Artykuły powiązane

 
fot. Veronika, stock.adobe.com

Zwykle rozpisuję się o palecie kolorów tworzonych przez Instytut Pantone. Dzisiaj postanowiłam przyjrzeć się konkurentowi - agencji WGSN, której prognozy zostały już opublikowane.


fot. Veronika, stock.adobe.com

Historia
WGSN powstała w 1998 roku w Londynie. Obecnie swoje filie ma na całym świecie od Europy, przez Azję, Amerykę Południową na USA kończąc. Jako lider wśród agencji badawczych analizujących i prognozujących trendy on-line ma wpływ na branże związane z modą (w tym także ślubną), designem, architekturą. Na co postawili eksperci WGSN myśląc o najważniejszym kolorze 2020?

Bezpiecznie. Pastelowo.
A konkretnie miętowo z neonową poświatą. Noe Mint, bo o tym odcieniu mówimy, jak inne kolory typowane przez konkurencyjny Instytut Pantone, odnosi się do otaczającego świata i ma odzwierciedlać atmosferę panującą wokół nas. Co konkretnie ma przekazać?

fot. Iryna, stock.adobe.com

Połączenie dwóch światów
Według ekspertów WGSN Neo Mint z jednej strony odwołuje się do ogólnej chęci powrotu ludzkości do korzeni i naturalności. Z drugiej zwraca uwagę na aspekt i miejsce nowoczesności w życiu współczesnego człowieka – rozwój nauki i cyfryzacji. Innymi słowy Neo Mint łączy ze sobą i harmonizuje świat technologii z naturą.


fot. Aleksandra Konoplya, stock.adobe.com

Charakterystyka
Neo Mint to stosunkowo bezpieczny, chłodny odcień zieleni. Dzięki poświacie przywołuje na myśl futurystyczne skojarzenia. Z kolei podstawa kolorystyczna (zieleń) to bezpośrednie nawiązanie do świata roślin i ogólnie natury.

Ślubne wcielenia
Wprowadzając Neonową Miętę do palety kolorystycznej ślubu i wesela, warto zachować umiar. Miętowe akcenty w stylizacjach pary młodej, wystroju sali weselnej, dekoracjach auta, kościoła czy USC będą wyglądały ciekawie i nowocześnie. Neo Mint pojawiający się tu i ówdzie spoi ze sobą całość oraz wprowadzi poczucie spokoju i łagodności, które dzisiaj jest tak potrzebne każdemu.


fot. SilverOwl, stock.adobe.com

Para młoda
W przypadku panny młodej Neo Mint może zagościć jako dodatek do sukni ślubnej w postaci szarfy podkreślającej talię, aplikacji na spódnicy lub górnej części kreacji, butów, ozdoby do fryzury, biżuterii czy bukietu. W wersji maksi panna młoda może postawić na subtelny, miętowy odcień ślubnej sukni.
Pan młody może uzupełnić swój strój poprzez dobranie miętowej poszetki, szelek, skarpet, muchy, krawata, koszuli, spinek do mankietów.

Neo Mint w dekoracjach weselnych
Mięta dobrze się skomponuje z modnymi od wielu lat odcieniami szarości i bieli. Stworzy z nimi eleganckie zestawienia nawiązujące do stylu skandynawskiego. Idealne dla minimalistów i osób, które cenią prostotę, ład i oszczędność kolorystyczną.
Inną propozycją będzie zestawienie Neo Mint ze złotem. Ten miks kolorystyczny będzie współgrał ze stylami art deco oraz glamour.
Bardziej sielski klimat uzyskamy łącząc pastelową miętę z innymi odcieniami z pastelowej palety. Delikatny róż, błękit czy fiolet w zestawieniu z Neo Mint stworzą przyjemne elementy dekoracyjne nawiązujące do stylu prowansalskiego.
Jeżeli chodzi o materiały Neo Mint dobrze zaprezentuje się w kompozycjach stworzonych na bazie drewna, wikliny, rattanu a także metalu.