Artykuły powiązane

W ramach omawiania topowych kolorów bieżącego roku, dzisiaj poświęcę uwagę wytypowanym przez Instytut Pantone czerwieniom i brązom, które u schyłku lata i na początku jesieni wydają się idealne. Czy równie dobrze sprawdzą się w ślubno – weselnych przestrzeniach?

Typy Pantone
Instytut Pantone przygotował na bieżący sezon trzy propozycje w czerwonych tonacjach, które idealnie wpiszą się w jesienną aurę. W ramach uzupełnienia postanowiłam zaprezentować dwa równie jesienne kolory z palety brązowej. 

Czerwień symbolika
Czerwień jest kolorem najbardziej widocznym i pobudzającym. Kojarzona jest z odwagą, siłą, przygodą, działaniem, ogniem, pewnością siebie. Symbolizuje miłość, życie, pasję i seksualność, ponadto dodaje energii. Czerwień na ślubie i weselu sprawdzi się w charakterze kolorystycznego dopełnienia, które ociepli, a także przykuje wzrok.

Cherry Tomato (17-1563)
Odcień będący mieszanką czerwieni i pomarańczy, nawiązujący, jak sama nazwa mówi, do koloru pomidorków koktajlowych. Intensywny, ciepły, energetyczny, przykuwający wzrok i uwagę. Odważny i pełen ekspresji. Warto po niego sięgnąć w chwilach, gdy potrzebujemy dodatkowej energii.

Żywy, energetyczny i ekspresyjny Cherry Tomato świetnie sprawdzi się w ślubno-weselnych przestrzeniach. Wszelkie florystyczne kompozycje na bazie kwiatów i dodatków nawiązujących do pomarańczowej czerwieni, akcesoria do garderoby pary młodej, dekoracje weselne przywołujące na myśl wybrany odcień czy przekąski z pomidorkami koktajlowymi na czele – wszystko to będzie bezpośrednią konotacją z wybranym odcieniem czerwieni.

 

Chili Oil (18-1440)
Mieszanka brązu i czerwieni idealnie odzwierciedlająca jesienną kolorystykę. Stonowany odcień, którego zadaniem jest dodanie kontrastu, pikanterii i aromatu kolorystycznej palecie.

Chili Oil może zaistnieć w bukiecie panny młodej czy dekoracjach sali w postaci jesiennych, czerwono-brązowych liści, róż i kwiatów kalli w pożądanym odcieniu.
Paznokcie dłoni i stóp pomalowane lakierem w odcieniu Chili Oil będą się mocno wybijały na tle bieli sukni ślubnej.
Nawiązaniem kulinarnym będą owoce granatu czy makaroniki. Ściana z klasycznej czerwonej cegły także będzie świetnie korespondowała z obranym kolorystycznym kierunkiem. Możecie wynająć lokal z takim wystrojem lub wykorzystać czerwoną ścianę z cegieł podczas poślubnej sesji zdjęciowej.

 

Spiced Apple (18-1325)
W efekcie miksu czerwieni z brązem powstał najciemniejszy z czerwonej palety kolorów Pantone na rok 2018. Spiced Apple to apetyczny, ciepły odcień, przywołujący mocne skojarzenia z jesienną aurą. Wygaszony przepięknie wybije się na tle jasnych barw, doda im charakteru i wyostrzy.

Akcenty kolorystyczne w ślubnej papeterii, niedominujące dodatki do strojów państwa młodych, bukiet z wykorzystaniem roślin w zbliżonych odcieniach, nawiązanie poprzez makijaż czy kolor lakieru do paznokci to obszary, w których śmiało można sięgać po Spiced Apple.

 

Warm Sand (15-1214)
Neutralny, ciepły, spokojny, delikatny odcień, który świetnie się wpisze w końcówkę lata i początek kolorowej jesieni. Ciepły piasek przywoła wakacyjne wspomnienia, przyjemne doznania i poczucie bezpieczeństwa. Warm Sand sprawdzi się w charakterze przewodniej barwy weselnej. Jego subtelność sprawi, że nie będzie groził nadmiar i „przedawkowanie” kolorystyczne. Wyrazistość zyska w połączeniu np. z Emeradorem.


Emperador (18-1028)
Głęboki, ciemny, intensywny, czekoladowy odcień brązu. Fantastyczny na jesienną porę. Wykorzystany z umiarem i w zestawieniu z jasnymi odcieniami (np. z Warm Sand), ociepli, nada wyrazistości i charakteru stylizacji.