Artykuły powiązane

Oprócz przewodniego koloru, który jest absolutnym numerem jeden w danym sezonie, Instytut Pantone typuje dodatkową paletę odcieni, które tworzą podstawową bazę kolorystyczną na dany rok.

Propozycje amerykańskiego giganta są zwykle dość mocno zróżnicowane. Dzięki temu mamy duże możliwości łączenia kolorów i wyboru tych barw, które są w jakiś sposób nam bliskie i nas określają. Ulubione odcienie można wykorzystać zarówno w kompletowaniu garderoby, makijażu, w aranżacji wnętrz. Najmodniejsze barwy można także wykorzystać podczas organizacji ślubu i wesela.

Kolory 2018
W tym roku mamy do dyspozycji aż dwanaście kolorów z podstawowej palety i dodatkowe cztery, które zaliczane są do tak zwanej palety bazowej - ponadczasowej i nie ulegającej corocznym zmianom. Wśród topowej dwunastki Pantone wytypowało aż trzy odcienie różu. I właśnie nimi teraz się zajmiemy.

Almost Mauve (12-2103)
Pudrowy odcień różu. Delikatny, niezwykle subtelny i eteryczny. Kojarzący się z ulotnością i nostalgią.


Jest najjaśniejszym (na pograniczu z bielą) odcieniem w całej różowej palecie. Czasami, aby dostrzec barwę niezbędne jest zestawienie pudrowego różu z innym kolorem. Inaczej można mieć wrażenie, że mamy do czynienia z bielą.

Almost Mauve to uniwersalny odcień, po który będzie mogła sięgnąć w zasadzie każda kobieta bez względu na wiek czy typ urody. Minimalistyczny i skromny, jednocześnie uroczy i dziewczęcy.
Almost Mauve stworzy fantastyczne, delikatne i niezwykle kobiece zestawienia z błękitem. Pudrowy róż będzie się także wyśmienicie prezentował z wyrazistą czernią oraz z klasycznym denimem. Oba kontrastujące odcienie przełamią subtelność Almost Mauve i nadadzą stylizacjom charakteru.

Wszystkie powyższe propozycje można rozważyć w kontekście oprawy ślubno-weselnej. W zależności od pomysłu i zamiłowania do barw, możecie wybrać ulubiony kolorystyczny miks.

 

Pink Lavender (14-3207)
Mieszkanka różu i lawendy w efekcie dała odcień, który jest niezwykle miękki, kojący i (podobnie jak Almost Mauve) delikatny.

Dedykowany romantykom, co oznacza, że przestrzeń ślubno-weselna jest wymarzona dla Pink Lavender.

Kolory, które będą przyjazne Pink Lavender to między innymi ciemniejsze odcienie fioletu, w tym lawendowy, jagodowy, śliwkowy czy ultrafioletowy. Bardziej wyrazista szarość w zestawieniu z Pink Lawender da niezwykły efekt. Nie zawiedzie nas pudrowy róż (Almost Mauve), a także biel.

Pink Lavender znakomicie odnajdzie się w dekoracjach weselnych czy akcesoriach dla państwa młodych z uwzględnieniem bukietu ślubnego, kompozycji florystycznych na sali weselnej, papeterii ślubnej, makijażu, lakieru do paznokci, dodatków do stylizacji pary młodej (buty, fascynator, mucha, poszetka).

 

Spring Crocus (17-3020)
Czyli połączenie fuksji z fioletem. Dynamiczny, temperamentny i wyrazisty kolor.

Według specjalistów Pantone Institute Spring Crocus urzeka swoim urokiem. Jestem w stanie się z tym zgodzić. Jednakże jest to odcień, z którym należy się obchodzić dość ostrożnie, zwłaszcza jeżeli miałby się znaleźć blisko twarzy.

Ślub i wesele w kolorze Spring Crocus będą nasycone piękną, głęboką barwą. Myśląc o łączeniu Spring Crocus z innymi odcieniami będzie można sięgać przede wszystkim po biel, co w przypadku ślubów nie jest bez znaczenia. Inne odcienie, które stworzą zgrane kolorystycznie duety to szarość, odcień miętowy, srebrny i energetyczny orange.

 

Ultraviolet (18-3838)
Tegoroczną różową paletę Pantone uzupełnia kolor roku - Ultraviolet, któremu więcej miejsca poświęciłam w wiosennym numerze magazynu.

Zdecydowany, głęboki, intrygujący zachęcający do eksperymentowania i przesuwania granic, ale także niesie skojarzenia z kosmosem i mistycyzmem.

Ze względu na fakt, że jest dość ciężki i dominujący sprawdzi się raczej jako kolorystyczny dodatek nadający charakter stylizacji ślubnej, niż jako dominująca, przewodnia barwa.