Artykuły powiązane

 

Istnieją różne szkoły i różne przekonania dotyczące dobierania stroju na poprawiny dla panów. Jakie zestawy będą uniwersalne, kiedy można wprowadzić więcej swobody i czego nie powinien ubierać żaden zaproszony na poprawiny mężczyzna?

Poprawiny. Niby nic wielkiego. Założę się, że nikt się wcześniej nie zastanawia nad doborem stroju na tą okazję. A może warto przemyśleć tą kwestię i nie panikować pięć minut przed wyjściem, że koszula nie wyprasowana i garnitur nie pasuje do całości.

Pan młody
Podobnie jak podczas wesela, także w trakcie poprawin pan młody powinien wyróżniać się strojem. Dobrze skrojony garnitur w odpowiednio dobranym kolorze sprawdzi się w każdej sytuacji.

W zależności od okoliczności
Męski strój powinien być dobrany w zależności od miejsca i charakteru poprawin. Inne stylizacje będą odpowiednie na spotkanie w restauracji (formalne), inne na przyjęcie w ogrodzie czy w domu (półformalne) czy w pubie (luźne stroje przez duże L).

Kolorystyka
Postawienie na klasykę i uniwersalizm zawsze będzie dobrym wyborem. Odcienie grafitu, granatu i niebieskiego bez wątpienia zaliczają się do grupy kolorów modnych zawsze. Mało tego – są niezwykle twarzowe, więc można polecić je w zasadzie każdemu mężczyźnie.

Oprócz uniwersalnych szarości i odcieni niebieskiego myśląc o stroju na poprawiny panowie śmiało mogą rozpatrzeć rozmyte brązy czy odcienie gorzkiej czekolady.
Ciekawym pomysłem będzie sięgnięcie po delikatne pastele i to zarówno w koszulach, spodniach czy marynarkach. Odrobina koloru ożywi wizerunek każdego mężczyzny. Subtelne zielenie, żółcie, błękity, fiolety i róże będę idealnym dopełnieniem przyjęć podczas ciepłych miesięcy.
Znawcy mody rekomendują jaśniejsze odcienie na wiosenne i letnie przyjęcia, z kolei ciemniejsze w okresie jesieni i zimy.

Dobrze zestawione
Podstawowymi elementami garderoby powinny być materiałowe, eleganckie spodnie, koszula z długim rękawem (biała będzie najbardziej formalna), opcjonalnie marynarka. Dopełnieniem bardziej formalnego stroju będzie krawat lub mucha.

Zachęcam wszystkich panów do zaprzyjaźnienia się z poszetką. Ten mały dodatek w zaskakujący sposób potrafi odmienić wizerunek każdego mężczyzny. Wszelkie wzory, faktura na tkaninach sprawią, że strój będzie mniej formalny, ale nadal elegancki. Więcej luzu w stylizacji wprowadzą także np. kolorowe dodatki - guziki, mankiety i wstawki w kołnierzyku.

Krawat i marynarka
Krawat jest jak najbardziej polecany, ale nie obowiązkowy. Zakładając go stylizacja nieco bardziej podkreśli formalny charakter imprezy. Podobnie będzie z marynarką. Mężczyźni mogą ją założyć, ale śmiało mogą z niej zrezygnować.

Czarna lista
Są pewne modowe zasady, których złamanie będzie co najmniej nie na miejscu. Biorąc pod uwagę nawet bardzo nieformalny charakter poprawin, uczestnicy powinni raczej zrezygnować z jeansu, t-shirtów, spodni a’la bojówki i sportowego looku. Złoty środek, także w ubiorze, jest zawsze najbezpieczniejszy i sprawdzi się w każdych warunkach.