Artykuły powiązane

Organizując ślub i wesele z konkretnym motywem przewodnim także państwo młodzi powinni wpisać się w wybraną konwencję poprzez odpowiednio skomponowane stylizacje. Zobaczcie na co powinna zwrócić uwagę i co powinna włączyć do swojego wizerunku panna młoda, której uroczystość weselna będzie nawiązywać do tematyki skandynawskiej.

 

Paleta barw
Kluczowa i podstawowa będzie biel – czysta lub nieco przełamana. Oprócz białych sukien ślubnych alternatywą mogą być kreacje spowite w jasnych odcieniach szarości lub w delikatnych pastelach. Chcąc ożywić stylizację warto rozważyć włączenie w akcesoriach kontrastującej barwy, np. fuksji, turkusu, limonki, żółci.

Ciepło, cieplej
Przygotowując skandynawskie wesele w chłodniejszych miesiącach, koniecznie należy rozważyć wybór odpowiedniego odzienia wierzchniego, które z jednej strony będzie miało za zadanie ogrzanie panny młodej, z drugiej powinno pasować i komponować się z całą stylizacją.

Świetnym pomysłem będą dziergane dodatki. Wełniane swetry, kominy, szale, rękawiczki czy peleryny otulą pannę młodą w chłodniejszych miesiącach i podkreślą skandynawski styl. Kolorystyka powinna być spójna z wyznaczonym kierunkiem. Zatem do dyspozycji będą białe, szare, pastelowe wdzianka. Można także rozważyć jasne odcienie ziemi (brązy i beże).

Otulić dłonie i uszy
Podczas chłodnych dni koniecznie pamiętajcie o ochronie dłoni. Nieco zapomniana starodawna mufka świetnie wpisze się w skandynawski klimat, z drugiej strony wprowadzi nas delikatnie w klimat retro.

Myśląc o ogrzaniu rąk bardziej oczywistym wyborem będą rękawiczki. Najlepiej dziergane, dopasowane do innych wełnianych elementów garderoby (o ile takie planujesz).
A co z uszami? Czapka raczej odpada (ze względu na fryzurę). Może nauszniki okażą się mniej problematyczne? Nieco zabawne, ale spełniające swoje zadanie. Uszy z pewnością nie zmarzną.

Kwiaty
Bukiet powinien być dość okazały, stworzony na bazie przede wszystkim białych kwiatów z dodatkiem zielonych pnączy, iglaków, gałązek eukaliptusa czy szyszek. Sukulenty w odcieniach zielono-szarych także będą warte uwagi zarówno do bukietu ślubnego, jak i kompozycji kwiatowych, które znajdą się na sali weselnej.

Biżuteria
Pomysłem numer jeden będą kryształy, które z jednej strony pięknie odbijają światło, z drugiej kojarzą się z soplami lodu, więc idealnie wpiszą się w stylistykę zimową. Alternatywą może być biżuteria ze srebra.