Artykuły powiązane

 

„Fashion Colour Trends” to raport kolorystyczny opracowywany od blisko dwóch dekad przez amerykański Instytut Pantone. Coroczne, uroczyste ogłoszenie najważniejszych barw jest o tyle istotne, że przekłada się bezpośrednio na otaczający nas świat. Wytypowane przez Pantone Colour Institute odcienie z jednej strony można wychwycić w świecie mody i to zarówno na wybiegach czołowych domów mody, jak i w witrynach sklepowych popularnych sieciówek, ale także w branży kosmetycznej (kosmetyki kolorowe), aranżacjach wnętrz, szeroko pojętym designie czy w architekturze. A skoro tak, to topowa kolorystyka ma też wpływ na branżę ślubną.

Zarys sezonu 2019
W bieżącym roku będziemy mieli do czynienia z czterema kolorami określanymi mianem neutralnych, które w łatwy sposób łączą się z innymi i są dla nich bazą. Druga grupa odcieni to dwanaście barw, które są żywe, śmiałe i intrygujące. Jedną z nich jest Turmeric (15-1264).

Jeden kolor, kilka skojarzeń
Turmeric to innymi słowy kurkuma. W przypadku palety Pantone chodzi oczywiście o jej intensywny, pomarańczowo-mandarynkowy kolor, który jest jednym z topowych odcieni nadchodzącej wiosny i lata. Ciepły, żywy, energetyczny, zachęcający do odważniejszych zachowań, będzie niczym zastrzyk dodatkowej energii i sił witalnych dla każdego kto tego potrzebuje.

Mniej znaczy lepiej
Turmeric w nadmiarze może być męczący. Dlatego też decydując się na ten odcień w charakterze przewodniej barwy, lepiej sięgać po niego na zasadzie akcentu. Dodatki i dekoracje w odcieniu Turmeric, które pojawią się to tu to tam na sali weselnej, przykują wzrok gości i przyjemnie ich pobudzą, ale nie zmęczą.

Gdzie?
Myśląc o ślubie i weselu Turmeric może pojawić się na przykład w dodatkach dla panny młodej (bukiet ślubny, buty, szarfa podkreślająca talię, fascynator, spinka, wpinka do włosów, kolor lakieru do paznokci) i pana młodego (mucha, szelki, sznurówki, poszetka, kwiat do butonierki).
Kulinaria to kolejna przestrzeń, w której Turmeric może się pojawić. Intensywny pomarańczowy kolor odnajdziecie w zaskakująco dużej ilości rozmaitych potraw i przekąsek. Pasta z łososia lub łosoś w plastrach, .zupa krew z dyni, z marchewki lub z batatów, krewetki, kawior w postaci finger food to zaledwie kilka pomysłów.

W przypadku słodkiego bufetu oprócz tortu spowitego w pomarańczowej osłonie, do Turmaric nawiążą m.in. przepyszne makaroniki i owocowa sałatka na bazie mango, mandarynki, papaji z dodatkiem miechunki i kumkwatu.

I na finał drinki – te z dodatkiem i bez dodatku procentów. Pomarańczowe koktajle będą wyglądały obłędnie i z pewnością chętnie sięgną po nie wszyscy zgromadzeni.