Artykuły powiązane

Wytrawni łowcy okazji wiedzą, że w większości sklepów skończyły się wyprzedaże. Jednak są takie miejsca, gdzie czas przecen dopiero się zaczyna. Są nimi salony ślubne. Warto z tego skorzystać i nabyć swoją wymarzoną kreację właśnie teraz.

W drodze do pracy wzdychasz do cudownej sukni ślubnej widocznej w witrynie sklepu? Pytałaś nawet o ceną, ale przerasta ona twoje możliwości finansowe? Jeżeli planujecie ceremonię w przyszłym roku, to teraz jest najlepsza okazja, aby dokonać zakupu kreacji.

Rozważna i romantyczna
Wyprzedaże ślubne różnią się od tych z innych branż. Tutaj nie można kupić rożnych rzeczy w nadziei, że może będą do siebie pasowały. Zakup sukni ślubnej i dodatków nie może być przypadkowy. Musi być przemyślany w każdym calu. Kreacja powinna leżeć idealnie i pasować do urody i temperamentu panny młodej. Nawet jeżeli do wesela pozostało jeszcze dużo czasu, to absolutnie nie wolno kupować zbyt małej sukni. Będąc na diecie odchudzającej, czy stosując jakąś kurację nie jesteś w stanie określić, jak będzie wyglądała ostatecznie sylwetka w dniu ślubu. Może się zdarzyć, że zmaleje biust, odejdzie kilka centymetrów z talii i bioder lub wprost przeciwnie - ciało nabierze krągłości. Każde drastyczne zmiany mogą sprawić, że krawcowa będzie miała związane ręce, gdyż możliwości zwiększenia lub zmniejszenia kreacji są ograniczone. Przy dokonywaniu zakupów ślubnych z dużym wyprzedzeniem należy wybrać sukienkę, która leży idealnie lub jest odrobinę większa. W razie potrzeby przed ślubem będzie można dokonać niezbędnych poprawek i kreacja będzie perfekcyjnie dopasowana.

Kupować, nie kupować?
Niektóre z pań obawiają się zakupu przecenionej sukni. Wysoka obniżka może sugerować, że coś z kreacją jest nie tak. Obawę może wzbudzać również suknia, która przez cały sezon była prezentowana w witrynie salonu i z tego powodu może być pożółkła lub mieć przebarwienia. Tymczasem profesjonalne salony nie sprzedają modeli wadliwych, które posiadają jakieś mankamenty. Ślubna wyprzedaż odbywa się na tej samej zasadzie co wyprzedaże w innych branżach - tegoroczne modele są przecenione, aby wprowadzić najnowsze kolekcje na nadchodzący sezon.

Jestem za!
Zakup sukni na wyprzedaży niesie ze sobą dużo korzyści. Przede wszystkim można kupić wymarzoną kreację po wyjątkowo niskiej cenie (czasem nawet dwu, trzykrotnie taniej). Często salony oferują również przechowanie kreacji do dnia ceremonii i niezbędne poprawki krawieckie. Co więcej, kupując model z wyprzedaży nie jesteście gorszymi klientkami od innych. Nadal można liczyć na fachową obsługę wykwalifikowanego personelu, który odpowiednio doradzi, a także pomoże dobrać wszelkie dodatki.

Razem raźniej
Na zakupy ślubnego stroju zawsze warto zabierać ze sobą życzliwą, zaufaną osobę. Może to być mama, siostra, czy świadkowa. Zdarza się, że panna młoda jest tak zafascynowana modelem, że nie dostrzega pewnych mankamentów swojej urody, które suknia nadmiernie eksponuje. Zaufana osoba doradzi i podpowie, który model będzie najbardziej właściwy.