Artykuły powiązane

Organizując swoje przyjęcie weselne warto rozważyć wykorzystanie tak modnych ostatnio świetlnych girland. Zobaczcie jak spektakularnie może wyglądać otoczenie w blasku najprostszych żarówek i cotton ballsów.

Światło potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat w każdej przestrzeni. Punktowe oświetlenie będzie wyglądało zjawiskowo zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze tworząc nadspodziewanie piękną dekorację.

Na co dzień i od święta
Dekoracja światłem to dziedzina, którą docenia coraz więcej osób. Światło wykorzystywane jest chętnie w celu podkreślenia nastroju podczas wyjątkowych chwil i uroczystości (np. wesele). Coraz częściej decydujemy się także na dekoracyjne oświetlenie w naszych prywatnych przestrzeniach. Punktowe, świetlne kleksy wprowadzają subtelność, mogą „wygładzić” i stonować szorstkość wnętrz.

Żarówka na topie
Wydawałoby się, że zwykłe, surowe żarówki przeszły do lamusa i nie ma szans na ich wskrzeszenie. Błąd.

Czas pokazał, że to tradycyjne, znane nam wszystkim oświetlenie,
zyskało nowe życie i nieprawdopodobną popularność. Istny renesans dotyczy konkretnie długich sznurów, na których osadzone są żarówki. Tego typu dekoracja sprawdzi się wszędzie.

Nie do końca industrial
Sznury żarówek kojarzone są przede wszystkim ze stylem industrialnym. I bardzo słusznie. Jednak tego typu dekoracje wpiszą się wprost idealnie także w inne style. Śmiało możecie sięgnąć po świecące girlandy, jeżeli chcecie zorganizować swoje wesele w klimatach, hippie, boho, industrialnym czy minimalistycznym.

Alternatywnie
Oprócz żarówkowych sznurów będziecie mogli rozważyć ogromnie popularne w naszym kraju cotton ballsy.

Będą bardziej miękkie w odbiorze i, co dla niektórych osób może być istotne, będzie można je dopasować kolorystycznie do np. przewodniego koloru wesela.

Gdzie?
Odpowiedź jest prosta – wszędzie. Nie ma w zasadzie większych ograniczeń jeżeli chodzi o wykorzystanie świetlnych girland. Sznury żarówek sprawdzą się we wszelkich wnętrzach i przyozdobią każdy plener.

Pobór mocy
Decydując się na dekorację świetlną, należy skonsultować się z osobą odpowiedzialną za elektrykę w miejscu, w którym odbędzie się wasze wesele. Ważne jest określenie poboru mocy. W przypadku oświetlenia LED, pobór będzie znikomy. Większy może się okazać przy wykorzystaniu tradycyjnego oświetlenia.

Zdjęcia z klimatem
Girlandy żarówek możecie zabrać ze sobą na sesję fotograficzną.

Tego typu oświetlenie stworzy przyjemny nastrój i prawdziwą magię w parku, lesie, ogrodzie czy jakimkolwiek innym plenerze oraz wnętrzach.