Artykuły powiązane

 

Jeżeli wasz ślub odbędzie się w okresie wiosennym lub letnim, kiedy przyroda obudziła się już do życia i zewsząd obdarza nas swoim pięknem, warto rozważyć wykorzystanie nieoczywistych wydawałoby się kwiatów w ślubnym bukiecie i dekoracjach weselnych.

Zaawansowana wiosna, lato i wczesna jesień to czas, kiedy natura mieni się wszystkimi kolorami. Pola, łąki, ogrody - wszędzie tam można znaleźć inspiracje do stworzenia jedynego w swoim rodzaju bukietu. Zobaczcie jakie rośliny można wykorzystać i jak mogą prezentować się ślubne kompozycje stworzone z polnych kwiatów.

Do jakiego stylu?
Polne kompozycje są bezpośrednio związane z przyrodą, dlatego też będą świetnym uzupełnieniem stylów odwołujących się bezpośrednio do natury. Zatem jeżeli wasz ślub i wesele będą zorganizowane w klimatach eko, rustykalnym, folkowym, hippie czy boho, rośliny z pól i łąk wpiszą się idealnie w przyjęte założenia i będą wprost wymarzonym uzupełnieniem całości.

Kolorowo czy nie?
Paleta odcieni dzikich roślin jest przeogromna. Od ciebie (od pomysłu na swoją stylizację i ogólnej koncepcji na aranżację sali) będzie zależało czy zdecydujesz się na stonowane kolorystycznie, delikatne kwiaty czy też będziesz chciała postawić na energetyczne, mocne zestawienia. W przypadku polnych kwiatów praktycznie wszystko będzie możliwe.

Jakie kwiaty?
Wszystko będzie uzależnione od pory roku, w którym odbędzie się uroczystość. Szafirki, żonkile, narcyzy, bzy (lilaki), konwalie, hiacynty to kwiaty kojarzone przede wszystkim z wiosną i generalnie wszystkim dobrze znane, choć nie często wykorzystywane w oprawie florystycznej ślubu.


Pachnący groszek, wrotycz pospolity, krwawnik, nawłoć, floks, pysznogłówka, dziki bez, goryczel jastrzębcowaty, didiskus, czosnek ozdobny to przepiękne i oryginalne w swej urodzie rośliny łąkowe i ogrodowe, po które floryści chętnie sięgają tworząc niebanalne, romantyczne ślubno-weselne kompozycje.

W okresie letnim i jesiennym będą do dyspozycji m.in. chabry, rumianek, dalie, słoneczniki, lawenda wrzosy, stokrotki, kwiaty koniczyny czy piwonie.

Zioła
Bukiety można urozmaicić dodając gałązki aromatycznych ziół.

Niby wszystkim nam znana mięta czy rozmaryn świetnie odnajdą się w bukiecie ślubnym czy dekoracjach na stoły weselne i dodatkowo otoczą was przyjemnym, orzeźwiającym zapachem. W przypadku ziół śmiało można wykorzystać także melisę, oregano, tymianek czy estragon.

Zboża
Panny młode mające ślub w okresie wakacji mogą rozważyć wykorzystanie w bukiecie kłosów zbóż.

Dojrzałe złote lub młode zielonkawe źdźbła pięknie będą wyglądały przełamane bardziej zdecydowanym kolorem. Będzie można wybierać pomiędzy pszenicą, owsem, jęczmieniem i żytem. Prawdziwy złoty powiew lata.

Wianki i biżuteria florystyczna
Oprócz bukietów ślubnych i kompozycji florystycznych zarówno panna młoda, jak druhny mogą zostać „wyposażone” w stworzone z polnych kwiatów przecudnej urody wianki lub florystyczną biżuterię (bransoletki, naszyjniki).

Dodatki
Z tak naturalnymi zestawieniami pięknie będą się komponowały tasiemki, rzemyki czy zwykły jutowy sznurek. Do uzupełnienia kompozycji można użyć zielonych listków i gałązek krzewów.