Autor Wątek: "Kocie mamy" palec do budki  (Przeczytany 414255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maggi-80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7834
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19-06-2010
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1830 dnia: 9 Lipca 2012, 01:03 »
Moja kota za chipsy paprykowe dalaby sie pokroic, czekolade tez uwielbia

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1831 dnia: 9 Lipca 2012, 14:13 »
znalazłam:
W czekoladzie toksyczna jest teobromina, która znajduje się nawet w białej czekoladzie. Zjedzenie czekolady przez kota może spowodować zaburzenia rytmu serca, drżenia, drgawki a nawet śmierć.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1832 dnia: 9 Lipca 2012, 14:47 »
Tylko to chyba dotyczy większej ilości czekolady co? Jak raz na jakiś czas będzie uciekał z pączkiem z czekoladą w zębach, czy jakimś ciastkiem, to nic mu nie będzie? Oczywiście nie zje, a tylko poliże czy coś? Nie zawsze go upilnuje...

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1833 dnia: 9 Lipca 2012, 15:57 »
eeeee tam pączki może jeść  ;D
nie pamiętam o ilu gramach czekolady tam była mowa ale pewnie chodziło o więcej jak polizanie



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1834 dnia: 14 Lipca 2012, 18:08 »
Faaaajne macie koty  ;D Moje na szczęście kocie żarcie lubią, czasami dostana kawałek surowego mięsa lub ryby. Pepsi lubi zwykły twarożek, a Sprite dobiera się do dzieciowego Danio :)



Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1835 dnia: 22 Lipca 2012, 21:46 »
 :hello:
kota (jeszcze) nie posiadam ale trafiam tu do Was z pytaniem. Z mężem stwierdziliśmy że przygarniemy kociaka. Najlepiej malutkiego ze schroniska. Zależy nam na tym żeby co najmniej pierwszy miesiąc mieszkania z nami poznał wszystkich domowników ( maż pływa). Teraz byłby idealny moment bo M będzie w domu do powiedzmy połowy października. Kociak nie miałby problemu ze stwierdzeniem kto jest domownikiem i kogo trzeba słuchać bo jakby nie było w 3 miesiące chyba jesteśmy w stanie wyrobić sobie jakąś "hierarchię". Problem w tym że we wrześniu wyjeżdżamy na 2 tyg. Po powrocie M będzie jeszcze jakies 3-4 tyg. Kiedy lepiej przygarnąć kociaka? teraz i zorganizować mu opiekę na czas naszej nieobecności czy po powrocie z wakacji?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1836 dnia: 24 Lipca 2012, 20:32 »
kjp ja myślę, że lepiej wziąć kociaka po wakacjach. Sam mały kotek będzie się nudził w domu, nawet jeśli zapewnisz mu dochodzącą opiekę, a energii do zabawy takie kociaki mają mnóstwo ;D jeśli piszesz o "słuchaniu" to musisz wybrać kotka o odpowiednim temperamencie, bo raczej rzadko, który będzie chciał się wychować, choć oczywiście się takie zdarzają. W Szczecinie działa o ile pamiętam duże stowarzyszenie zajmujące się bezdomnymi kotami i malutkimi kociętami, oni bardziej zwracają uwagę na charaktery kotów niż w schronisku. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale Maja chyba od nich albo przez nich brała drugiego kotka ;)
kotki są super ;D powodzenia :)


Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1837 dnia: 24 Lipca 2012, 23:09 »
Myśmy wzięli miesięcznego kotka w połowie lipca, a w połowie sierpnia pojechaliśmy na wakacje, z tym, że koty pojechały na wakacje do mojej mamy :)

Ale samego kota w domu małego bym nie zostawiła ::)

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1838 dnia: 25 Lipca 2012, 09:32 »
Podjęliśmy decyzję że kotek przyjdzie do nas po wakacjach. Bez sensu fundować kociakowi stres ze zmianą miejsca na aż 2 tyg. Tak myślę bo kotów nie znam, nigdy nie miałam do czynienia z tymi zwierzakami- zawsze tylko psy.
Ale w momencie kiedy podjęliśmy decyzję że we wrześniu wybierzemy się do TOZu przypałętał się do nas kociak- ok 3 miesiące- lata po podwórku. Wczoraj rano jakby na nas czekał, a jak wsiadaliśmy do auta wył strasznie. Pomyśleliśmy że jak będzie na nas czekał to jest nasz. No i jakby nie czekał ale wieczorem miałczał, więc wyciągnęłam co miałam najodpowiedniejszego dla kociaka i zaniosłam mu. Głodny był bardzo. Rano go nie było. Podejrzewam że jak dzisiaj wieczorem znowu będzie na podwórku to zawiniemy go do TOZu żeby go przebadali i zostanie z nami. Skoro sam chce nas wybrać to nie mamy wyjścia  ;D
Dodam że NIGDY nie zdarzyło mi się żeby jakiś kociak się do mnie przyplątał. Jakby skubany czuł że trafia na dobry grunt  ::)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1839 dnia: 25 Lipca 2012, 09:49 »
Odkąd poznałam kocia naturę - wszystkim powtarzam,że koty to mega inteligentne stworzenia!

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1840 dnia: 25 Lipca 2012, 10:23 »
Kot sobie sam wybiera przyjaciela, gdzieś tak ładnie przeczytałam :)

Nasz drugi kot też nas wybrał, tzn. podszedł do nas, inne nie chciały i został :)

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1841 dnia: 25 Lipca 2012, 10:25 »
No własnie dlatego jeśli przyjedziemy do domu a on będzie to znaczy że nas wybrał  ;) Karmę już kupiłam  ;D tak w razie W

♡ Szymon & Leon ♡

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1842 dnia: 25 Lipca 2012, 10:27 »
To trzymam kciuki, żeby przyszedł :)

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1843 dnia: 25 Lipca 2012, 10:37 »
I ja  życzę zarówno Wam jak i jemu aby był :)

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1844 dnia: 25 Lipca 2012, 10:46 »
Ja bym go wczoraj wieczorem wzięła, ale chciałabym najpierw żeby był przebadany- w końcu mam dziecko w domu, a nie miałabym pomieszczenia żeby go zamknąć na noc. Całe szczęście noc była bardzo ciepła.
Najgorzej te 2 tyg we wrześniu. Będę mamę błagać żeby go wzięła  ;)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1845 dnia: 25 Lipca 2012, 20:25 »
Kjp83 i co, kotek czekał? Mam nadzieję, że jest już u Was w domu :D

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1846 dnia: 25 Lipca 2012, 21:23 »
Mamy nowego domownika  ;D
Czekał przed naszym autem  ::) M jechał po mnie do biura a kot nie chciał odejść od auta, więc zabrał go ze sobą  :)
Byliśmy w TOZie żeby go przebadali- kot bardzo czysty, bez pcheł, na pierwszy rzut oka zdrowy. Mamy preparat na odrobaczenie, w niedziele ma byc lekko wymyty i podać tabletke... dopiero w drodze powrotnej skubneliśmy się że nie mamy pojęcia jak to zrobić  ::)
Nasz kot to kocur, ok 2,5- 3 miesiąca. Pani stwierdziła że jest mieszańcem z maine coon. MMy dodatkowo uważamy że komuś zwiał albo ktoś go wyrzucił bo jest zadbany, w ogóle nie boi sie ludzi, umie korzystać z kuwety i ogólnie nie wygląda na dzikiego kota.
Jedyne co mnie martwi to że Szymek chodzi i się strasznie drapie- ma azs. Mam nadzieje że to reakcja alergiczna pierwszego kontaktu i minie po kilku dniach jak skóra się przyzwyczai. Jak nie to niestety będzie trzeba coś wymyślić, bo młody drapie się po całym ciele i tylko w obecności zwierzaka. Wyszedł z Michałem na dwór i tam przestał.
Zdjęcia mam i wrzucę jak wejde na swój komputer :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1847 dnia: 25 Lipca 2012, 21:30 »
Super, że macie nowego lokatora!  ;D
Mam nadzieję, że Synek jednak przywyknie i nie będzie Go nic swędziało.
Czekam na foty  ;D
A! Warto zrobić test na kocią białaczkę (głównie jeśli kot ewentualnie będzie miał styczność z innymi kotami)

Offline anka332

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4190
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009-09-05
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1848 dnia: 25 Lipca 2012, 21:30 »
super ze macie kociaka w domku, ja tez pierwszy raz niezle sie nakombinowalam zeby zjadl tabletke, ale mozesz sprobowac pokroic piers z kurczaka na kosteczki polamac tabletke na kilka kawalklkow, naciac kosteczke piersi i w nia wlozyc tabletke u nas tylko ta metoda poskutkowala.
Czasami weterynarze daja tabletki smakowe ktore kot z checia zjada jak karme. Trzymam kciuki zeby maluch nie byl uczulony na kociaka i zeby wasze zycie wspolne ukladalo sie przyjemnie bo nie ukrywam ze duzo pracy was czeka zeby kociaka nauczyc waszych zasad :)
Pawel 26.06.2013
Dominik 18.11.2016
Malwinka 28.06.2020

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1849 dnia: 25 Lipca 2012, 21:35 »
jak ostatnio przeczytałam na fb "walić plany, najlepsze są spontany ;D" a koty mają szósty zmysł więc czują gdzie mogą znaleźć pomoc :)
mam nadz, że Synek się faktycznie przyzwyczai bo takie obcowanie z kotem dla dziecka to też sporo radości ;D

powodzenia i pisz jak tam sytuacja wygląda ;)


Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1850 dnia: 25 Lipca 2012, 23:06 »
Przedstawiam Wam póki co bezimiennego kociaka


Nie ukrywam że nie mam siły wymyślać imienia bo stresuje się tą alergią  :-\

♡ Szymon & Leon ♡

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1851 dnia: 26 Lipca 2012, 00:16 »
Piękny jest :D Puchaty maluszek :)

Moje z tabletkami mają problem i to duży... Wepchniecie kotu tabletki kończy się walką o życie, ja z mężem przeciw futrom i jak jedno zobaczy co się dzieję, to drugie odstawia cyrki i nie chcę wyjść... A koty trzeba odrobaczać razem  ::)

Mam nadzieję, że dla Szymka minie to uczulenie i kotek zostanie z wami :)

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1852 dnia: 26 Lipca 2012, 01:42 »
Karolina to jest walka o życie Twoje i męża? Futra zapewne mają się dobrze  ;D


kjp83 kociak śliczny, powodzenia życzę i trzymam kciuki za synka.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1853 dnia: 26 Lipca 2012, 07:38 »
O jaki cudak piękny!  ;D

Mkarolinka a nie możecie odrobaczać tymi kropelkami, które się daje na kark?

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1854 dnia: 26 Lipca 2012, 09:40 »
Ale cudo!!!! Gratulacje!

Alergią się nadto nie stresuj. Nasz kot wyleczył mojego męża z alergii. A pierwsze kilka dni było masakrą. Mój P. kaszlał, smarkał, łzy ciurkiem mu z oczu leciały, charczał... Po kilku dniach mieszkania pod jednym dachem z kotem wszystko minęło jak ręką odjął!

Trzymam kciuki żeby i u Was tak było.

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1855 dnia: 26 Lipca 2012, 10:51 »
Piękny kotek Kasiu  :) Trzymam kciuki aby z Wami został - skoro już Was wybrał to to musi być TEN  :)

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1856 dnia: 26 Lipca 2012, 13:30 »
Więc kot ma się dobrze- jest teraz z chłopakami u moich rodziców szaleje na ogrodzie. Już zdąrzył sobie ustawić psa  ;D Pies raz dostał opierdziel za rzucanie się na kota, kot skubnął się że ma obrońce i teraz sam go zaczepia. Dodam że pies to pinczer więc jak kot urośnie i będzie z niego takie bydle na jakie się zapowiada to słabo widzę pozycję psa ( im więcej ogądam zdjęć maine coon tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że jeden rodzic musiał być rasowy- jego ogon jest ładniejszy niż niejednego rasowca  ::) ). Z resztą zobaczcie same:
tu jest jeszcze mokry od czegoś czym posmarowała mu doktor

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1857 dnia: 26 Lipca 2012, 14:20 »
Śliczny jest! Ogon i uszy ma typowo mainowskie! :)

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1858 dnia: 26 Lipca 2012, 15:23 »
Ale będziecie mieli olbrzyma jest cudny :D


Karolina to jest walka o życie Twoje i męża? Futra zapewne mają się dobrze  ;D

Bardzo ładnie to ujęłaś  ::) Mało tego, jak jeden widzi, że drugiemu dzieje się krzywda to leci jeszcze na odsiecz, a jak widzi, że nie pomoże to się chowa :D Chodzimy więc podrapani tak, że ludzie się dziwnie na nas patrzą :D


Mkarolinka a nie możecie odrobaczać tymi kropelkami, które się daje na kark?

No właśnie nie, bo koty jeden drugiego zaraz wylizują, a tego lizać nie mogą...

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: "Kocie mamy" palec do budki
« Odpowiedź #1859 dnia: 26 Lipca 2012, 15:39 »
ja spróbuję wsadzić w mięso.
Czy dajecie swoim kotom coś oprócz mokrej i suchej karmy? Bo tam sobie myslę że jeśli kot dobije do 10kg to z torbami pójdę kupując tylko karmę  ::)
Myślałam o wspomaganiu się wątróbką i kurczakiem z ryżem... ale to jak już urośnie- póki jest mały karma typowo dla kociąt.
No i jaką karmę kupujecie? Przestudiowałam wszystkie puszki w zoologicznym, rossmanie, tesco itp. Większość to 4%... Kitekat jest jeszcze w miarę sensowny. Ale mąż znalazł windson czy jakoś tak w rossmanie- puszeczka za zeta a ma 50% indyka. Tak szukam ekonomicznej i dobrej karmy bo przy tak wielkim kocie na royala sobie nie pozwolę.

♡ Szymon & Leon ♡