Artykuły powiązane

Jeżeli kochasz rockowy styl i bliska jest ci rock’n’rollowa estetyka, śmiało możesz wyrazić swoje zamiłowania poprzez odpowiednio obmyślaną stylizację ślubną. Wystarczą odpowiednie dodatki żebyś stała się rockową panną młodą.

Rockowa suknia ślubna w bieli?
Zdecydowanie tak! Długa, biała suknia z luźniejszą spódnicą jak najbardziej wpisze się w stylizację à la rock’n’roll. Świetnie będą wyglądały także krótkie wersje ślubnych kreacji. W stylu rockowo-grunge’owym, ze spódnicą (z pozoru) z niedbale ułożonych szerszych taśm o różnej długości. Bardzo sexy i z pazurem.

Rockowa suknia ślubna w kolorze
W przypadku rockowej stylizacji ślubnej sporo chwytów jest dozwolonych. Kolorowe suknie ślubne będą w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Odcienie – jakie tylko sobie wymarzycie - kremowe, brudne róże, błękity, krwiste czerwienie, bakłażanowe, na czerni skończywszy.

Ramoneska – obowiązkowy dodatek
Dodatkiem, który podkreśli rockowy wydźwięk stylizacji i nie pozostawi żadnych wątpliwości co do tego w jakich klimatach się poruszamy, będzie słynna kurtka tzw. ramoneska. Czarna, skórzana będzie mocnym akcentem ślubnego wyglądu.

Jeansowa alternatywa
Alternatywą dla ramoneski może być jeansowa katana. Klasyka sama w sobie. W kolorze denimu, sięgająca linii bioder, dobrze się zaprezentuje w duecie z jaśniejszymi sukniami.

Rockowe obuwie
W kwestii obuwia, jak w przypadku koloru sukni ślubnej, wybór będzie spory. Jak najbardziej na miejscu będą ciężkie, czarne, skórzane buty sięgające 1/3 łydki (w typie glanów) lub lżejsze i krótsze do kostek.

Trampki? Czemu nie? Kolor trampek możecie dopasować wedle uznania. Szpilki? Oczywiście, że tak! Wysoki obcas złagodzi nieco całokształt i będzie bardzo sexy.

Fryzura rockowej panny młodej
Nie dla was będą perfekcyjne upięcia, koki i wszelkie wypielęgnowane fryzury. Włosy rockowej dziewczyny to stuprocentowy, naturalny look. Długie, rozpuszczone, w pozornym nieładzie będą się najlepiej prezentowały. Krótkie, charakterne fryzurki także wpiszą się w obrany kierunek stylistyczny.
W kwestii dodatków do fryzury - zapomnijcie o welonie. Rockowego sznytu nadadzą niestandardowe akcesoria. Co powiecie na np. woal lub fascynator w ekstrawaganckiej czerni?

Makijaż
Rockowy make-up charakteryzuje się mocnym, podkreślonym okiem i wyrazistymi ustami. Paleta kolorów, które należy brać pod uwagę to przede wszystkim czerń, a zaraz potem rozmaite odcienie czerwieni.


Jeżeli lubicie kolor fioletowy, śmiało możecie go wykorzystać tworząc rockowy make-up. W tym sezonie jest to tym bardziej uzasadnione, że fiolet (ultraviolet) został okrzyknięty kolorem roku 2018.

Rockowe manicure
Jak łatwo się domyślić, rockowy manicure to ten z użyciem czarnego lakieru do paznokci. Opcjonalnie warto rozważyć mocne odcienie czerwieni.