Artykuły powiązane

Rok 2013 niesie ze sobą sporo nowości w ślubnych trendach związanych z butami. Jakie to zmiany? Zobaczcie same.

Do niedawna najbardziej tradycyjnymi butami dla panien młodych były białe czółenka z obowiązkowo zakrytymi piętami i palcami (ze wzglęfu na przesądy). Przez lata trendy te ulegały modyfikacjom. Szukając ślubnych butów kobiety miały trochę większy wybór. Można było znaleźć więcej kolorów i fasonów. A co przyszykowali styliści dla panien młodych na bieżący rok?

Wszystko błyszczy!
Buty, po które kiedyś sięgało się na bal sylwestrowy lub karnawałowy, obecnie zyskują na elegancji. Co powiecie na srebrne lub złote pantofelki? Albo buty wysadzane lśniącymi kamykami? Prawda, że brzmi ciekawie? Srebrne buty będą wyglądały elegancko, jeżeli będą na wysokim obcasie. Warto po nie sięgnąć nawet wtedy, gdy zdecydowałaś się na krótką suknię ślubną. Do takich butów kreacja musi być prosta. Ważne, aby zachować harmonię stroju, więc albo "bogate" buty i skromna suknia lub na odwrót. Całość świetnie dopełni srebrne torebka.

Na platformie
Platformy mają stałą rzeszę fanek i z pewnością są wśród nich przyszłe panny młode. Zwrot ku tego rodzaju obuwiu to dla nich fantastyczna wiadomość. Idąc do ślubu, będą mogły sięgnąć po swoje ulubione platformy! Jeżeli natomiast chce je założyć kobieta, która dotychczas nie miała do czynienia z takim obuwiem, warto wcześniej się do niego przyzwyczaić. Da to gwarancję dobrego samopoczucia w dniu ślubu.

Styl wiktoriański
Romantyzm, romantyzm i jeszcze raz romantyzm zapanuje w ślubach na rok 2013. Wiktoriańskie buty najlepiej skomponować z suknią ślubną w tym samym klimacie. Do tego typu obuwia idealne będą kreacje o kroju princessy.

Na ludowo
Dla równowagi obok stylu wiktoriańskiego mamy także ukłon ku folklorowi. Styliści ślubni byli niezwykle łaskawi - w tym roku dali ogromny wybór możliwości. Każdy może znaleźć stylizację dla siebie i być modnym! Powracając do folkloru - buty zakończone delikatnym łukiem, duże ozdoby, romantyczne koronki, pastelowe odcienie, zwiewne suknie ślubne. I już mamy folklorystyczną stylizację ślubną.

Niebieskie migdały
Kolorowe buty ślubne są jak najbardziej na czasie. W tym roku warto postawić na kolor niebieski (w różnych odcieniach). Jeżeli się na to zdecydujecie, będziecie miały z głowy problem z niebieskim elementem w stroju panny młodej.