Autor Wątek: Wyprawka niemowlaka  (Przeczytany 476516 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2340 dnia: 12 Sierpnia 2014, 00:06 »
Dziewczyny prosiły o listę i starałam się zrobić to jak najlepiej, biorąc pod uwagę MOJE potrójne doświadczenie, skoro na początku nie było chętnych do poszperania i podzielenia się swoją listą. Tak jak napisałam, w szpitalach obowiązują różne zwyczaje, na Pomorzanach miałam swoje nie tylko sztućce, ale i kubek i przy większości posiłków panie salowe pytały czy mamy swoje. Wiem, że w niektórych szpitalach trzeba mieć nawet swój termometr! A mi przydałby się mój Johnny (jasiek w sensie  :P) ale nie jest on niezbędny w szpitalu i można się bez niego obejść, a lista nie wydłuży się w nieskończoność.
Uważam, że przygotowana przeze mnie lista może być podstawą do przypomnienia sobie tego, której mamie co się sprawdziło np. w pierwszej ciąży, ale dopóki któraś z nas nie zostanie mamą bazuje na doświadczeniu innych życzliwych. Za pierwszym razem na szkole rodzenia usłyszałam, że nie warto kupować za dużo ubranek w rozm. 56, tylko 62, bo teraz rodzą się duże dzieci, a przy Hubim na szybko kupowałam 50-tki od Maggi, żeby po 3 razy rękawów nie zawijać.


Dokladnie, trzeba podziekowac i zweryfikowac pod siebie, a nie zaraz pisac: a po co to, a tamto?
Otóż to ;D :ok:

rrozek u nas tez nie zdal egzaminu, nie umialam sie nim poslugiwac  ;D no i nie wiem co poczac z tym laktatorem.....kupic, nie kupic  :-\
Ja z tym usztywnieniem też jakoś nieporadnie sobie radziłam, ale wyjęłam i było ok. Z laktatorem może się wstrzymaj... Ja teraz przy Emilce używałam ze dwa razy...

Ja tez nie wyobrażam sobie życia bez przewijają.  Miałam taki razem z komoda i byłsuper wygodny. Nie mmusiałamssię schylac tylko prosto stałam , pod spodem ubranka, po prawej ręce regał z kompletu i na nim kosmetyki, pieluszki itp. Po kąpieli od razu na przewija i super   ;D Używałam jeszcze przez parę miesięcy po odpieluchowaniu, bo właśnie po kąpieli było mi wygodniej wytrzeć,  uczęszcza,  założyć pizamek itp.

Odniosę się jeszcze tylko co do kremu zimowego, używałam i nadal będę.  Myślę,  że lepiej zabezpiecza niż buda w gondoli. To samo z letnim, od pierwszych dni faktor 50 mimo, że był w gondoli. Teraz też za każdym wyjściemna wszystko co oodsłonięte.

Lista świetna,  miałam podobna :-D
Podpisuję się pod powyższym wszystkimi kończynami! I dziękuję za uznanie ;D :-*

Chociaż raz byście pochwaliły... Super, że się gagatce chciało i pomogła... Każdy weryfikuje pod siebie.. Ja do szpitala sztućce biorę bo różnie bywa.. Świetna lista.. Na pewno się przyda początkującym mamom...
Dzięki Kochana, miło mi że doceniłaś moją twórczość :-*
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2341 dnia: 12 Sierpnia 2014, 07:37 »
wspaniała ta lista  :brawo_2: już skopiowałam sobie  :D
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline BOZENA28

  • Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.09
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2342 dnia: 12 Sierpnia 2014, 11:33 »
no i ja jeszcze raz podziekuje, bo wczoraj zrobilam swoja tzn twoja pod siebie  ;)
dzisiaj planuje wyprac ciuszki i juz miejsce w komodzie na nie zrobilam  ;D

Offline dmonik44

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5748
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2343 dnia: 12 Sierpnia 2014, 12:48 »
Ja jako pierworódka miałam podobną listę i kupiłam prawie WSZYSTKO ;) oczywiście, życie zweryfikowało co było potrzebne a co nie :) jedyne czego nie miałam to herbatek laktacyjnych i laktatora. Herbatkę pożyczyłam od koleżanki z sali i żałowałam, że swojej nie mam, a po laktator biegł mąż do apteki jak do domu wróciłam i miałam nawał mleka :) czyli dwie rzeczy których nie miałam bardzo mi się przydały :) ja z tych przezornych - wolę mieć więcej niż żeby zabrakło ;) butelki czekały 5 miesięcy na użycie, ale się doczekały ;)
Natalka 4.11.2012

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2344 dnia: 12 Sierpnia 2014, 14:30 »
dla mnie lista super  :D oczywiście bardzo pomocne są tu Wasze komentarze - co sie przydało, a co nie, no ale jestem zachwycona  :D tylko właśnie nad laktatorem sie zastanawiam, czy od razu kupować, czy niekoniecznie, bo może potrzebny nie będzie...jak uważacie?
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4060
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2345 dnia: 12 Sierpnia 2014, 15:59 »
Ja kupiłam,  bo chciałam dawać swoje mleko w butelce, żebym mogła wyjść, a mąż nie zaglodził młodego :-D

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2346 dnia: 12 Sierpnia 2014, 16:03 »
To nie jest towar na "kartki", w każdej chwili wyjdziesz i kupisz jak uznasz, że JEDNAK ci się przyda,  bo masz tyle mleka/chcesz karmić z butli/ chcesz wyjść etc.
Po co kupować skoro może się okazać, e bedzie- odpukav- niepotrzebny np. Z braku mleka?


Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2347 dnia: 12 Sierpnia 2014, 16:15 »
Ja laktator kupilam w ciazy,reczny avent.Ostatnio znajomej sprzedalam za grosze.
Teraz kupie elektryczny.
A to dlategp ze jest o niebo lepszy.W szpitalu mialam elektryczny I powolutku laktacja sie rozkrecala,w domu reczny nie dawal rade I bolala reka.


Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2348 dnia: 12 Sierpnia 2014, 18:29 »
Ja bym teraz laktatora nie kupowala, no ale ile nas tyle opinii ;) mi to sie nawet wkladki laktacyjne nie przydaly, nawet jednej nie uzylam, a karmilam przez pierwsze 6 miesiecy wylacznie piersia, a maly przybieral nawet i po 0,5 kg tygodniowo. Ale juz gdzies kiedys pisalam, mam dobre kurki ;D ciekawe czy teraz sie przydadza


Offline izulek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2349 dnia: 12 Sierpnia 2014, 19:38 »
Bożena miałam podobnie...


Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2350 dnia: 12 Sierpnia 2014, 21:01 »
Ja laktatora nie kupowałam, ale szybko po powrocie ze szpitala pożyczałam od szwagierki, miałam ręczny Avent i na tamten moment nie wyobrażałam sobie bez niego życia, taki miałam nawał ::) Potem też się przydał, gdy nie byłam w stanie dać małemu piersi, odciągałam pokarm i dawałam butlę.
Wkładki to takie bym musiała mieć XXL hehe, mi się przydały a czasem musiałam i po dwie wkładać, bo np na początku karmiłam małego do pustej piersi praktycznie, szliśmy na spacer a ja po godzinie miałam przesiąkniętą mlekiem bluzkę ::) ::) ::) mimo wkładek..... do czasu oczywiście no ale na początku tak właśnie było.


Offline _patka_

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17532
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2351 dnia: 12 Sierpnia 2014, 22:01 »
dla mnie lista super  :D oczywiście bardzo pomocne są tu Wasze komentarze - co sie przydało, a co nie, no ale jestem zachwycona  :D tylko właśnie nad laktatorem sie zastanawiam, czy od razu kupować, czy niekoniecznie, bo może potrzebny nie będzie...jak uważacie?
Kupilam reczny badziew, na szczescie nie drogi, ale sciagal przez jakis czas. Pozniej kupilam uzywana medele swing i tez niestety krotko uzywalam, bo jednak laktator nie dziecko, i laktacji nie rozkrecilam.

Offline marcella

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10942
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.05.2011
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2352 dnia: 13 Sierpnia 2014, 03:54 »
A mi się udało laktatorem rozkręcić laktacje.. Mam medela swing i jestem zachwycona.. Nie chcę zapeszać bo dopiero od wczoraj znowu jesteśmy tylko na piersi.. Przez dłuższy czas był już na butli a ja ściągałam i dawałam swoje + mm.. I udawało mi się ściągać coraz więcej.. Zazwyczaj 100 -  120 a wcześniej to po 70-120.. Raz nawet 180 i już kilka razy 160.. Ręczny laktator też mam i jest za przeproszeniem do d... Muszę go sprzedać :)


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2353 dnia: 13 Sierpnia 2014, 09:17 »
Z laktatorem ile matek, tyle opinii  ;D
Czytam, że laktator zaburza laktację ale niektóre matki twierdzą, że im laktację rozkręcił.
Podobnie z MM - nie dawać bo zaburza laktację ale co robić, jak się dziecko drze, a pokarmu mało :?:
Przy nawale - nie ściągać bo zaburza.
Błędne koło.
U mnie po CC pokarm był dość późno ale jak się rozkręciło to już poszło. Nawal przeżyłam bez laktatora, karmiłam bardzo długo, pokarm mam do tej pory  ::)

Myślę jednak, że nei ma co inwestować na zapas.


Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2354 dnia: 13 Sierpnia 2014, 09:47 »
Powodzenia marcella :)

Maju, no wlasnie mi tu mowili, ze nie ma opcji aby pokarmu bylo za malo. Po prostu niema. Jedynym powodem, ze jest problem z karmieniem to albo za krotkie wedzidelko u dziecka, czyli dziecko nie moze chwycic piersi, albo zaburzenie budowy piersi u kobiety (jezeli dobrze to zrozumielam), a to sie zdarza raz na kilka tysiecy przypadkow. Ja caly czas uwazam, ze sekret karmienia tkwi w sparciu, ale nie w zmuszaniu, czy wywolywaniu poczucia winy, ale wlasnie w ciaglym powtarzaniu mlodej mamie, ze da rade, pomicy w przystawianiu i upewnianiu jej w tym, ze swietnie sobie radzi. Przy takich poliznych i doradcach laktacyjnych jakich ja mialam to kazdy by karmil ;)

Byla u mnie w pokoju dziewczyna, ktorej dziecko nie chwytalo piersi, siedzialy z nia bez przerwy, pomagaly, w koncu w ruch poszedl laktator i odciagala, ale od razu oddelegowali do niej psychologa. To jest dopiero wsparcie.


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2355 dnia: 13 Sierpnia 2014, 09:58 »
Marta, racja ale jak ktoś nie miał problemów z karmieniem to trudno jest się odnieść do kogoś, kto walczy.
Mi też powtarzali, że laktacja jest w głowie, że nie mogę się stresować itd.
Podeszłam do tego na zasadzie - jak się uda to się uda, a jak nie to nie. Nie miałam zamiaru się zadręczać i zarzucać sobie, że jestem złą matką bo nie potrafię piersią wykarmić. Być może to mi pomogło  ;D



Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2356 dnia: 13 Sierpnia 2014, 10:12 »
ja rozważam kupno laktatora od początku dla wlasnej wygody....tzn. jak bym odciagala pokarm, to mąż by go potem mogl podgrzać (bo chyba można mleko z piersi podgrzać? ) i nakarmić Klarkę, a jeśli tylko piersią będę karmila, to sama na siebie bicz ukręcę - uwiązanie na maksa...tak mi sie wydaje przynajmniej...
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2357 dnia: 13 Sierpnia 2014, 10:15 »
Kwestia podejścia. Mnie to "uwiązanie" pasowało  ;D
Zresztą przerwy w karmieniach też były i ja jeździłam do kosmetyczki czy fryzjera. Nie miałam z tym problemu chociaż karmiłam piersią.
Lila nie chciała pić z butli, smokiem pluła na odległość  ;D


Offline dmonik44

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5748
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2358 dnia: 13 Sierpnia 2014, 10:19 »
Ja też tak byłam uwiązana i też mi to nie przeszkadzało ;) pierwszy raz zostawiłam dziecko na dłużej z moją mamą jak miała pół roku - na jakieś 4 godziny ;) wcześniej nawet nie miałam ochoty jej zostawiać ;)
Natalka 4.11.2012

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2359 dnia: 13 Sierpnia 2014, 11:59 »
To ja jakaś wyrodna bo mnie to bardzo przeszkadza ::)


Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2360 dnia: 13 Sierpnia 2014, 12:07 »
To ja jakaś wyrodna bo mnie to bardzo przeszkadza ::)

Wcale, że nie, mnie też by przeszkadzało ;)




Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2361 dnia: 13 Sierpnia 2014, 12:11 »
Mnie też przeszkadzało 8)
Syn został z teściową pierwszy raz (na dłużej) jak miał 6 tygodni - na 3h, przerwa między karmieniami.
Chyba tylko 2 razy ściągnęłam wcześniej mleko i zostawiłam mężowi. Syn nie chciał...

I przyznam Wam, że teraz tez lubię jak syn "znika" na dłużej 8) Nie jestem typową matką polką...

Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2362 dnia: 13 Sierpnia 2014, 12:11 »
Dla mnie to tez bywalo meczace, ale im dalej tym latwiej, jak maly zaczal wcinac inne rzeczy, nie bylam juz tak niezbedna, a jak sie okazalo, ze nie chce juz cyca tobylo mi zle, ze sie skonczylo ;D zemoje malenstwo juz mnie taknie potrzebuje


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2363 dnia: 13 Sierpnia 2014, 12:13 »
Lila została zanim skończyła miesiąc. Pojechałam zrobić się na bóstwo przed urodzinami  :P
Obie dałyśmy radę  ;D także z tym uwiązaniem to różnie bywa  ;)


Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2364 dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:36 »
ja rozważam kupno laktatora od początku dla wlasnej wygody....tzn. jak bym odciagala pokarm, to mąż by go potem mogl podgrzać (bo chyba można mleko z piersi podgrzać? ) i nakarmić Klarkę, a jeśli tylko piersią będę karmila, to sama na siebie bicz ukręcę - uwiązanie na maksa...tak mi sie wydaje przynajmniej...

Jak masz zamiar "wychodzić" i nie martwić się czy wrócisz na karmienie to laktator przyda ci się do odciągania. Moja najmłodsza miała jakoś 2 tygodnie jak zostawiłam ją pierwszy razem z mężem na cały dzień, zgromadziłam wcześniej mleko odciągając i spokojnie dali radę.

Offline selena

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5874
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2365 dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:52 »
A Ty jak dałaś radę cały dzień bez odciągania, czy też odciągałaś? ;-)

Offline Ola888
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3605
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2366 dnia: 13 Sierpnia 2014, 21:58 »
Odciągałam, laktator towarzyszył mi ciągle bo pokarmu miałam bardzo dużo.

Offline marcella

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10942
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.05.2011
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2367 dnia: 13 Sierpnia 2014, 22:00 »
Ja dzięki laktatorowi mogę wyjechać na trzy dni..  8)


Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2368 dnia: 14 Sierpnia 2014, 08:25 »
Marcella, Ty wyrodniku ;D

Ja mialam pokarmu akurat tyle, zeby starczylo dla Adaska, takze o odciaganiu na zapas nie bylo mowy. Kilka razy pociagnelam po kilkanascie mililitrowi mrozilam w woreczkach do lodu, po kilku tygodniach moglam wyjsc. Po tym wyjsciu znowu odciagnelam i mialam juz stale zapas na jednorazowe wyjscie


Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: Wyprawka niemowlaka
« Odpowiedź #2369 dnia: 16 Sierpnia 2014, 05:37 »
No to ja też z tych co nie lubią być uwiązane ale tak jak piszecie to kwestia podejścia i wszystko może mieć kilka twarzy. Lubie i zawsze lubiłam wejść raz na jakiś czas bez maluszka :-)