Artykuły powiązane

Wybierając bieliznę ślubną trzeba mieć na uwadze, że stanik musi być odpowiednio dobrany nie tylko do biustu, ale także do sukni. O tym, jaki to będzie model, decyduje górne wykończenie kreacji.

Rodzaje ślubnej sukni
Jeżeli twoja ślubna kreacja ma odkryte ramiona lub szeroki dekolt, najlepszym modelem stanika będzie bardotka lub inny biustonosz bez ramiączek (strapless, czyli z silikonową taśmą wokół obwodu dla lepszej stabilności). W przypadku kreacji z głębokim dekoltem w kształcie litery V, idealnym stanikiem będzie model z niskim mostkiem (plunge). Przy dekolcie w kształcie serduszka, należy sięgnąć po biustonosz typu strapless lub strapless z niskim mostkiem. Natomiast, jeżeli któraś z panien młodych zdecydowała się na suknię ślubną z odkrytymi plecami, najlepszym modelem bielizny będzie silikonowy stanik lub każda inna wersja, ale z paskiem obniżającym zapięcie.

Duży biust
Posiadaczki obfitego biustu (okolice miseczki H i powyżej) powinny wybierać suknie ślubne z klasycznymi ramiączkami. Mamy wtedy większy wybór modeli biustonoszy i pewniejsze podtrzymanie dla piersi.

Biało-kolorowo
Przyszłe panny młode najczęściej wybierają białą bieliznę. Warto pamiętać o tym, aby jej kolor był taki sam lub zbliżony do koloru sukni. Zawsze dobrym wyjściem z sytuacji jest sięgnięcie po cielistą bieliznę, która, niczym druga skóra, nie będzie się odznaczała pod materiałem sukni.

Stanik idealny
Gdy mamy już koncepcję sukni, trzeba (najlepiej z jej zdjęciem) udać się do salonu z bielizną na poszukiwanie stanika idealnego. Na początek dobrze byłoby zweryfikować z profesjonalną brafitterką rozmiar biustonosza, bowiem biust ulega zmianom w ciągu naszego życia, a stres przedślubny zdecydowanie temu sprzyja. Brafitterka pomoże także ustalić właściwy model i fason bielizny, a za pomocą kilku sztuczek uda się wspólnie wyeksponować mniejszy biust, jak i okiełznać większy. Niezwykle istotną kwestią jest to czy podoba nam się kształt jaki nadaje piersiom wybrany stanik oraz czy jest on wygodny i czujemy się w nim pewnie i atrakcyjnie.

Lepiej wcześniej
Aby uniknąć nerwowych poszukiwań, nie pozostawiajmy wyboru właściwej bielizny na ostatnią chwilę. Warto bowiem wiedzieć, że końcowa przymiarka sukni powinna odbyć się w docelowym staniku. Tylko w ten sposób zobaczymy jak finalnie całość garderoby będzie się prezentowała na figurze przyszłej panny młodej.

Nie na staniku świat się kończy
Stanik to podstawa, ale na nim nie należy poprzestać. Do kompletu dobierz odpowiedni dół - figi lub stringi (według upodobań). Uwodzicielsko będzie wyglądał pas do pończoch, pończochy oraz podwiązka.