Artykuły powiązane

W bieżącym sezonie nadal będą królowały bukiety i kompozycje, w których nacisk będzie położony na zielone elementy roślinne. Dominacja zieleni będzie fantastycznym tłem dla kwiatów w kolorach bieli, kremu, różu, fioletu, czerwieni, żółci. Oprócz powtórki pomysłów na bukiety z poprzednich lat mamy też pewne nowości. Mam nadzieję, że dla niektórych (oby wielu) panien młodych propozycje przygotowane przez florystów okażą się atrakcyjne.


Po pierwsze trawy

Wysokie i smukłe, ale też puszyste i rozłożyste – mowa o trawach, które w bieżącym sezonie zagoszczą w wielu bukietach ślubnych oraz dekoracjach florystycznych sal weselnych. Nie dość, że trawy będą się świetnie komponowały w zasadzie z każdym dodatkiem czy to kwiatowym czy roślinnym, to występują one w wielu ciekawych odsłonach kolorystycznych.


Przyszłe panny młode oprócz klasycznych, naturalnych zielonych źdźbeł, będą miały do dyspozycji także trawy w kolorze białym oraz w odcieniach różu, brązu czy delikatnego kremu.
Z trawami świetnie będą współgrały m.in. róże, eustomy, piwonie, tulipany, goździki czy kwiaty polne. Całość kompozycji dopełnią pnącza niezwykle modnego eukaliptusa.

Rodzaj uroczystości
Bukiety z dodatkiem traw będą idealnym dopełnieniem ślubów i przyjęć weselnych utrzymanych w klimatach ściśle związanych z przyrodą i naturą. Style rustykalny, eko, boho, wiejski będą wręcz stworzone jako przestrzenie stylistyczne dla bukietów i dekoracji kwiatowych z wykorzystaniem traw.

Kompozycje
Tutaj będą dwie drogi – albo wysoki, strzelisty bukiet, w którym trawy będą dominowały wychodząc poza resztę elementów tworzących wiązankę. Drugim rozwiązaniem jest wyrównanie wysokości naszego dodatku (traw) i dostosowanie jej do kwiatów i pozostałych składowych kompozycji.

Po drugie pióra
Pióra są kolejną nowością jeżeli chodzi o pomysły na tegoroczne bukiety ślubnej. Nie będą uniwersalnym dodatkiem, natomiast wpiszą się wzorcowo w stylistykę retro, vintage czy etno. Chcąc konkretnie nawiązać do jednego z wymienionych klimatów, trzeba będzie wybrać rodzaj dodatku. Puszyste, strusie pióra podkreślą styl retro. Z kolei strzeliste, nawiązujące do drapieżnych ptaków, wpiszą się w klimaty etniczne.

  

Kompozycja stworzona wyłącznie z piór to propozycja dla lubiących skrajności. Taki bukiet będzie wyrazistym dodatkiem uzupełniającym i podkreślającym wizerunek panny młodej.

Dwa w jednym
Dla niezdecydowanych mamy pomysł na wyjście z patu. Trawy przypominające pióra (bardziej strusie niż dzikich ptaków) to złoty środek jeżeli chodzi o połączenie tych dwóch nowych trendów.

Subtelność
Głównie w kolorystyce. Ten rok to przede wszystkim delikatne, jasne barwy, w dużej mierze w odcieniach pastelowych.


Taki wybór jest uniwersalny i pasujący do każdego stylu i wizerunku. Zatem jeżeli powyższe propozycje połączenia traw i piór nie trafiły w wasze gusta, być może dodatkowy trend stawiający na subtelność będzie tym, który pokochacie.