodze masz płytki czy to panele?

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2384 dnia: 27 Lipca 2022, 15:49 »
Płytki.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2385 dnia: 27 Lipca 2022, 20:15 »
A przy wyrzucaniu kuchni to nawet na górnych szafkach były plamy po odchodach.. idę zaraz pomyc podłogi porządnie.. i tak je zerwiemy ale będzie może lepiej już
Jeżeli i tak wszystko będziecie zrywać to nie ma sensu żebyś wbijała się w niepotrzebnie w koszty. Co ja bym zrobiła to do czasu aż zerwiecie te podłogi potraktowałabym je chlorem tzn zwykły bleach cleaner kup domestos czy jakiś tańszy no name. Normalnie dodaj do wody i zmyj tym podłogi. Sprawdziła na ile pomogło i jeszcze bym poprawiła mopem parowym.
Na męża nie krzycz, może faktycznie nie poczuł, jedni mają bardziej wrażliwe nosy inni mniej.


Loona po kocie zwłaszcza niekastrowanym tak samo jak i po psie zapach się sam nie zmieni i nie zniknie. To wszystko się wżera. Niestety dywany czy wykładziny trzeba często zrywać zwłaszcza jak właściciele to byli syfiarze. To jest makabra.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2386 dnia: 27 Lipca 2022, 20:16 »
Lusi ja miałam podobnie z zapachem w mieszkaniu. Jako nadwrażliwiec bardzo mi on przeszkadzał.
W naszym przypadku (kamienica ) zbijanie tynków w kilku pomieszczeniach, wymiana podłogi nie dala tego czego oczekiwałam.
Dopiero pozbycie s8e starych drzwi i ościeżnic kilka lat temu dało efekt i nie ma już tego zapachu.
Gdy maz wyrywał te ościeżnice to był taki smród że masakra...
A na początku chcieliśmy je zostawić bo klimat itp :)


Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2387 dnia: 28 Lipca 2022, 10:55 »
Tak, myłam podłogi woda z domestosem.. jest trochę lepiej, bardziej czuje teraz w korytarzu niż w kuchni.. także myślę że faktycznie zerwanie tych framug może pomóc. Z korytarza jest wejście do salonu, kuchni i pokoju/bawialni, drzwi do salonu i tak planowaliśmy usunąć/ zmienić w ścianę.. pozostałe wymienimy na nowe. Jutro przylatuje szwagier do pomocy.. mam nadzieję że ruszymy bardziej bo jak pracuje do 5 to mąż trochę musi ogarniać dzieci i niewiele tam działa.
A musimy do końca sierpnia się przeprowadzić  ::)
W poniedziałek przywożą meble z ikei. Projekt jest dość prosty. Damy radę to poskładać sami mam nadzieję

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23885
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2388 dnia: 28 Lipca 2022, 11:50 »
A znacie jakiś środek na odstraszenie kotów? Już dwa razy mieliśmy w domu w nocy kota sąsiadów. A dziś narobił albo zwymiotował na tarasie.

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2389 dnia: 28 Lipca 2022, 14:11 »
Jedyne co u nas działało to odstraszacz ultradźwiękowy. Dzięki temu skończyło się wreszcie robienie (brzydko mówiąc) kibla :klnie: z mojego ogrodu. Dzięki temu zbierałam coś z ogrodu raz w tygodniu a nie 2x dziennie. Skończyło się prawie zupełnie rok temu jak przygarnęliśmy wyrzuconą przez kogoś, wychudzoną i zapchloną masakrycznie naszą Kićkę. Prawie zupełnie bo i teraz trafi się coś raz w miesiącu. Nie napiszę Ci Japciowa, że to się kiedykolwiek zupełnie skończy i nie namawiam Cię też do kupna własnego kota  bo to też bez sensu. Odstraszacz ultradźwiękowy kupiłam kiedyś w lidlu ale na allegro też są. Patrz na dobry zasięg tego urządzenia i celuj w średnią półkę cenową.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23885
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2390 dnia: 28 Lipca 2022, 14:44 »
Dzięki! A cóż z chemii? Jakiś Bros do pryskania?

W ogóle śmiesznie było z tym kotem. Godz. 23, oglądamy Stranger Things, a tu nagle coś na mnie patrzy zza fotela.

Za drugim razem też późnym wieczorem wlazł. Też podczas seansu filmowego. Tylko wtedy to już prawie zawału dostałam :)
Kot ogromny. Piękny maine coon :)

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2391 dnia: 28 Lipca 2022, 15:16 »
Niczym nie pryskałam bo musiała bym to robić niemalże co drugi dzień. Szybko wietrzeje to raz a dwa u mnie klimat za wilgotny i wszystko zaraz spływa tak naprawdę. Uznałam, że szkoda mojego ciągłego latania po ogrodzie a koty i tak cwańsze ;D
Ktoś Maine Coona wypuszcza :o O nieźle. U nas tez jeden łazi i Boss na niego wołamy, olbrzymi jest a jeszcze jak na zimę dostaje ten swój kołnierz to WOW. On jedzenia szuka i niekoniecznie dlatego, że głodny tylko koty to z natury pazerne zwierzaki albo drugiego domu tzn żeby mieć dwa i w obu jedzenie dostawać. Dasz coś do jedzenia czy smaczka to przepadłaś ;D



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2392 dnia: 28 Lipca 2022, 22:16 »
Nasz Brytyjczyk też wychodzi tylko, że on nie przelezie przez plot. Często odwiedza go kot sąsiadów. Patrzą na siebie i gość wychodzi.


Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2393 dnia: 29 Lipca 2022, 11:45 »
Japcio zawału bym dostała na takim seansie  ;D :D

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2394 dnia: 30 Lipca 2022, 09:13 »
Moje chodziły do sasiadow jesc trawe. Teraz chodza po krzakach na łące srac i spac. No i myszy łowić. Czasem przyniesie mi na taras jedna albo kręciła. Albo sie akceptuje albo nie.
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2395 dnia: 8 Sierpnia 2022, 08:41 »
Pierwsza noc na chacie za nami. Jesteśmy spłukani, ale szczęśliwi :)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2396 dnia: 8 Sierpnia 2022, 09:17 »
Już na swoim nowym! Super ❤️

U nas nie wiem czy się uda na koniec miesiąca wprowadzić  ???
Kuchnia z ikei powinna być w zeszły wtorek 02.08. nie przyszła, zero informacji, na stronie pokazuje Pakowanie, jak pytałam przez czat to mówili in transit czyli jakby w drodze.. dopiero w piątek mail że dostawa przesunięta na 12.08.
Ciekawe czy przyjdzie. Czy znów zonk. Martwię się bo blaty mają być dopiero 03.09 więc jak się też przesunie to będę bez kuchni długo.
Do d... Nie polecam zamawiania kuchni z ikei.
Babeczka z planowania była pomocna, ale też słuch po niej zaginął a jeszcze miałam domówić szafkę na lodówkę i zmywarkę bo nie było na stanie.. może z uwagi na długi weekend tydzień temu miała wolne cały tydzień? Mam nadzieję że dziś coś się dowiem.
Generalnie frustrujący brak kontaktu. I opóźnienia. No i stoimy z robotą przez to trochę. To się wyżaliłam.

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2397 dnia: 10 Sierpnia 2022, 07:01 »
Anusiaaa, super, że Wam się udało już wprowadzić  :)

Lusi, w każdym remoncie/budowie zdarza się jakaś obsuwa. Ja jeszcze nie słyszałam, żeby komuś udało się wszystko, co zaplanował od A do Z w założonym terminie. Głowa go góry, to tylko opóźnienie w dostawie  ;)
Moja koleżanka miesiąc gotowała na kuchence turystycznej, z naczyniami poukładanymi w kartonach. Mówiła, że dobrze wspomina ten czas, a nowe meble wynagrodziły jej wszelkie niedogodności.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2398 dnia: 10 Sierpnia 2022, 08:21 »
Ja od marca do sierpnia miałam kuchnię „w proszku” talerze i garnki stały na takim wąskim stoliku tv z Ikei i się da :) jak już jesteś na tym wymarzonym swoim to nawet chwilowe niedogodności nie są w stanie zepsuć Ci tej radości, że już tam mieszkasz :)

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mądry Polak po... zakończeniu budowy ;)
« Odpowiedź #2399 dnia: 10 Sierpnia 2022, 10:16 »
Ja kuchnie mam, ale nie mam nawet pół szafy na chacie ;)

Wszystko w pudłach. Mamy jedną komodę u Zuzy i jedną u nas w sypialni. Reszta lezy w garderobie w kartonach.
Nie mamy stołu, krzeseł, jedyne krzesła to hokery.
Jemy przy stoliku balkonowym :P
W salonie jest tylko kanapa, nic poza tym.
Schody bez barierki!

Ale żyć się da.
Teraz jedziemy na wakacje, jak wrócimy do bedziemy się martwić resztą.
Na razie czuje się jak na wakacjach.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"