Artykuły powiązane

Dziecko na ślubie i weselu, podobnie jak rodzice, powinno być odpowiednio ubrane. Ale o ile dorośli, stawiają przede wszystkim na elegancję i nieszablonowość stylizacji, tak w przypadku najmłodszych gości w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wygodę.

Będąc zaproszonym na ślub i wesele, jesteśmy zobowiązani do odświętnego ubrania, dostosowanego do rodzaju uroczystości. To samo tyczy się dzieci, których ubiór powinien podkreślać niecodzienność sytuacji.

Punkt wyjścia
W przypadku dzieci, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych, punktem wyjścia powinien być komfort i pełna swoboda ruchów. Niezwykle istotna będzie także tkanina, z której ubranko zostało wykonane. Warto sięgać po ciuszki uszyte z naturalnych, dobrze przepuszczających powietrze materiałów. Idealna będzie dobrej jakości bawełna czy len.

Małe damy
Dziewczynki będą uroczo wyglądały w sukieneczkach. Biel lub jasne kolory ubranka podkreślą ślubny nastrój. Wybierając sukienkę dla swojej pociechy, warto pamiętać o tym, że strój ma być dodatkiem, który podkreśli dziewczęcy urok malucha, nie powinien nad nim górować, ani go przytłaczać. Sukienka powinna mieć prosty krój taki, który nie będzie krępował ruchów dziecka. Nie może być też zbyt długa, aby maluch się nie przewrócił.

Urocze dodatki
Wyjątkowość chwili można podkreślić poprzez dodatki. Wianuszek z żywych kwiatów doda uroku każdej małej dziewczynce.

Ślicznie będzie wyglądał także wianek z ozdobnymi tasiemkami i sztucznymi kwiatuszkami. Innym pomysłem może być kolorowa opaska lub spinka. Dla mnie prawdziwym odkryciem okazał się fascynator w wydaniu dziecięcym. Okazuje się, że te wyjątkowe ozdoby fantastycznie sprawdzą się także w przypadku małych dam.

 

Mali gentelmani
Biała koszula w zestawieniu z odpowiednimi spodniami w męskim wydaniu sprawdzi się bez względu na wiek. Mali chłopcy w takim komplecie będą bardzo eleganccy.