Artykuły powiązane

 Od ponad 100 lat Swarovski - firma rodziny austriackiej - jest wiodącym światowym producentem wyrobów ze szlifowanego kryształu. W skład palety wyrobów wchodzą zarówno kryształowe kamienie, kryształowe półfabrykaty dla mody, przemysłu jubilerskiego i oświetleniowego, jak i upominki oraz przedmioty dekoracyjne i kolekcjonerskie wyrzeźbione z kryształu.

 Nowa kolekcja firmy Swarovski czerpie inspiracje z tajemniczych głębin nocy. Ten magiczny, niemal nadnaturalny świat definiuje styl nowej, niezwykłej kobiecej kolekcji, subtelnie naznaczonej wpływami azjatyckimi oraz naturalnymi formami i motywami będącymi wspomnieniem Art. Nouveau. Wyjątkowe, tajemnicze i magiczne refleksy niebieskiego, fioletu i czerwieni oraz niezrównany splendor aurora borealis podkreślają wrażenie, jakie wywiera czerń - silny i delikatny, dominujący kolor tej kolekcji noszącej nazwę "Poezja nocy".

 Oryginalność i fantazja znajdują wyraz w zabarwionych emocjami, delikatnie dopracowanych naszyjnikach zdobionych łańcuszkami kryjącymi kryształowe kamienie.

 Czerpiący inspirację z Azji, czerwony, lakierowany wisiorek w kształcie buteleczki do perfum zdobionej frędzelkami wykonanymi z łańcuszków tchnie duchem zen. Kontrastujące ze sobą czerwień i czerń po raz kolejny wspaniale łączą się z kryształowymi koralikami w długim, delikatnym naszyjniku. W grację i finezję kryształu doskonale wkomponowują się lśniące, czerwone koraliki i mistyczne, czarne perły, którym towarzyszą wisiorki wykonane techniką pavé.

 Naszyjniki i łańcuszki zdobione elementami w kształcie kwiatowych pomponów tworzą atmosferę fantazji. Królestwo owadów otwiera przed światem nocy swe bramy. Skrzydła ptaka z metalicznymi żyłkami rozpościerają się jak tatuaże na bransoletkach i naszyjnikach.

 Skorpiony i ważki przysiadły na sznurach mistycznych, czarnych pereł, a pająki tkają na kolczykach kryształową pajęczynę.

 Połyskująca opalizacja, barokowe akcenty i fasety o fascynująco zmiennych barwach podkreślają i wzmacniają tajemniczość tej wyrafinowanej, wzbogaconej niezwykłymi elementami kolekcji. Delikatne, skórzane torebki wieczorowe o fakturze krokodylowej skórki lśnią wstawkami wykonanymi z kryształowej siateczki "Crystal Mesh". Torebki przyciągają wzrok ozdobnymi, wysadzanymi kryształami paskami.

 Kolekcja opiewająca sny zimowych nocy, opowiadająca historię, w której pasja kryształu odsłania magię, a romantyczny związek mody i rzemiosła jest silniejszy niż kiedykolwiek przedtem.