Artykuły powiązane

 

W ostatnich latach kwiatowe ozdoby do włosów stały się niezwykle popularne wśród przyszłych panien młodych. W związku z powyższym przygotowaliśmy dla was przegląd co ciekawszych propozycji na naturalne dodatki do ślubnych fryzur.

 

W skrócie
Chyba nikogo nie zaskoczy informacja, że najpopularniejszymi ozdobami stworzonymi na bazie kwiatów nadal będą wianki. I bardzo dobrze, bowiem poprzez taki wybór kobiety, świadomie mniej lub bardziej, nawiązują do słowiańskich tradycji.  Innymi pomysłami na włączenie kwiatów do ślubnego upięcia są m.in. opaski z dodatkami roślin, wpinki, pojedyncze kwiaty lub plecionki.

Wianki
Piękne i twarzowe. Dziewczęce i dodające uroku. O imponujących rozmiarach i ekstremalnie małe. Kolorowe i jednobarwne. Ile pomysłów na wizerunek ślubny, tyle rodzajów wianków.
Mogą być rozmaite, dzięki czemu dopasowane niemal do każdej stylizacji (ze sporym akcentem na słowo niemal ;) ). Poprzez tą różnorodność wianki można dobrać także do typu urody przyszłej panny młodej, co jest kluczowe.


 

Wielkość ma znaczenie
Na jednym biegunie znajdą się subtelne wianki, stworzone na bazie pojedynczego pnącza z dodatkiem zaledwie kilku kwiatów. Dedykowane dla eterycznych panien młodych.


Z drugiej strony możemy mieć do czynienia z dużymi, dominującymi kompozycjami, które z pewnością będą przyciągały wzrok. Taka propozycja sprawdzi się w przypadku bardziej wyrazistej urody przyszłej panny młodej. Warto pamiętać, że duży wianek będzie swoje ważył, a panna młoda będzie musiała zmagać się z tym ciężarem przez długie godziny.

Kwiatowe opaski
Czyli coś, co może przypominać wianek, ale do końca nim nie jest. Kwiatowe opaski stworzone są najczęściej na bazie tasiemki, która jest bazą. Na wstążce osadzane są wybrane kwiaty i zielone dodatki. Elementy roślinne nie znajdują się na całej długości tasiemki. Zajmują najczęściej ¾ jej długości – mniej więcej od ucha do ucha. Z tyłu całość jest zawiązywana na kokardę.

Kwiatowe wpinki
Czyli coś na wzór florystycznych spinek, których ozdobą są kwiaty, rośliny czy gałązki. Taką ozdobę można wpiąć dowolnie we włosy. Delikatne wersje będą świetne dla minimalistek kochających naturę.

Plecionki
Fantastyczne do warkoczy. Plecionka stworzona jest na bazie roślin z długimi łodyżkami z dodatkiem kwiatów wybranych przez pannę młodą. Długość w zależności od potrzeb. Taka ozdoba wplatana jest we włosy podczas tworzenia ślubnego upięcia. Wygląda przepięknie.

Pojedynczy kwiat
Drobny florystyczny akcent, który będzie uniwersalnym dodatkiem. Dedykowany w zasadzie każdej urodzie, każdemu stylowi i każdej fryzurze.

Luźne upięcia
To propozycja dla kobiet, które mają półdługie i długie włosy. Fryzura polega na zebraniu włosów i podpięciu ich od dołu ku górze w luźny sposób. Dodatkiem florystycznym mogą być kwiaty, które
będą okalać całe upięcie lub pojawią się asymetrycznie tylko z jednej strony.

Dla kogo?
Dzisiejsze propozycje dedykowane są przede wszystkim pannom młodym, których marzeniem są stylizacje ślubne w klimatach rustykalnym, boho chic, eko czy romantic. Z drugiej strony myśląc o innym stylu nie należy wykluczać kwiatowych dodatków. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą od wizerunku. A wszystko po to, aby całość stylizacji była spójna i żaden element nie spowodował wrażenia, że coś tu jest nie do końca tak jak być powinno.