Autor Wątek: Kosmetyki, bez których DZIECKO nie może się obejść  (Przeczytany 18127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #60 dnia: 6 Listopada 2008, 09:53 »
no to ja z małej piany nie spłukuje. co do wycierania to tylko delikatne osuszanie , a nie pocieranie...no chyba z bujnej czupryny na głowie.

co do bepanthenu to do brodawek nadaje się tylko maść, a nie krem. wiec ja plecam maść.  aczkolwiek do pupy może być i masc i krem.  Osobiście specyfiki dopupne wolę w postaci maści. jakoś tak lepiej mi się na pupie rozsmarowuja i są bardziej tłuste.

jesli chodzi o krem na mróz to w tym roku kupiłam bubchen.  dla mnie jest lepszy niż nivea bo łatwiej się rozsmarowuje. ale nie wiem czy u noworodka można stosować  musisz poczytac na opakowaniu. A smaruje jak mi się przypomni. bo czasem w tym zamieszaniu z ubieraniu zapomnę. 



Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #61 dnia: 6 Listopada 2008, 10:24 »
A Ziajka na zime??
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #62 dnia: 6 Listopada 2008, 11:28 »
sluchajcie co do linomagu na zime(znaczy na chlodne dni) to wg dermatologa z którym gadalam NIE jest on przezaczony do OCHRONY delikatnej skóry dziecka -ma wlasciwosci nawilzające a owszem jest fajny(choc mysmy go oddaly)tylko ze ja osobiscie postawilabym na ochrone tak malenkich dzieci..
Ania-ziajka ma fajną serie-dla maluchów-mialam próbke na slonce z wysokim filtrem.Pamietajcie aby patrzec na Niunie Malutkie uwaznie-czesto zdaza sie trądzik,zmiany skórne u noworodka-jak mu zapodacie cos nieodpowiedniego mozecie jeszcze skóre podraznic...ja tak zrobilam z linomagiem-Majka miala rumien na twarzy a ja *piiiii* głupia nlinomagiem smarowalam.Dopiero lekarz mnie oswiecil.
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #63 dnia: 6 Listopada 2008, 11:37 »
Widzę że tu cenne rady... wiecie, że ja sama z siebie to nie kupiłam chyba nic oprócz paczki pampersów. Na zajęciach w szkole rodzenia dostaliśmy mnóstwo próbek, w aptece też mnie nie raz obdarowano więc mam w szafce przegląd od J&J,przez Nivea do Oilatum. Się zobaczy co małemu podpasuje. Jakoś nie mam ochoty wydawać nie wiadomo jakiej kasy na kosmetyki dla dziecka.
A propos Oiltaum to w aptekach zdrowie emulsja do kąpieli 250ml kosztuje 29,99 zamiast 38,99. Tak mi się rzuciło w oczy  ;)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #64 dnia: 6 Listopada 2008, 11:54 »
Dziewczyny, ja pamiętam jak Liliann pisała, że na brodawki kupiła sobie lanolinę bo jej nie trzeba przed karmieniem zmywać, to jest naturalne (pozyskują toto z owcy) i nie szkodzi. Można poprosić w aptece, co prawda nie jes w regularnej sprzedaży, bo mają to do maści ale nie robią problemów, pudełeczko niecałe 10zł kosztuje 


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #65 dnia: 6 Listopada 2008, 12:04 »
:mdleje: :mdleje: :mdleje:
A już miała prawie poukładane w główce co i jak ;)
No nic... dziś pierwsze zajęcia w szkole sapania...
zobaczymy co tam panie będą polecały...
Zawieszam chwilowe myślenie na ten temat :P

Offline s.aga

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1780
  • Płeć: Kobieta
  • Życie jest piękne, gdy patrzysz na nie pięknie
  • data ślubu: 16.10.2004
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #66 dnia: 6 Listopada 2008, 12:41 »
my kupiliśmy całą serie Nivea - niepotrzebnie.
używamy tylko:
- Bepanthen (od początku używam cienką warstwę przy każdym przebieraniu no i na sutki jak mi mała za bardzo starmosi)
- do kapieli leję OILLAN EMULSJA NATŁUSCZAJĄCA DO KĄPIELI DERMATOLOGICZNEJ, podobno tańsza wersja Oilatum. ale muszę to sama sprawdzić bo zakupy robił mąż
- krem Oilatum czasami gdy widzę że mala ma suchą skórę, podobno jest też zamiennik, był niedostępny w aptece.
- żelu Nivea do włosów i ciała
- kremu na każdą pogode Nivea
- i parafiny którą smaruje pod pachami i inne zakamarki

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #67 dnia: 6 Listopada 2008, 13:10 »
Ja J&J na pewno nie bede używać, smarowałam sobie piersi tak profilaktycznie oliwką i nie dość, że dostałam wysypki (a nigdy nie miałam uczulenia na żadne kosmetyki) to do tego mam bardzo suche piersi i teraz balsamem je do mega suchej skory nacieram co by wróciły do normy >:(

Ja mnie to J&J załatwiło to nie chce mysleć o dziecku..ja dziekuje.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline s.aga

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1780
  • Płeć: Kobieta
  • Życie jest piękne, gdy patrzysz na nie pięknie
  • data ślubu: 16.10.2004
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #68 dnia: 6 Listopada 2008, 13:22 »
anusiaaa też mam złe zdanie o tej marce.
u nas w szpitalu właśnie tej firmy używają. nastraszyli mnie że mała jest uczulona nie wiadomo na co i że mam używać tylko parafiny i szarego mydła. jej szmatki piorę w proszku, uzywam kosmetyków i mała uczulenia jednak nie ma :) tzn ma ale przypuszczam na co

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #69 dnia: 6 Listopada 2008, 13:25 »
WG mojej polityki, minimum smarowideł i nie kupowanie preparatów leczniczych bez potrzeby (wiem wiem zagorzałe fanki Oilatum mnie zjedzą :)):
- przez pierwszy miesiąc kąpiel w wodzie z oliwką Nivea Baby, chusteczki dzidziuś i krem na pupke Nivea;
- potem preparat do kąpieli Nivea, teraz tip to toe z JJ, chusteczki różne ale zostaliśmy przy dzidziusiach, krem na pupke Nivea i sudokrem kilka razy ostatnio, bo mi się zaczerwienienie nie podobało, nie smaruję niczym dodatkowo buźki ani ciałka.

PS. Oliwka JJ ma opinię najbardziej uczulającej.


Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #70 dnia: 6 Listopada 2008, 13:43 »
Ale jak dziecko będzie miało AZS (czego Wam nie życzę) to sam dermatolog będzie Wam kazał używać oilatum.......

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #71 dnia: 6 Listopada 2008, 17:02 »
ee tam zjedza... :P
nim lekarz zalecil nam kąpiel w oilatum ja juz go w chacie mialam.I dobrze ze czasem nie trzeba uzywac tych aptecznych specyfików,ze skóra dziecia daje rade ;D oby tak bylo jak najczesciej!
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #72 dnia: 6 Listopada 2008, 18:56 »
Cytuj
WG mojej polityki, minimum smarowideł i nie kupowanie preparatów leczniczych bez potrzeby

podpisuję sie pod tym obiema łapkami
ja na początku używałam zwykłego mydła bambino + linomag na po kąpieli
ale mały miał podejrzenie alergii i lekarka poleciła nam Oilatum
i powiem wam, że z perspektywy czsu przy drugim dziecku od razu bede używać oilatum - jest dobre i wygodne  :)

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #73 dnia: 6 Listopada 2008, 22:18 »
jest bardzo wygodne a pozatym to dziecko zazwyczja po porodzie ma suchą skóre
a ja zdecydowanie wole oliatum niz jakbym miala dzieciakowi zatykać pory oliwką

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #74 dnia: 7 Listopada 2008, 10:27 »
Zgadzam się z Anusią i Agatką.... jak dla mnie iolatum jest the best....

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #75 dnia: 7 Listopada 2008, 12:43 »
Może jest i wygodne i super i wogóle, nie przeczę :) ale IMHO nie powinno być to powodem jego stosowania. Buziolki.


Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Listopada 2008, 20:02 »
 pewnie ze lepiej stosowac zwyczajne preparaty ale trudno dobrac na chybił trafił taki, ktory byu odpowiadał maluchowi i nie potrzeba by było stosować po nim oliwki. Oilatum jest wygodne.

u mnie w szpitalu dzieci myto płynem do kapiel BAMBI. podobno dlatego ze najmniej dzieci uczulał. ale wg mnie ze jest najtańszym preparatem. Mała po kąpieli w nim zawsze na karczku miała krostki lub plamki, ktore znikały jej w ciagu paru godzin. naskorek na raczkach ii stopkach strasznie się łuszczył. jak wróciłysmy do domu to po dwoch czy trzech kapielach w oilatum była diametralna poprawa.



Offline ElzbietaKorcz89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kosmetyki, bez których DZIECKO nie może się obejść
« Odpowiedź #77 dnia: 5 Sierpnia 2020, 07:52 »
Bezpieczne organiczne kosmetyki dla Ciebie i Twojego maluszka znajdziesz na stronie LINK USUNIETY
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2020, 14:05 wysłana przez zibi »