Artykuły powiązane

Nie mam złudzeń, że kolor czarny w kontekście ślubu i wesela zawsze będzie na cenzurowanym. Jednak biorąc pod uwagę obecne trendy, fakt, że czerń nieśmiało pojawiła się w ślubnych przestrzeniach już kilka lat temu oraz to, że niektóre panny młode wykazują się coraz większą odwagą w kwestiach organizacji ślubu i doboru przewodnich motywów i barw, postanowiłam powrócić do tematu.

Bez wątpienia czerń jest niezwykle elegancka. Przełamana inną barwą przestaje dominować i staje się wytwornym dopełnieniem. W przypadku ślubu najbardziej oczywistym uzupełnieniem będzie biel. Zobaczcie w jaki sposób i na jakich płaszczyznach ten kolorystyczny duet może zaistnieć podczas jednego z najważniejszych dni każdego człowieka.

Wariacje na temat sukni
Przyszłe panny młode będą miały ogrom możliwości włączenia czerni do swojego ślubnego wizerunku. Chcąc postawić na subtelne podkreślenie dodatkowego koloru można pokusić się na suknię ślubną z szerszą, czarną taśmą lub delikatnym sznureczkiem podkreślającym talię. Bardziej wyraziste będą kreacje z czarnymi aplikacjami. Zdecydowanym akcentem może być np. czarna spódnica w połączeniu z białą górą sukni.

Ekstremalnym pomysłem, raczej nie do zrealizowania w naszej rzeczywistości, będzie ślubna kreacja w całości spowita w czerni.


Dodatki
Chcąc zachować tradycyjną, białą kreację, można dobrać do niej dodatki w dedykowanym kolorze.

Biżuteria z czarnymi kamieniami, opaska do włosów, fantazyjny fascynator, zmysłowy choker subtelnie podkreślą wybrany przez was przewodni kolor. Mocniejszym akcentem może być np. czarny kapelusz.


Bukiet
W pierwszej chwili wydaje się to niedorzeczne, a jednak. Bukiet ślubny wykonany z kwiatów z elementami czerni jest realny.
W pierwszej kolejności chciałam zwrócić uwagę na zniewalające wręcz swoją urodą anemony. W naszym przypadku focus bierzemy na odmianę z białymi płatkami i czarnym środkiem. Idealne na ślub bieli i czerni.

Bukiet wykonany wyłącznie z tych kwiatów będzie urzekający i klasycznie piękny. Innym pomysłem jest połączenie białych kwiatów z czarnymi.
O ile z pierwszym rodzajem nie będzie większego problemu (róże, eustoma, frezja, tulipany, kalle, piwonie, etc), o tyle czarne kwiaty będą należały do rzadkości, co wpłynie z pewnością na ich cenę. Nie mniej jednak można będzie wziąć pod uwagę czarne odmiany tulipanów, irysów, malw, ciemiernika, dalii czy hiacyntów.
Czarny kolor, zamiast na roślinach, może pojawić się na dodatkach. Piórka, wstążki, tasiemki, rzemyki, tiul nawiążą do przewodniego motywu.


Papeteria ślubna
Czerń w towarzystwie bieli z dodatkiem złota lub srebra będzie bardzo wytworna. Takie zestawienie kolorystyczne możecie wziąć pod uwagę myśląc o zaproszeniach, podziękowaniach dla gości, bilecikach dołączonych do upominków, winietkach oraz innych wydrukach niezbędne przy organizacji ślubu i wesela.


Stół weselny
Tutaj można zagrać przede wszystkim kolorem obrusów, bieżników, zastawy oraz wszelkich dekoracji i dodatków, takich jak świeczki, kokardki, girlandy, confetti, sznury kryształków, ozdobne pióra czy serwety.

foto: partydeco.pl

W przygotowaniu stołu drogi będą dwie. Dominacja bieli z czarnymi dodatkami lub odwrotnie – przewaga czerni z rozświetlającą bielą.

foto: partydeco.pl


Słodkości

Zwieńczeniem tematu czerni jako przewodniego koloru niech będą słodkości z czarnymi aplikacjami.

Obowiązkowy weselny wypiek, czyli tort cały w bieli, ale z czarną, ażurową koronką lub innymi ozdobnymi esami-floresami będzie wyglądał obłędnie.
Wersja minimalistyczna to skromny, jednopiętrowy tort przyozdobiony czarną okalającą cały krąg „wstęgą”, któremu towarzyszą apetyczne babeczki z czarnymi ozdobnikami znajdującymi się na białej skorupce. I na koniec tort „ubrany” w gładką, czarną, marcepanową masę przyozdobioną złotymi aplikacjami i białym kwiatem.