Artykuły powiązane

Łapacze snów zyskują w naszym kraju coraz większą popularność, a to z kolei przekłada się na wychodzenie poza przyjęte ramy i wykorzystywanie ich w rozmaitych, wydawałoby się nieoczywistych przestrzeniach.

Dreamcatcher - co to takiego?
Łapacze snów swego czasu były amuletami niektórych plemion indiańskich Ameryki Północnej. Najczęściej zrobione na bazie okrągłej ramy, której środek wypełniony jest wplecioną, gęstą siecią. Całość przyozdobiona piórami, koralikami i rzemykami. Amulety były wieszane na wejściu do domostwa lub nad posłaniem. Ich rolą było wyłapywanie snów – przepuszczanie tych dobrych i zatrzymywanie sennych koszmarów, które spływały po piórach i wraz z pierwszymi promieniami słońca niknęły.

Dzisiejsza rzeczywistość
Obecnie łapacze snów pełnią rolę ozdoby o charakterze etnicznym. Chętnie kupowane do domów jako dekoracja wnętrza, równie chętnie wykorzystywane przez dekoratorów do stworzenia niebanalnego wystroju sali weselnej.

Dreamcatcher a styl wesela
Łapacze snów to bezsprzeczne must have przyjęć weselnych w stylach hippie, boho oraz rustykalnym. Co ciekawe i być może zaskakujące, łapacze snów świetnie wpiszą się również w stylistykę skandynawską i minimalistyczną. Warto rozważyć także te urokliwe gadżety nie tylko jako dodatek, ale jako przewodni motyw ślubu i wesela.

Kolorystyka łapaczy snów
Zależy całkowicie od was. Łapacze snów mogą być jedno lub różnokolorowe. Na przyjęciu weselnym zawsze sprawdzą się te wykonane w bieli. Ale wspaniale będą wyglądały również wersje w innych kolorach. Czerwień, błękit, beże, brązy, a nawet czerń będzie się dumnie prezentowała na tych etnicznych amuletach.

Gdzie wyeksponować?
Pierwszym miejscem, które warto rozważyć to backdrop (czyli przestrzeń za parą młodą), który zawsze jest wyróżniany w szczególny sposób.
Większe i mniejsze łapacze snów można zgrupować i powiesić pod sufitem w dogodnych miejscach (tak, żeby były ozdoby były widoczne).

Trzecim miejsce, które automatycznie przychodzi do głowy, to plener. Jeżeli lokal, w którym odbędzie się wasze wesele ma ogród, koniecznie zawieście tam łapacze snów. Dodatkiem niech będą girlandy z żarówkami, cotton ballsy lub proste lampki choinkowe, które podświetlą tą szczególną plenerową przestrzeń. Całość będzie wyglądała bajecznie i najpewniej stanie się ulubionym miejscem do robienia zdjęć.

Łapacze snów i sesje poślubne
Sesja plenerowa z wykorzystaniem łapaczy snów jako rekwizytów da nieprawdopodobne efekty. Te fotogeniczne, lekkie konstrukcje, wprawione w ruch podmuchami wiatru stworzą absolutnie wyjątkowy, oniryczny klimat zdjęć.

Dodatki
Z łapaczami snów spójne kompozycje stworzą różnej wielkości białe świece w kształcie walca, proste sznury żarówek czy cotton ballsów, kwiaty i zielona roślinność.