Artykuły powiązane

Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą ze sobą wiele korzyści – jak choćby tą, że jest to najlepszy i najprostszy sposób zawierania znajomości i nawiązywania kontaktów towarzyskich.

Taniec towarzyski jaki znamy dzisiaj, składa się z dwóch różnych stylów tanecznych nazywanych „Standardowym” i „Łacińskim”

Pierwsze pojawiły się na scenie tańce standardowe, które swoje zaistnienie zawdzięczały nowej muzyce, wywodzącej się z Ameryki i powoli opanowującej świat we wczesnych latach dwudziestego stulecia. Ten nowy dźwięk, afro-amerykańskiego pochodzenia, nazywał się RAGTIME.

W okresie pomiędzy 1920 i 1930 rokiem grupa brytyjskich zawodowców stworzyła cztery tańce: Walc Angielski, Fokstrot, Quickstep i Tango. W Walcu Angielskim został wprowadzony ruch nbsp;po linii ukośnej, na bazie którego stworzono podstawowe figury

WALC – Melodia Walca Angielskiego często przypomina szczęśliwe chwile letnich wieczorów, piękną romantyczną muzykę i wszystko to powoduje, że właśnie chce się żyć. Te delikatne, rytmiczne melodie „chwytały za serce” całe pokolenia powodując, że dzisiaj Walc jest lubiany na całym świecie.

Mówi się, że Walc wziął swój początek ze starego ludowego tańca z Austrii i południowych Niemiec. Walc, który powstał na początku XX wieku grany jest w tempie 30 uderzeń na minutę. Podstawowe figury, z których komponowana jest choreografia tego tańca, oparte są na ruchu po linii ukośnej. Daje to w efekcie płynność i względną łatwość poruszania się dookoła parkietu, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Pewność siebie jest sekretem do osiągnięcia sukcesu we wszystkich formach tańca.

Jeśli słyszysz muzykę i możesz policzyć 1,2,3 – to i Ty możesz przyłączyć się do Klubu Sympatyków Walca.

Znajomość tego tańca daje Ci w towarzystwie wiele atutów. Walc jest zwykle pierwszym tańcem jakiego uczy się początkujących w szkole tańca. Prosta konstrukcja figur podstawowych w połączeniu z wpadającym w ucho powtarzającym się rytmem są wprost idealne dla stworzenia nieskrępowanej atmosfery i umożliwiają nabranie pewności siebie.

Warto zapisać się na kurs, spróbujcie swoich sił, a nie pożałujecie!

Opracowanie Katarzyna Urbańska
(dyplomowana nauczycielka tańca towarzyskiego)
na podstawie Waltera Laird’a