Artykuły powiązane

 Wszystko zaczęło się od otworzenia atelier ze specjalizacją ”ślub i wieczór” w Sztokholmie. W krótkim czasie okazało się, że zapotrzebowanie na suknie projektu Alicji Eklöw wzrosło do tego stopnia, że atelier nie było w stanie zaspokoić rynku. Wówczas produkcja została przeniesiona do największych fabryk światowych. Obecnie „Aspera” jest wiodącym producentem sukien ślubnych i dodatków w całej Skandynawii.

 Alicja Eklöw projektuje suknie ślubne od najprostszych po bardzo pracochłonne - z haftami, ręcznie wykańczane. Projektantka ubierała Miss Szwecji na konkursie piękności „Miss Świata”. Jej stałym klientem są przedstawiciele Szwedzkiego Dworu Królewskiego, na czele z Księżniczką Madeleine, która w sukni projektu Alicja Eklöw wypowiedziała sakramentalne „tak”.

 Trendy w modzie ślubnej, jak w każdej innej, zmieniły się bardzo w ciągu ostatnich lat. Milenium otworzyło drogę do glamour, kobiecości, odważniejszych linii z dominującymi odsłoniętymi ramionami i plecami. Nastąpiła również rewolucja w kolorystyce. Tradycyjna kremowa suknia zdobiona jest odcieniami bordo, czerwieni, beżu, złota, czy srebra. Na rynku skandynawskim najmniej popularna jest biel.

 Suknie Alicji Eklöw szyte są najczęściej z satyny, szyfonu, organzy oraz „mikado” (materiał ze strukturą jedwabiu). Podążając za trendami w modzie ślubnej suknie „Aspera” zdobione są haftami, perłami oraz kryształkami Swarovskiego.

 W Polsce wybrane modele sukien marki „Aspera” dostępne są tylko w trzech salonach ślubnych: w salonie „Mariella” w Warszawie, „Ksymena” w Tapkowicach oraz w „Centrum Mody Ślubnej” w Szczecinie.

 Po bardzo ciepłym przyjęciu i ogromnym zainteresowaniu polskich klientek, firma podjęła decyzję o utworzeniu swojego przedstawicielstwa w Polsce. Z myślą o Polkach „Aspera” przygotowuje specjalną kolekcję sukien w najbardziej tradycyjnym kolorze - kolorze białym.

 Wszystkie osoby zainteresowane kolekcją sukien „Aspera” lub podjęciem współpracy prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy na Polskę, który z pewnością udzieli wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadane pytania Sławomir Nowakowski 0606 69 80 63, www.parisette.com