Autor Wątek: Wyprawka niemowlaka  (Przeczytany 476253 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2820 dnia: 18 Marca 2015, 07:08 »
Oj to szkoda, że nie jesteś zadowolona... Moje Makaszkowe zakupy są super, może jakąś inną partię mamy czy cuś... Porównywałam do La Millou i dla mnie nie mam różnicy... No ale każdy ma też inne oczekiwania.


Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2821 dnia: 18 Marca 2015, 13:48 »
Dziewczyny ale na stronie La Millou też jest informacja o składzie, że jest to poliester.
Proszę wczytajcie się w sposób produkcji rożnych materiałów i zobaczycie, że polar jest wytarzany z plastikowych butelek (czyli PET)
A oryginalna nazwa brzmi polar minky więc nie ma mowy żeby ten kocyk był bawełniany. Śliski, twardy, miękki czy jeszcze jego inne właściwości
to wszystko będzie zależało od gramatury materiału (wyższej lub niższej).
tam chyba cos wyczytalam o poliestrze wiec to racze j podroba...
Lusi to co  wyczytałaś to normalny skład kocyka i inny nie będzie ponieważ jak to wszystkie polary nie jest wytwarzany z włókien naturalnych.
Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam zagadnienie o składzie :)



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2822 dnia: 18 Marca 2015, 13:58 »
Anulla - ale nikt sie nie czepia polaru tylko drugiej strony koca, bo on jest dwustronny ...

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2823 dnia: 18 Marca 2015, 14:06 »
Minky jest twardszy,bardziej śliski i taki sztuczny.  :-\
Tutaj się ktoś przyczepiał do polaru;) ;D
a on musi być sztuczny :D



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2824 dnia: 18 Marca 2015, 15:21 »
To ja z tą sztucznościa wyskoczyłam :) Na necie sporo wyjaśnien czym różni sie oryginał od podróbki ( i nie chodzi tu o fakt posiadania metki)
Tu np. http://szafa-olafa.pl/minky-hit-czy-kit/
Makaszka ma tyle pozytywnych opinii że wierzyć mi sie nie chce że na podróbach tyle zebrała. Jednak cena mnie zastanawia bo jest bajecznie niska. Ale zanim zamówie napisałam do niej maila z pytaniem o ten minky.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2825 dnia: 18 Marca 2015, 16:00 »
A co Ci odpisała? Napisała jaką gramaturę posiada używany przez nią minky?
Czyli w sumie jest dokładnie tak jak już napisałam nie używając terminologii "podróba lub oryginał" znaczenie ma gramatura materiału od 400g/m2 wzwyż. Co nie zmienia faktu, że jest to sztuczny poliester.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2826 dnia: 18 Marca 2015, 16:32 »
To ja z tą sztucznościa wyskoczyłam :) Na necie sporo wyjaśnien czym różni sie oryginał od podróbki ( i nie chodzi tu o fakt posiadania metki)
Tu np. http://szafa-olafa.pl/minky-hit-czy-kit/
Makaszka ma tyle pozytywnych opinii że wierzyć mi sie nie chce że na podróbach tyle zebrała. Jednak cena mnie zastanawia bo jest bajecznie niska. Ale zanim zamówie napisałam do niej maila z pytaniem o ten minky.

Kasiu, może zmieniła materiały... popularność jest, teraz może hajs musi się zgadzać...

Daj znać co odpisała, bo chciałam od niej zamówić, ale już zwątpiłam  ::)

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2827 dnia: 18 Marca 2015, 16:40 »
lusi251 Napisałam email do mothercare. Ciekawe czy mi odpiszą?



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2828 dnia: 18 Marca 2015, 16:43 »
Anulka pisząc o sztucznosciach miałam na myśli bardziej dotyk aniżeli skład. W dotyku taki sztuczny jest.

Mam kocyk z La millou i teraz od Makaszki i różnica w jakości materiałów jest ogromna!

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2829 dnia: 18 Marca 2015, 16:59 »
Cytuj
Mam kocyk z La millou i teraz od Makaszki i różnica w jakości materiałów jest ogromna!
To chyba nie zamówie, sama zamówie materiał i uszyje u krawcowej. Ale jestem ciekawa co odpisze.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2830 dnia: 18 Marca 2015, 17:14 »
Anulka pisząc o sztucznosciach miałam na myśli bardziej dotyk aniżeli skład. W dotyku taki sztuczny jest.

Mam kocyk z La millou i teraz od Makaszki i różnica w jakości materiałów jest ogromna!
Loona na pewno masz rację co do swoich odczuć a to o czym piszesz jest zależne od gramatury materiału.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline stokrota86

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2831 dnia: 18 Marca 2015, 17:32 »
tam chyba cos wyczytalam o poliestrze wiec to racze j podroba..

patrze na ten munchkin bo mi tu mezu pisze o jakims rabacie na allegro..  ::) czy to sie nie odczepi pod ciezarem? tak na rzepach tylko? czy to nie jest jakies bardzo wystajace (niby 20cm) Mam taka wneke gdzie planuje postawic lozeczko na poczatku.. wiec organizer musialby wisiec 'z przodu' tzn od tej strony z ktorej podchodze do dziecka.. przy samym przewijaku odpada, ewentualnie obok, blizej glowy dziecka.. na zdjeciu wyglada ladnie, ale takie to duze mi sie wydaje .. mam taki maly organizer z ikei: http://www.ikea.com/ie/en/catalog/products/70278297/ ale tez jeszcze nie mam na niego pomyslu, a cos pod reka musze tam miec..
jeszcze cos na drzwi szukam.. poki co wpadlo mi w oko takie cos (obok mam drzwi do lazienki): (tylko ten kolor  ::) ) http://allegro.pl/organizer-na-drzwi-cztery-kieszenie-czerwony-r77-i5182712489.html
To jest dobre pytanie czy sie nie odczepia. Myślę, że jeśli te rzepy są dość długie to nie. Ja właśnie nie chcę miękkiego organizera, szukam czegoś sztywnego i pojemnego, ten mi się wydaje być ok. Trzebaby poszperać w necie za jakimiś opiniami :)



Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2832 dnia: 18 Marca 2015, 17:33 »
Kasia a widzisz - dla.mnie.tak nie jest ;) Także zależy od subiektywnej oceny :)

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2833 dnia: 19 Marca 2015, 08:08 »
Czytam, że kilka z Was ma/miało ten stolik do przewijania http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/20045205/

Polecacie? Sprawdza się?

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2834 dnia: 19 Marca 2015, 08:24 »
Ania ja makaszki nie mialam w rekach jeszcze. Chyba tylko loona ma porownanie do la millou i zastanowilo mnie to bo to tak na prawde pierwsza negatywna opinia. Dlatego sama zapytalam makaszki jak to jest z tym minky. Odp. jeszcze nie mam.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2835 dnia: 19 Marca 2015, 08:30 »
Moze na jakiś felerny materiał trafiłam ale jestem wpieniona bo ten moj kocyk tak się gniecie, że jak szmata do podłogi wyglada !!! Liwia śpi pod kołderką z la millou i nie ma ani jednego zagniecenia, kocyk jeździ w wózku i wyglada jak wyżej ...  >:(

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2836 dnia: 19 Marca 2015, 08:33 »
To prawda, la millou w ogole sie nie gniecie. Moge zwinac w kulke wrzucic do wozka i dalej wyglada super.
Loona a te kulki na minky tez sa tak wypukle? ile razy pralas ten kocyk od makaszki?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2837 dnia: 19 Marca 2015, 08:37 »
Są wypukłe ale mniej niz w la millou. Jeszcze nie pralam. Kocyk mamy dopiero kilka dni.

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2838 dnia: 20 Marca 2015, 12:39 »
Dostałam odpowiedz od makaszki że szyją z oryginalnego minky 400g/m, jednak nie tego z fabryki shannon. W takim razie zamawiam :) Myśle jeszcze nad wzorem.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2839 dnia: 20 Marca 2015, 12:49 »
O no widzisz :) To dobrze wiedzieć.

A jakie wzory Ci się podobają?

Offline beta80
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1857
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.07.2009
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2840 dnia: 20 Marca 2015, 12:54 »
Ja zamawiam z la millou kocyk i mgiełke bambusowa :) makaszka faktycznie trochę się gniecie ale jest bardzo miła w dotyku.



Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2841 dnia: 20 Marca 2015, 13:07 »
Ja też sobie Makaszkę sprawę: kocyk i śpiworek na pewno ;D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2842 dnia: 20 Marca 2015, 13:12 »
podobają mi sie proste wzory- chevron, chmurki, rowerki, kotwice. Myśle nad kolorem minky do tego...

♡ Szymon & Leon ♡

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2843 dnia: 20 Marca 2015, 13:19 »
anulla i jak? cos odpisalo mothercare?

fabryka w shannon jest tu w Irlandii czy to tylko zbieznosc nazw :) za leniwa jestem na zamawianie czegos z Polski, wole isc tu pomacac zobaczyc i kupic.. ten organizer z allegro tylko mi jeszcze siedzi w glowie  ::) Emma, nie odczepiaja Ci sie te paski? nie przeszkadza Ci gabarytowo na lozeczku?

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2844 dnia: 20 Marca 2015, 13:38 »
Ja mam chevron szary i minky fuksja. Boski komplet ;) od Makaszki.
Do tego zamówiłam kostkę małpki na różowo. Dla mnie jakościowo bardzo fajne.


Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2845 dnia: 20 Marca 2015, 15:11 »
Właśnie przed chwilą sprawdzałam i niestety nic, cisza.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10572
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2846 dnia: 20 Marca 2015, 18:37 »
Ja mam zygzak róż.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2847 dnia: 22 Marca 2015, 12:19 »
Ja też dla Mai miałam zwykły prEwijak na łóżeczko, mega wygodne i jaka oszczędność miejsca. Przy kolejny, też będę używać na pewno. Dodatkowo nie będę miała przy łóżeczku komody więc pomyślałam o jakimś porządnym organizerze wieszanym na łóżeczko i znalazłam munchkin http://allegro.pl/praktyczny-organizer-na-kosmetyki-munchkin-i5162618752.html jak sądzicie, dobre to? Oczywiście mam jeszcze mega dużo czasu na takie rzeczy, ale z ciekawości buszuję w necie co nowego od czasu kiedy moja córa była bobasem :D

Zastanawiam się nad tym organizerem ale też się obawiam, że mi zagraci... Fajny się wydaje i bardzo praktyczny ale nie bardzo mam miejsce... Hmm...

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2848 dnia: 22 Marca 2015, 15:18 »
kupilam dzis ten organizer, taki z zielona lamowka ;) na baby markecie babka miala za 15e, kupilam za 10 8) Jest mniejszy niz myslalam, ma rzepy plus takie zawieszki (z lamowki, mozna zawiesic na haczykach) ..chyba powiesze go na drzwi, zobacze jak juz wstawie lozeczko na miejsce.
upolowalam dzis tez buggie board czyli taka dostawke do wozka, montowana z tylu.. zobacze czy bedzie mi pasowalo do wozka i czy Klaudia bedzie chciala na tym jezdzic ;)

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2849 dnia: 22 Marca 2015, 16:02 »
lusi przepraszam, że szybciej nie odpisałam, organizer jest bardzo fajny i jestem z niego zadowolona - gdyby nie on, nie mialabym gdzie trzymać podręcznych rzeczy dla Klarki, przyczepiony jest do tej strony lożeczka, przy ktorej jest nakladany przewijak, trzymam w nim pieluszki, kilka pieluszek tetrowych i flanelowych i flanelowo-ceratkowych, chusteczki nawilżające, jakieś skarpetki, bepanten itp.  U mnie zawieszony on jest na dwoch haczykach oprócz tych pasków
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.