Artykuły powiązane

Coś dla zdeklarowanych wielbicieli flory. Będziecie mogli poszaleć do woli z ilością zieleni i kwiatów. W przypadku wesela w stylu botanicznym nie są wytyczone żadne granice w tym względzie ;)

Botaniczne przyjęcie weselne będzie prawdziwą uciechą dla oka. Wszechobecna zieleń zamieni każde wnętrze w bajeczną przestrzeń. Obmyślając wystrój sali, dobór dekoracji i oprawę ślubu w botanicznym wydaniu, będziecie mogli czerpać inspiracje z innych stylów nawiązujących bezpośrednio do natury.

Założenia
Podstawowym i w zasadzie jedynym założeniem tego konceptu jest oparcie wystroju i dodatków na bazie roślin. Jedyne co może was ograniczyć to pora roku i co za tym idzie dostępność konkretnych roślin. Poza tym będziecie mogli wybierać spośród wszelkiego rodzaju kwiatów, gałązek (kwitnących, zazielenionych, etc), pnącz, iglaków. Im więcej zieleni, tym lepiej.

Błogostan
Wesele botaniczne niesie ze sobą dodatkowy aspekt, o którym być może nie każdy wie i myśli decydując się na taką przewodnią tematykę. Zieleń jest bardzo pozytywnym kolorem. Przebywanie w jej otoczeniu uspokaja, relaksuje i regeneruje siły. Te dodatkowe „moce” mogą się przydać zarówno wam, jak i waszym gościom podczas intensywnego dnia.

Dla kogo?
Tak, jak pisałam wyżej przede wszystkim dla lubiących otaczać się roślinami. Jeżeli macie romantyczną naturę omawiana stylistyka powinna wam się spodobać. Botaniczny temat przewodni najlepiej sprawdzi się na ślubach wiosennych, letnich i wczesnojesiennych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Właśnie wtedy jest najszerszy dostęp do wszelkich zielonych elementów roślinnych, które będzie można wykorzystać i które wówczas będą najtańsze.

Kolorystyka
Oczywiście podstawową barwą będą wszelkie odcienie zielonego. Chcąc wprowadzić lekkie ożywienie sięgnijcie po podstawowy kolor związany ze ślubami, czyli po biel. W tym zestawieniu obronią się wszelkie miedziane dodatki (świeczniki, naczynia, etc). Zawsze sprawdzi się też szkło, które jest subtelne i przez swoją przezroczystość nie będzie się „gryzło” z resztą akcesoriów.

Nie tylko kwiaty
W stylistyce botanicznej świetnie odnajdzie się drewno oraz mech. Drewniane plastry mogą posłużyć jako podstawki w candy barze lub na stołach weselnych. Mech (bardzo modny w tym roku) można wykorzystać jako dekorację stołu państwa młodych, stołów biesiadnych, może pojawić się w mniej oczywistych miejscach (np. w kąciku z księgą gości).

Suknia ślubna
Kreacje w stylach boho, rustykalnym, etnicznym czy country dobrze wpiszą się w przyjętą stylistykę. Suknia nawiązująca do konwencji botanicznej powinna być lekka, zwiewna, uszyta z miękkich tkanin. Koronkowe modele będą równie dobrym wyborem.

Włosy
Naturalne, niczym nieskrępowane. Fryzurę powinien charakteryzować lekki, artystyczny i pozorny nieład. W rzeczywistości wszystko pozostaje pod pełną kontrolą.

Miejsce
Idealnym miejscem na wesele botaniczne będą wszelkie plenery z ogrodami na czele. Dla osób lubiących wyzwania i stawiających na oryginalność proponujemy palmiarnie, szklarnie i las.

Bukiet
Kompozycję botaniczną charakteryzuje luźna forma i nieregularne kształty. Kaskadowe bukiety w nowoczesnej odsłonie będą bardzo trafione. W kwestii kolorystyki powinna przeważać zieleń, ale jeżeli wam to nie odpowiada postawcie na delikatne odcienie.

Newralgiczne miejsca
Czyli takie, które zieleń spowije w doskonałej większości. Takim obszarem może być przestrzeń za parą młodą, czyli tzw. backdrop. Specjalny stelaż opleciony bluszczami i innymi pnączami stworzy tło, które będzie współgrało z wyznaczoną tematyką.
Sufit będzie kolejną przestrzenią, którą można bajecznie zagospodarować zielenią. Podłużne deski przywiązane sznurkami do sufitu spełnią rolę kwietników.
Szklane naczynia na ozdobnych sznureczkach z roślinnymi wypełnieniami uzupełnią dekoracje roślinną podkreślającą wybraną tematykę wesela.
Liście paproci mogą posłużyć jako przewodni motyw graficzny waszego wielkiego dnia. Mogą pojawić się na ślubnej papeterii, w bukiecie oraz jako zielona dekoracja sali weselnej.