Artykuły powiązane

 

Wydawać by się mogło, że co jak co, ale torebka to ostatnia rzecz, o której panna młoda powinna pomyśleć przygotowując się do swojego ślubu i wesela. Czyżby? Myśląc o ceremonii ślubnej, późniejszym przyjęciu weselnym oraz o licznych drobiazgach, które w trakcie mogą okazać się na wagę złota, torebka objawi się jako niezbędny dodatek dla każdej panny młodej.

Jaka?
Torebka, pomimo waloru czysto praktycznego, będzie jednocześnie uzupełnieniem ślubnej stylizacji panny młodej. Powinna więc współgrać z całością wizerunku.
Najbardziej odpowiednia będzie mała, elegancka, skórzana lub uszyta z tkaniny. Kolor biały najpewniej będzie korespondował z suknią panny młodej. Torebka w tonacjach srebrnych i złotych będzie jak najbardziej na miejscu.

Bardziej uniwersalnie
Jeżeli będzie ci zależało na wykorzystaniu torebki także w przyszłości, możesz rozważyć inny, bardziej uniwersalny kolor. Odcień można dopasować do ewentualnych dodatków - kolorowych elementów sukienki, barwnej ozdoby do włosów, bukietu, odcienia makijażu, koloru lakieru do paznokci.

Po co?
Kaliber torebki dla panny młodej będzie niewielki. Co za tym idzie niezbyt dużo będzie można w niej pomieścić. Należy przygotować najbardziej niezbędne drobiazgi, które warto będzie mieć zawsze pod ręką. Ja postawiłabym na chusteczki higieniczne (w chwilach wzruszenia będzie można po nie sięgnąć w dowolnym momencie), błyszczyk lub pomadkę, puder lub matujące bibułki, opcjonalnie telefon komórkowy.

Dodatkowy „bagaż”
Niezbędnik ślubno-weselny powinien być wyposażony w parę dodatkowych rzeczy. W związku z tym, że torebka nie pomieści wszystkiego oraz zważając na fakt, że nie wszystko panna młoda musi mieć pod ręką, warto przygotować dodatkową, większą torbę lub kuferek uzupełniony o pozostałe drobiazgi. Nadzór nad całością powinna pełnić bliska pannie młodej osoba – świadkowa, rodzeństwo lub rodzice.

Co do niezbędnika?
Oprócz chusteczek higienicznych, pomadki, błyszczyka, pudru w kamieniu i matujących bibułek, które znajdą się w podręcznej torebce panny młodej, niezbędnik uzupełnijcie o: tabletki przeciwbólowe, plastry z opatrunkiem, podpaskę/tampon, pilniczek, dodatkową parę pończoch, małą buteleczkę wody termalnej, nitkę z igłą i agrafkę, spinki, miętówki/gumy do żucia, perfumy (próbki) oraz leki, które przyjmujecie w danej chwili lub na stałe.