Artykuły powiązane

Suknia w stylu wiktoriańskim, kolorowe szarfy, vintage, glamour i naturalizm, a to wszystko otoczone delikatną i elegancką koronką. Sprawdź, co jest modne w sezonie 2012! Rok 2011 został zdominowany królewskim ślubem Kate i Williama. Najpilniej strzeżona tajemnica, czyli suknia Kate zrobiła furorę i zapoczątkowała powrót do koronki.

W sezonie 2012 koronka pojawia się dosłownie wszędzie. Jest motywem przewodnim sukni ślubnej lub jej dodatkiem, zastępuje welon jako delikatna opaska lub taśma, pojawia się na bolerkach, a nawet na obuwiu. Ale to nie koniec. Misternie wykonane zaproszenia ślubne zawierają choć skrawek eleganckiej tkaniny. Słowem koronkowe jest wszystko - od aplikacji na sukni ślubnej po delikatne dekoracje koronkowe na torcie.

Kreacja panny młodej
Nie tylko typowa suknia księżniczki jest w modzie - teraz stawia się na eklektyzm w łączeniu różnych materiałów. Warstwy tkanin grubszych łączą się na różne sposoby z delikatnymi i zwiewnymi tiulami i organzami. Prym wiedzie suknia w kształcie litery A, która mocno zaznacza biust i górną część sylwetki, a następnie przechodzi w kolejne warstwy materiałów, obowiązkowo z motywami koronek. Projektanci nadal zostawiają coś dla fanek mini, czyli krótkie suknie ślubne. Jeśli suknia nie ma koronkowych zdobień, to trzeba się rozejrzeć za butami z tym motywem lub pomyśleć na przykład o owinięciu koronkową szarfą bukietu ślubnego.

Kolor
Bardzo modne są kolorowe szarfy, które opasają talię. Pasują idealnie do sukni, której góra przylega do ciała. Szarfy mogą mieć różne kolory - od pasteli po zdecydowane barwy, jak granaty czy czerwienie. W sezonie 2012 szczególnie pożądane są odcienie limonki, pudrowego różu i błękitu. Nadal na salonach pozostaje czerń, choć zamiast zdecydowanych akcentów pojawia się w postaci misternej koronki. Do łask powraca także tradycyjna biel, która ściśle łączy się ze stylem glamour, czyli ślubami urządzanymi w wielkich salach balowych, z mnóstwem białych kwiatów i roziskrzonych kryształków.

Motyw przewodni
Kreatywność przede wszystkim, czy wesele z motywem przewodnim? Najlepiej wybrać rozwiązanie, które łączy parę młodą, jest związane z hobby, zainteresowaniami albo jest jednym ze stylów, który uwielbia on i ona. Jeśli narzeczeni nie mają swojego motywu przewodniego, to do wyboru mają trzy propozycje, które opanują sezon 2012. Pierwszy to styl vintage, który przywędrował w połowie ubiegłego roku i wygląda na to, że jeszcze z nami zostanie. Pomysłów na stylizację retro jest całe mnóstwo - poczynając od pięknych sukienek, zabawnych dodatków, misternych fryzur, aż po cztery kółka, czyli wypożyczenie pięknego, stylowego samochodu.

Nowy trend w branży to naturalizm, który wnosi odrobinę świeżości i nowych pomysłów dla firm zajmujących się dekoracjami. Wszystkie elementy związane z naturą, jak liście, długie trawy czy skarby lasu są jak najbardziej dozwolone i powinny być dobrane do miejsca, w którym odbywa się ślub.

I ostatni trend, który po krótkiej nieobecności powraca na salony - to glamour. Zdecydowanie motyw dla osób z nieco większym budżetem, które wybiorą na miejsce swojego wesela pałac, dworek lub co najmniej elegancką salę balową. W tym przypadku obowiązkowy jest kolor biały jako przewodni, z mnóstwem błyszczących ozdób w odcieniach srebra i obowiązkowo czerwony dywan dla głównych gwiazd wieczoru.

KM