Jeżeli jesteście zaproszone na wesele z poprawinami, przy wybieraniu kreacji rozejrzyjcie się także za strojem na kolejny dzień świętowania. Wcześniejsze zaplanowanie poprawinowej garderoby zagwarantuje wam spokój i dzięki temu unikniecie niepotrzebnej nerwówki i paniki, gdy wyznaczony termin będzie się nieubłaganie zbliżał.

 

Pierwszy taniec to jedna z weselnych tradycji, do której przywiązuję się duże znaczenie. Nawet jeżeli nie jesteście mistrzami parkietu, możecie przygotować swój pokaz tak, aby po pierwsze zrobił wrażenie na zaproszonych oraz po drugie nie był nadto stresujący.

Poprawiny. Niby nic wielkiego. Założę się, że nikt się wcześniej nie zastanawia nad doborem stroju na tę okazję. A może warto przemyśleć tą kwestię i nie panikować pięć minut przed wyjściem, że koszula nie wyprasowana marynarka nie pasuje do całości.

 

 

Zdję­cie podwiąz­ki z no­gi pan­ny mło­dej – ni­by ba­nał, ale je­że­li do­dam, że po­win­no się to od­być bez uży­cia dło­ni, to już ta­kie pro­ste nie jest...

 

Poprawiny, szczególnie dla pary młodej, mogą być sporym wyzwaniem. Warto jednak postarać się o to, aby poweselny dzień spędzony z najbliższymi zamiast katorgą był przyjemnym spotkaniem.

Aby wieczór panieński dobrze wypadł, powinien być zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Organizowanie takiej imprezy na ostatnią chwilę nie wróży nic dobrego i finalnie może się okazać klapą.


To jaki poprawiny będą miały charakter zależy przede wszystkim od pary młodej, ich temperamentu i wizji na ten dzień. Na jednym biegunie będzie się plasował spokojny obiad, na drugim powtórka z wesela z szalonymi tańcami i zabawami do późnych godzin.

W polskich realiach wieczór panieński odbywa się zwykle na tydzień przed datą ślubu.Organizatorką przeważnie jest świadkowa.

 

To jeden ze stałych elementów dnia ślubu. Jeszcze kilka lat temu podziękowania dla rodziców sprowadzały się do dedykacji muzycznej w trakcie wesela, wręczenia bukietów i słodyczy.


Szampan powinien pasować stylem do okazji. Na wesele powinien być wytrawny i w miarę możliwości dobrej jakości. Toast wzniesiony za parę młodą jest bowiem gwarancją szczęścia w małżeństwie. Warto więc postarać się o wysoką jakość trunku w tym szczególnym dniu.

W wersji minimalistycznej orszak pana młodego może się składać z jednej osoby, która jest zarazem świadkiem i drużbą. Górna granica ilości osób nigdzie nie jest określona. Jakie są bowiązki mężczyzn, którzy będą towarzyszyli panu młodemu w dniu ślubu? O tym dzisiaj.

Tradycyjnie po zakończonej ceremonii ślubnej, gdy młodzi wychodzą przed kościół lub Urząd Stanu Cywilnego, goście obsypują ich na szczęście.

 

 

Mamy dla was garść klasycznych zabaw i nowych propozycji na przełamanie pierwszych lodów i wyśmienitą zabawę dla wszystkich. Przyjęcie weselne zwykle toczy się w swoim tempie i wedle sprawdzonych kanonów. Warto pomyśleć o przełamaniu tego schematu i wprowadzeniu elementów, które uatrakcyjnią wspólnie spędzone chwile oraz sprowokują nieznane sobie osoby do zabawy i lepszego poznania.

Konfetti najczęściej kojarzymy z imprezą sylwestrową lub karnawałem, czyli z szampańską zabawą. Dlaczego więc nie wykorzystać go na weselu? Warto spróbować, aby przekonać się, że te kolorowe drobinki mogą ubarwić niejeden moment przyjęcia.

 

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie dla każdego z panów. Nie dość, że same zaręczyny są stresującą sytuacją, to jeszcze dochodzi niepewność dotycząca czy wybrany pierścionek przypadnie do gustu ukochanej kobiecie.

Przesądy i zabobony ślubno - weselne są elementem tradycji. Wszystkie najlepiej traktować z przymrużeniem oka, a wierzyć tylko w te, które mogą przynieść szczęście.