Artykuły powiązane

Jak co roku o tej porze, pojawiają się nowe, oszałamiające kolorami, stroje kąpielowe w kilkudziesięciu rozmiarach i konstrukcjach.

Dobór jedno- i dwuczęściowego kostiumu jest co najmniej tak samo ważny, jak każdego biustonosza codziennego. Zasady są te same - stabilny obwód, odpowiednia głębokość miseczki, fiszbiny okalające całą pierś i ramiączka. Dostępne są biustonosze miękkie i usztywniane oraz tzw. push-up o kroju balkonetki, plunge (nisko zabudowany mostek), z klasycznymi ramiączkami, bez ramiączek lub wiązane na szyi.

Na większych biustach najlepiej sprawdzają się bikini na fiszbinach, w których biust jest zawsze odpowiednio podtrzymany i wyprofilowany w ładny zaokrąglony kształt. Do kompletu polecamy wybrać odpowiedni rodzaj majteczek. Mogą to być figi, biodrówki lub wyższe (np. z odwijanym pasem pozwalającym regulować wysokość zabudowania) oraz szorty lub stringi. W dobrych salonach górę i dół stroju dobieramy osobno, wybierając dzięki temu zawsze optymalny rozmiar.

Rosnącą popularnością cieszą się także tankini, czyli koszulki z wbudowanym biustonoszem, dzięki którym można zakryć brzuszek i poczuć się swobodniej niż w stroju jednoczęściowym.